Si ta shikoni Tenisin e Hapur në SHBA live online

Përditësuar: 19 gusht 2019

Ndiqni këto 3 hapa të thjeshtë për të parë 2019 Kampionatin e Tenisit të Hapur në SHBA Live Online:

1. Shkarkoni PureVPN
2. Lidhuni me një vendndodhje të serverit amerikan
3. Hyni në ESPN dhe filloni transmetimin

hiri-2019-image

Kur bëhet fjalë për sportet më të njohura në vitin 2019, Tenisi është në vendin e katërt, me gjithsej 1 miliard tifozë të përhapur në të gjithë planetin. Kjo do të thotë që ka një miliardë njerëz që dëshirojnë të shikojnë turneun përfundimtar të vitit, Kampionët e Tenisit të Hapur në SHBA 2019. Pra, ja si munden.

Kampionati Tenis i Hapur në SHBA 2019

Më parë e quajtur Kampionati Kombëtar i SH.B.A.-së, Kampionati Tenis i Hapur i SHBA është kampionati më i vjetër i tenisit deri më tani. Nga ajo që nisi si një kampionat i thjeshtë në 1881 tani është turneu i katërt dhe i fundit Grand Slam i vitit, duke e bërë atë një nga ngjarjet më emocionuese në historinë e Tenisit.

Kampionati i Tenisit i Hapur i SHBA 2019 do të fillojë në 26 gusht 2019, dhe përfundimisht do të përfundojë në 8 shtator 2019.

Kampionati i Tenisit i Hapur i SHBA 2019 do të jetë edicioni i 139 i këtij turneu të pabesueshëm dhe do të kryhet në fusha të vështira në natyrë në Qendrën Kombëtare të Tenisit Tennis USTA Billie Jean King në New York City.

Ku mund të shikoni Tenis Open në SHBA 2019?

Tani, për dikë që jeton në SH.B.A., shikimi i Kampionatit të Tenis të Hapur në SHBA 2019 nuk do të jetë një çështje. Kjo për shkak se turneu do të transmetohet drejtpërdrejt në ESPN për shkak të të drejtave ekskluzive. Sidoqoftë, për dikë që jeton jashtë SH.B.A.-së, procesi është pak më ndryshe pasi do të duhet të kërkoni nëpër kanale të ndryshme për një rrjedhë jetese.

Epo, jo më pasi kemi përmbledhur një listë të kanaleve ndërkombëtare që do të transmetojnë drejtpërdrejt Kampionatin e Tenisit të Hapur në SHBA 2019. Shikoni listën më poshtë për më shumë informacion:

Kanali TV Vendor / Shërbimi Streaming
Mbretëria e Bashkuar & IrlandëVideo Kryeministri Amazon
Shtetet e BashkuaraESPN | Tenisi Channel
AustraliESPN International
Vendet e BE-sëEurosport
Brazil SporTV | ESPN
KanadëTSN | RDS
KinëCCTV
Indonezi | MalaysiaFox Sports Asia
JaponiWowow

Si ta shikoni Tenis Open në SHBA 2019?

Për shkak të kufizimeve dhe kufizimeve të shumta rajonale, disa prej jush mund të përballen me problemet e disponueshmërisë në vendin tuaj kur të regjistroheni për të transmetuar Kampionatin e ardhshëm të Tenisit në SHBA Open 2019. Sidoqoftë, çfarë nëse do t’ju thoshim se ekziston një mënyrë që të kaloni çështje të tilla.
Vetëm ndiqni hapat e mëposhtëm dhe shikoni US Open me një shërbim VPN.

 1. Regjistrohuni në PureVPN Tenaming Streaming Plan
 2. Shkarkoni në pajisjen tuaj të preferuar për transmetim
 3. Hyni me kredencialet tuaja
 4. Lidhu me serverin “Shtetet e Bashkuara” (referoju tabelës më lart për kanale të tjera)
 5. Shkoni në faqen e internetit të ESPN
 6. Kërkoni për Livestream dhe filloni të shikoni

Si ta shikojmë Tenisin e Hapur US 2019 në Mbretërinë e Bashkuar?

Për shkak të të drejtave të ekskluzivitetit, Kampionati i Tenisit në SHBA Open 2019 do të transmetohet drejtpërdrejt në Amazon Prime Video. Si rezultat, shikuesit në Mbretërinë e Bashkuar mund të hyjnë në llogaritë e tyre në Amazon për të parë turneun drejtpërdrejt.

Nga ana tjetër, ata që dëshirojnë të shikojnë transmetimin live në Amazon Prime Video, por që nuk po jetojnë në Mbretërinë e Bashkuar, nuk kanë nevojë të shqetësohen. Ka një mënyrë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të hyni në PureVPN para se të hyni në Amazon Prime Video. Thatshtë kaq e thjeshtë.

