Si të Bini Sporte Në Kodi


Si të Bini Sporte Në Kodi

Botuar: 21 Gusht 2019


Këtu është një mënyrë përmes së cilës mund të shikoni sportet tuaja të preferuara drejtpërdrejt në Kodi. Gjithçka që ju duhet është PureVPN dhe BeIN Sports, dhe ju jeni mirë të shkoni.

beIN Sports është një nga vendet më të mira për transmetimin në internet të sporteve tuaja të preferuara. Kjo e kombinuar me aksesin dhe lirinë që ofron Kodi, do të keni mjetet e përsosura për transmetimin e sporteve tuaja të preferuara në internet. Sidoqoftë, duke qenë se depoja zyrtare në Kodi është mjaft e kufizuar, beIN Sports nuk është në dispozicion për përdoruesit e Kodi.

Por, mos u dekurajoni si me kanalet e tjera si ESPN dhe NBC, ka depo jozyrtare dhe shtesa që funksionojnë po aq mirë sa ato zyrtare. Duke u thënë kjo, ju mund të keni nevojë PureVPN për t’ju marrë përmes kufizimeve rajonale të Sportit BeIN.

Shko te…

Isfarë është beIN Sports dhe Si Mund ta Merrni Shtesën Kodi?

Për ata që jetojnë në Shtetet e Bashkuara, beIN Sports nuk është asgjë e re pasi është një nga shërbimet më të njohura të transmetimit aktiv në vend. Ajo përmban transmetime të drejtpërdrejta për pothuajse çdo ngjarje të veçantë sportive që po ndodh në botë. Kjo përfshin Premier League, UEFA League Champions, NBA dhe shumë më tepër.

Sidoqoftë, për shkak të kufizimeve dhe kufizimeve rajonale, shërbimet e tyre janë në dispozicion vetëm në SH.B.A. Dhe nëse kjo ishte mjaft keq, beIN Sports nuk përmban një shtesë zyrtare për Kodi. Por, siç e thamë edhe më parë, ekzistojnë versione jozyrtare të cilat, kur kombinohen me PureVPN, mund t’ju ​​ndihmojnë të shikoni BeIN Sports në Kodi nga kudo në botë.

Si të shikoni beIN Sports në Kodi

Tani që e dini se ekziston një mënyrë përmes së cilës ju mund të shikoni dhe transmetoni në Sportin e Kodit në Kodi, le të bëjmë mënyrën se si mund ta përdorni. Por, para se të fillojmë procesin e instalimit, duhet të shkarkoni depo që ka shtesa beIN Sports.

Ndiqni hapat më poshtë për të shkarkuar Repository Matt Huisman Kodi:

 1. Hap Kodin
 2. Shkoni te “Cilësimet”
 3. Zgjidhni Shtesat
 4. Sigurohuni që opsioni “Burime të panjohura” është vendosur në “aktivizuar”
 5. Shko te “File Manager”
 6. Zgjidhni “Shto burimin”.
 7. Zgjidhni dhe shtypni në https://k.mjh.nz
 8. Zgjidhni “OK”
 9. Vendosni MJH si emrin e burimit
 10. Zgjidhni përsëri “OK”
 11. Shkoni te menuja kryesore dhe pastaj shtesat
 12. Zgjidhni “Shtesat e mia”
 13. Zgjidhni “..” dhe “Instaloni nga skedari zip.”
 14. Zgjidhni “MJH” nga lista
 15. Zgjidhni "repository.matthuisman.zip" skedar.
 16. Tani depoja do të fillojë instalimin

Tani që depoja është instaluar, pjesa e komplikuar është jashtë funksionit. Tani mund ta instaloni lehtësisht shtesën e beIN Sports nga depoja dhe të shikoni sportet tuaja të preferuara drejtpërdrejt. Për të instaluar shtesën, ndiqni hapat më poshtë:

 1. Hap Kodin
 2. Shkoni te menuja kryesore
 3. Shkoni te “Shtesat” dhe pastaj “Shtesat e mia”.
 4. Zgjidhni “…”
 5. Zgjidhni “Instaloni nga Repository”
 6. Zgjidhni "Magazinimi MattHuisman.nz"
 7. Në listat, kërkoni për “Shtesat Video” dhe pastaj “beIN Sports Connect”.
 8. Klikoni tek “Instaloni” dhe prisni që procesi të përfundojë
 9. Tani keni akses në beIN Sports në Kodi.

Pse keni nevojë për një VPN Për beIN Sports On Kodi

Ka disa arsye pse dikush do të duhet një VPN nëse ata dëshirojnë të hyjnë dhe të shikojnë BeIN Sports në Kodi. Së pari, beIN Sports, është në dispozicion në disa vende të zgjedhura si Shtetet e Bashkuara dhe Kanada. Kështu që, për të fituar aksesin në Sporte beIN në vendet e tjera, do t’ju duhet ndihma e një VPN. Vetëm përmes një VPN ju do të jeni në gjendje të regjistroheni në shërbimin e saj streaming.

Së dyti, shtesa beIN Sports Kodi e përmendur këtu, është në dispozicion në vendet e APAC të cilat përfshijnë Australinë, Zelandën e Re dhe Indonezinë, midis disa të tjerave. Pra, për të përdorur shtesën, do t’ju duhet përsëri ndihma e një VPN. Pra, në të gjitha, për të parë beIN Sports në Kodi, do t’ju duhet një VPN. Nuk ka rrugë tjetër.

Për të shkarkuar dhe instaluar PureVPN në Kodi, ndiqni këto disa hapa të thjeshtë poshtë:

 1. Shkarkoni dhe instaloni Depo Kodi të PureVPN-së
 2. Hap Kodin
 3. Bëni rrugën për në faqen e Shtesave
 4. Klikoni në ikonën e kutisë së hapur në krye
 5. Instaloni skedarin zip të shkarkuar
 6. Instaloni depon
 7. Shkoni te Shtesat dhe më pas Programet e shtesave
 8. Nisni PureVPN
 9. Shkoni te Parametrat
 10. Shtoni detajet e llogarisë tuaj
 11. Vendosni VPN që të lidhet automatikisht në çdo nisje
 12. Klikoni në rregull

Fjalët përfundimtare

Si përfundim, nëse dëshironi të shikoni sportet tuaja të preferuara drejtpërdrejt dhe në internet përmes beIN Sports në Kodi, atëherë do t’ju duhet PureVPN. Sidoqoftë, mos e mendoni këtë si një pengesë shtesë, por një bekim në maskim pasi jo vetëm që ju lejon të keni mundësinë për të hyrë në sportin BeIN dhe shtesat e saj në Kodi, por gjithashtu ju mbron juve dhe identitetin tuaj nga mijëra kërcënime në internet. Pra, në një farë mënyre, është një fitore, nëse përdorni PureVPN me beIN Sports në Kodi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map