Si ta shikoni Youku jashtë Kinës

Botuar: 11 nëntor 2019

Youku, është Netflix i Kinës, por është i arritshëm vetëm nga brenda republikës. Merrni PureVPN me vetëm 0,99 dollarë dhe hyrni menjëherë Roku nga çdo vend i botës

Shikoni Youku Jashtë Kinës

Youku Tudou, më i njohur si Youku, është një nga shërbimet më të njohura të Kinës për pritje dhe transmetim video.

Ajo ka një larmi masive të filmave dhe shfaqjeve televizive pa shikuar, dhe katalogu gjithashtu përfshin një minierë ari me përmbajtje perëndimore, të cilën përdoruesit jetojnë në Kanada, SH.B.A. dhe

Në Mbretërinë e Bashkuar zakonisht do të duhet të paguajnë një faturë të rëndë për pajtim për të parë.

Për më tepër, e gjithë përmbajtja është 100% e ligjshme dhe shpesh mund të shikohet pa ndonjë regjistrim – por ka një kapje!

Këtu ka më shumë.

Shko te…

Pse është bllokuar Youku jashtë Kinës?

Nëse përpiqeni të hyni në Youku nga ndonjë vend tjetër nga Kina, mesazhi i mëposhtëm shfaqet në ekran:

“Na vjen keq, kjo video mund të steamed vetëm brenda territorit të Kinës.”

Pse mund të pyesni veten? Kjo për shkak se përmbajtja është e licencuar dhe shikuesit duhet të jenë të vendosur në territorin e Kinës për ta parë atë.

Për fat të mirë për ju, ka një mënyrë të lehtë por efektive për të hyrë dhe shikuar videot e Youku jashtë Kinës me shpejtësi të shpejtë.

Si të shikoni Youku Jashtë Kinës me një VPN?

Duke përdorur një Rrjet Virtual Privat për të prishur adresën tuaj IP dhe vendndodhjen, mund ta mashtroni Youku të mendoni se jeni brenda Kinës. VPN-të janë një mjet thelbësor kur bëhet fjalë për rritjen e intimitetit dhe sigurisë tuaj, por gjithashtu të dobishëm për të hyrë në internet lirshëm.

Thjesht instaloni atë në pajisjen tuaj të preferuar, ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale në Kinë dhe shikimi i Youku jashtë Kinës tani bëhet realitet! Mbani në mend se jo të gjithë VPN-të janë të afta të marrin rreth “Firewall-it të Madh” të Kinës, kështu që sigurohuni të ndiqni këto hapa:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj streaming
 3. Iniconi aplikacionin dhe zgjidhni Streaming si modalitetin tuaj
 4. Lidhu me një server VPN të Kinës
 5. Me një adresë IP kineze, tani do të jeni në gjendje të vëzhgoni Youku nga kudo!

Si të shikoni Youku në Android?

Nëse doni të shijoni Youku në pajisjen tuaj Android, shërbimi i transmetimit ka një aplikacion të dedikuar të disponueshëm në Google Play. Ndërsa mund të përballeni me ndonjë problem gjatë shkarkimit të tij, nuk do të keni mundësi të shikoni ose shikoni ndonjë video për shkak të kufizimeve rajonale. Këtu, një VPN për Youku do të kursejë ditën.

Ndiqni këto hapa:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkoni në Dyqanin Google Play
 3. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN
 4. Tani, shkarkoni dhe instaloni aplikacionin Youku
 5. Nisni aplikacionin PureVPN dhe zgjidhni Streaming si modalitetin tuaj
 6. Zgjidhni Kinën si vendndodhjen e dëshiruar të serverit tuaj
 7. Nisni Youku dhe kënaquni duke shikuar video në pajisjen tuaj Android!

Si të shikoni Youku në iOS?

Në mënyrë të ngjashme, ju keni mundësinë për të parë Youku në pajisjen tuaj iOS, gjithashtu. Sshtë një aplikacion i dedikuar në dispozicion në App Store, dhe megjithëse mund të jeni në gjendje ta shkarkoni, kufizimet rajonale do t’ju pengojnë të hyrni ose të shikoni ndonjë video.