Për më shumë informacion, shikoni hapat e mëposhtëm:

 1. Shkarkoni PureVPN
 2. Hyni me informacionin e llogarisë tuaj
 3. Lidhu me serverët në Mbretërinë e Bashkuar
 4. Hyni në Amazon Prime Video
 5. Shikoni rrjedhën e drejtpërdrejtë
 6. Shikojeni

Si ta shikoni Tenis Open në SHBA 2019 pa TV kabllor?

Ju mund të shikoni me lehtësi US Open në internet drejtpërdrejt në platforma transmetimi të shumta pa ndonjë nevojë për TV kabllor. Më poshtë shërbimet e transmetimit përfshijnë ESPN në pajtimin e tyre përmes të cilit Tenisi i Hapur i SHBA do të transmetohet drejtpërdrejt. Nëse jeni jashtë SH.B.A., mund të përdorni PureVPN për t’u lidhur me Serverin e SHBA dhe për të hyrë në cilindo nga platformat pa ndonjë sherr.

 1. TV Fubo
 2. Sling TV
 3. Youtube TV
 4. TV Hulu
 5. Pamja e Playstation

Paraprakisht Tenisi i Hapur i SHBA 2019

Vitin e kaluar, ne pamë një nga turnet më emocionues në historinë e tenisit pasi Rafael Nadal dhe Roger Federer nuk arritën të arrinin në finale për meshkuj, ndërsa Novak Djokovic fitoi kampionatin. Në anën tjetër të gjykatës, në finalen e grave, gjëra të ngjashme u ndodhën ndërsa Serena Williams humbi ndaj Naomi Osaka. Këtë vit, me Nadal dhe Federer në formë, ne do t’i shohim ata të luftojnë përsëri.

Kampionati i Tenisit në SHBA Open 2019 do të jetë një ferr i një udhëtimi. Një fund perfekt për Grand Slam 2019.

Programi i plotë i Trenit të Tenisit të Hapur në SHBA 2019

Këtu është një orar i plotë dita-ditës i Kampionatit të Tenisit të Hapur të SHBA 2019.

dataKoha (ET)Programi i ndeshjes
26 gusht11:00 të mëngjesitRaundi i parë i meshkujve / grave
07:00 PMRaundi i parë i meshkujve / grave
27 gusht11:00 të mëngjesitRaundi i parë i meshkujve / grave
07:00 PMRaundi i parë i meshkujve / grave
28 gusht11:00 të mëngjesitRaundi i 1-të i meshkujve / Raundi i dytë i grave
07:00 PMRaundi i 2-të për meshkuj / femra
29 gusht11:00 të mëngjesitRaundi i 2-të për meshkuj / femra
07:00 PMRaundi i 2-të për meshkuj / femra
30 gusht11:00 të mëngjesitRaundi i 2-të për meshkuj / Raundi i 3-të i grave
07:00 PMRaundi i 2-të për meshkuj / Raundi i 3-të i grave
31 gusht11:00 të mëngjesitRaundi i 3-të për burra / gra
07:00 PMRaundi i 3-të për burra / gra
1 Sht11:00 të mëngjesitRaundi i 3-të për meshkuj / Raundi i grave nga 16
07:00 PMRaundi i 3-të për meshkuj / Raundi i grave nga 16
2 Sht11:00 të mëngjesitRaundi i meshkujve / grave 16 vjeç
07:00 PMRaundi i meshkujve / grave 16 vjeç
3 shtator11:00 të mëngjesitRaundi i meshkujve nga 16 / çerekfinalja e grave
07:00 PMRaundi i meshkujve nga 16 / çerekfinalja e grave
4 shtator11:00 të mëngjesit.Erekfinalet e meshkujve dhe / ose të grave
07:00 PM.Erekfinalet e meshkujve dhe / ose të grave
5 shtator11:00 të mëngjesitArtererekfinalet e meshkujve
07:00 PMArtererekfinalet e meshkujve / gjysmëfinalet e grave
6 shtator07:00 PMPërfundimtar i Dyfeve të përziera / Dyshjet e grave
7 shtator07:00 PMPërfundimi i gjysmëfinales së meshkujve / Finalja e grave / Dyshimet e burrave
8 shtator07:00 PMFinalja e meshkujve

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Kupa Botërore e Rugby
 • Tenisi i hapur i SH.B.A.
 • Premier League
 • Moto GP
 • La Liga
 • Formula 1
 • Sezoni NFL
 • Kupa Botërore e Basketbollit
 • Seria A
 • WRC
 • Sezoni MLB
 • Liga e Kampioneve
 • AFL
 • Formula E
 • Bundesliga
 • Ligue 1
 • Europa League
 • Kupa Botërore e Volejbollit
 • UFC 242
 • Kampionati botëror i boksit
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me