Si ta shikoni Ligue 1 Live Online


Si ta shikoni Ligue 1 Live Online

Botuar: 22 korrik 2019


Për ata që janë të interesuar të shikojnë Ligue 1 live dhe online mund ta bëjnë këtë në këto tre hapa të thjeshtë:

1. Regjistrohu në PureVPN
2. Lidhu me serverin francez
3. Shkoni te Canal Plus

golf-right-image

Sezoni 2019-20 i Ligue 1 do të jetë sezoni i 82-të që nga themelimi i ligës dhe do të shfaqë gjithsej dy ndryshime të skuadrës. Kjo është e ndryshme nga mënyra sesi funksionojnë gjërat në ligën Premier, La Liga dhe Serie A pasi atje, pas çdo sezoni, promovohen tre ekipe, dhe tre zhvendosen.

Këtu do të shohim dy ekipe duke bërë lëvizjen e tyre në Ligue 1 (FC Metz dhe Stade Brestois 29) dhe dy ekipe të cilat do të lidhen me Ligue 2 (Stade Malherbe Caen dhe En Avant de Guingamp).

Ku mund ta shikoj Ligue 1 Online?

Meqenëse Ligue 1 është një nga pesë ligat më të njohura të futbollit në Evropë, ka disa kanale dhe transmetues që transmetojnë drejtpërdrejtë ndeshjet, gjatë një viti. Sidoqoftë, pasi që shumica e këtyre janë të disponueshme vetëm në disa vende, shumë shikues kanë probleme të gjejnë të duhurin për ta. Pra, për t’ju ndihmuar të zgjidhni në cilin kanal mund të përdorni, këtu është një listë e të gjithë transmetuesve dhe vendeve të tyre operuese.

Kanalet që transmetohen në dispozicion në
beIN Sports, TV5 Monde Etats UnisVetëm në SHBA
BT SportVetëm në Mbretërinë e Bashkuar
BeIN Sport, DAZNVetëm Kanada
beIN SportAustrali
Sport 1, VGTRKVetëm Rusia
Sony ESPNVetëm India
FOX SportItali
Sporti 1Gjermani

Si të shikoni Ligue 1 Online?

Nëse jetoni në një vend i cili përmendet në tabelën e mësipërme, gjithçka duhet të bëni në kanalin përkatës të këtij vendi, dhe kjo ka të bëjë me të. Për shembull, ju jetoni në Shtetet e Bashkuara dhe po kërkoni të shikoni ekipin tuaj të preferuar Ligue A, PSG, kundër Lyon. Kështu që, në ditën e ndeshjes, gjithçka që duhet të bëni është të regjistroheni për të qenë Sport, kërkoni për rrjedhën e drejtpërdrejtë dhe për të arritur tek ajo.

Për më tepër, mund të përdorni shërbime të tjera të transmetimit të palëve të treta si FuboTV dhe beIN Sports. Përmes këtyre shërbimeve streaming, ju mund të shikoni lojërat Ligue 1 drejtpërdrejt dhe në internet.

Si të shikoni Ligue 1 në Apple TV?

Nëse jeni një prestar i kordonit, me siguri do të preferonit të transmetoni sporte në internet sesa ta shikoni atë në TV kabllor. Prandaj, njerëzit që përdorin Aplikoni TV duan të transmetojnë vetë platformën. Për të parë Ligue 1 në internet në Apple TV, ndiqni këto hapa të thjeshtë:

 1. Instaloni PureVPN në Apple TV tuaj
 2. Zgjidhni serverin e vendit nga ku dëshironi të shihni Ligue 1
 3. Zgjidhni kanalin tuaj të preferuar të transmetimit në internet
 4. Klikoni në butonin Lidhu

Si të shikoni Ligue 1 në Xbox One?

Ka shumë tastierë për të zgjedhur për të parë Ligue 1 live online. Nëse dëshironi të shikoni Ligue 1 në Xbox One, thjesht ndiqni këto hapa:

 1. Vendosni PureVPN në Xbox One tuaj
 2. Zgjidhni mjetin Zgjedhja me qëllim të zgjuar për të filluar protokollin e kriptimit
 3. Zgjidhni serverin që dëshironi të zgjidhni
 4. Shko te kanali i transmetimit
 5. Goditni butonin “Lidhu” dhe për të marrë transmetim

Si ta shikoni Ligue 1 live në PS4?

Ndiqni këto hapa të thjeshtë për të transmetuar Ligue 1 në internet në Ps4

 1. Regjistrohu për PureVPN
 2. Vendosni PureVPN në PS4
 3. Zgjidhni kanalin tuaj të dëshiruar të transmetimit në internet
 4. Klikoni në butonin LidhuKy butonin “Lidhu”

Shikojnë Ligue 1 Jashtë Francës

Sidoqoftë, nëse vendi ku jetoni nuk përmendet këtu, atëherë mos u shqetësoni. Ne ju kemi mbuluar. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të regjistroheni në një shërbim premium VPN si PureVPN, i cili mund t’ju ndihmojë të maskoni vendndodhjen tuaj në kudo në botë. Përmes një programi të tillë, ju lehtë mund të transmetoni ndeshjet tuaja të preferuara të Ligue 1, dhe kjo gjithashtu pa asnjë shqetësim në botë. Për ta bërë këtë, gjithçka që duhet të bëni është të ndiqni këto pak të thjeshta të përmendura më poshtë:

 1. Regjistrohu për secilin nga planet e pajtimeve të PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar të transmetimit
 3. Lidhuni me serverin në Mbretërinë e Bashkuar (referojuni tabelës së përmendur më lart)
 4. Lidhu me MB
 5. Hyni në BT Sport dhe filloni transmetimin

Ligue 1 2019-20 Paraprakisht

Me lojtarë si Neymar Jr dhe Kylian Mbappe që luanin për PSG, ishte e qartë se 2018-2019 do të shkonte në favor të Saint Germain. Dhe, kjo është pikërisht ajo që ndodhi. Me një epërsi të madhe nga 16 pikë, PSG fitoi sezonin 2018-2019, me Lille dhe Lyon që vijnë në vendin e dytë dhe të tretë, përkatësisht. Këtë vit, edhe pse PSG ka humbur disa prej lojtarëve kryesorë të tyre, ata pritet të heqin edhe një herë trofeun. Kjo është thënë, me nënshkrimet që kemi parë të ndodhin, ju kurrë nuk e dini se çfarë mund të bjerë poshtë.

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map