Edhe një herë, një VPN Youku është basti juaj më i mirë. Ndiqni këto hapa dhe filloni sot:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shko te App Store
 3. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN
 4. Tani, shkarkoni dhe instaloni aplikacionin Youku
 5. Nisni aplikacionin PureVPN dhe zgjidhni Streaming si modalitetin tuaj
 6. Ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale në Kinë
 7. Nisni Youku dhe kënaquni duke shikuar video në pajisjen tuaj iOS!

Shikoni Youku në iPad / iPhone

Për ata që janë të interesuar të shikojnë Youku në një iPad ose iPhone, ne ju kemi mbuluar. Gjithçka që ju nevojitet është aplikacioni PureVPN iOS që funksionon në pajisjen tuaj, dhe kjo ka të bëjë me të. Për të ditur më shumë rreth asaj se si mund të lidheni, shikoni hapat e mëposhtëm:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Regjistrohu për secilin nga planet
 3. Shkarkoni aplikacionin në iPad ose iPhone tuaj
 4. Lidhu me Kinën
 5. Nisni Youku dhe filloni transmetimin

Shikoni Extensionin Youku Chrome / Firefox-Plugin / Safari

PureVPN gjithashtu përmban një shtesë të Chrome dhe një plugin Firefox, i cili mund t’ju lejojë të hyni në faqen e internetit pa pasur nevojë të shkarkoni softuer të veçantë. Për ta bërë këtë, ndiqni hapat më poshtë:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni shtesën ose shtojcën
 3. Lidhu me një vendndodhje të serverit kinez
 4. Shkoni te Youku
 5. Filloni të shikoni

Si të shikoni Youku në Sh.B.A.

Për banorët tanë amerikanë që janë në kërkim të mënyrave përmes të cilave ata mund të shikojnë shfaqjet dhe filmat e tyre të preferuar në Youku, ne ju kemi mbuluar. Shikoni hapat më poshtë dhe filloni sot.

 1. Regjistrohuni dhe shkarkoni PureVPN
 2. Hyni me detajet tuaja
 3. Lidhu me Kinën
 4. Shkoni te Youku dhe filloni transmetimin

Si të shikoni Youku në Singapor

Për të parë Youku në Singapor, ndiqni hapat e përmendur më poshtë:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni në pajisjen tuaj të preferuar për transmetim
 3. Identifikohu
 4. Lidhu me një vendndodhje të serverit kinez
 5. Shkoni te Youku dhe filloni transmetimin

Si ta shikoni Youku në Hong Kong

Hong Kongu ka shumë pak kufizime kur bëhet fjalë për internet, që do të thotë se keni liri të plotë. Sidoqoftë, kjo shpesh vjen me rrezik të shtuar pasi shanset tuaja për tu hakuar bëhen mjaft të larta. Për shkak të kësaj, kur përdorni faqe në internet si Youku, rekomandohet të regjistroheni me një VPN të besueshëm si PureVPN. Për ta bërë këtë, ndiqni hapat më poshtë:

 1. Regjistrohuni në secilin prej tre planeve PureVPN
 2. Shkarkoni aplikacionin
 3. Hyni me kredencialet tuaja
 4. Lidhu me një vendndodhje të sigurt të serverit (Kina për Youku)
 5. Filloni transmetimin

Qasni në Sitet e tjera Kineze të Streaming me PureVPN!

Youku është vetëm një nga shumë emrat në industrinë e Kinës me shumë video konkurruese të transmetimit të videove. Nëse nuk jeni në gjendje të gjeni përmbajtjen që dëshironi të shikoni atje, ju gjithashtu keni mundësinë të provoni QQ Video, Sohu, iQiyi dhe LeTV.

Sidoqoftë, do të duhet të armatoseni me një VPN të besueshme për të hyrë në këto shërbime streaming. Siç u përmend më herët, do t’ju duhet t’i mashtroni ata duke besuar se jeni në Kinë, dhe këtu mund të provoni të dobishëm PureVPN.

Ne i lejojmë përdoruesit të zgjedhin nga më shumë se 2,000 serverë VPN në mbi 141 vende në të gjithë botën, përfshirë Kinë, dhe t’i lidhin ata me një adresë kineze IP, në mënyrë që ata të mund të kenë qasje në përmbajtjen e tyre të preferuar nga kudo.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me