Si ta shikoni Kupën e Melburnit Live Online


Si ta shikoni Kupën e Melburnit Live Online

Botuar: 10 Tetor 2019


Ja se si mund ta shikoni Kupën e Melburnit 2019 drejtpërdrejt dhe në internet. Thjesht, ndiqni hapat më poshtë dhe filloni transmetimin.

 1. Shkarkoni PureVPN
 2. Lidhu me serverin tonë Australian
 3. Shkoni në Kanalin 7 dhe filloni transmetimin

melbourne-kupë

Do vit, miliona shikues, duke filluar nga të gjitha anët e botës, akordojnë për të parë ngjarje masive garash në kalë, si Kupa e ardhshme e Melburnit. Por duke qenë se nuk është aq popullor sa Futbolli ose Cricket, gjetja e një platforme të përshtatshme streaming mund të jetë mjaft e ndërlikuar. Pra, për të ndihmuar komunitetin jashtë, këtu është një udhëzues se si tifozët e garave të kalit mund të shikojnë Kupën Melbourne 2019 drejtpërdrejt nga kudo.

Ku mund ta shikoni Kupën e Melburnit 2019 Live

Këtë vit, të drejtat e transmetimit për Kupën e Melburnit 2019 i përkasin, ekskluzivisht, Kanalit 7. Kështu që, për të gjithë ata që jetojnë aktualisht në Australi, kaloni në Channel 7 për të kapur të gjitha garat live. Përndryshe, shikuesit në internet mund të drejtohen në shërbimet e transmetimit në internet 7Plus ose Channel 7 dhe të kapin mbulimin e drejtpërdrejtë në internet.

Sidoqoftë, pasi që Kanali 7 dhe të gjitha shërbimet e tij janë në dispozicion vetëm për shikuesit që jetojnë në Australi, shikuesve të huaj nuk kanë mundësi të tjera, por të kërkojnë alternativa. Për fat të mirë, ka disa kanale që kanë marrë dritën e gjelbër në transmetimin e garave në disa vende.

Kanali i vendndodhjes
Zelanda e ReRacing Racing
Shtetet e BashkuaraESPN
Mbretëria e BashkuarSport Sky
IrlandëSport Sky

Si të shikoni Kupën Melbourne 2019 Live

Nëse jetoni në Australi ose një vend i cili përmendet në listën e mësipërme, thjesht mund të kaloni në kanalin përkatës që transmeton Kupën e Melburnit 2019.

Sidoqoftë, ata që jetojnë diku tjetër, duke transmetuar ngjarjen mund të mos jenë aq të lehta. Ne e themi këtë sepse të gjitha kanalet e transmetimit të përmendura këtu vijnë me kufizime rajonale.

E thënë kështu, nëse vendosni një shërbim VPN, ju mund të shikoni Kupën e Melburnit 2019 në cilindo kanal që dëshironi, dhe atë shumë nga kudo në botë. Për më shumë informacion se si mund të shkoni për të, ndiqni hapat e mëposhtëm:

 • Shkarkoni dhe instaloni PureVPN
 • Identifikohu
 • Lidhu me serverat e Shteteve të Bashkuara
 • Shkoni në faqen zyrtare të ESPN
 • Kërkoni rrjedhën e drejtpërdrejtë të Kupës së Melburnit 2019
 • Filloni të shikoni

Si ta shikoni Kupën e Melburnit 2019 në Channel 7

Meqenëse Channel 7 ka të drejtat e transmetimit për Kupën e Melburnit 2019, livestream do të vijë me disa analiza mjaft interesante pas garës dhe shfaqje të tjera. Si rezultat, shumica e tifozëve do të jenë të interesuar ta shikojnë atë drejtpërdrejt në Channel 7.

Duke marrë parasysh që kanali është i disponueshëm vetëm në Australi, do të ishte e pamundur që emigrantët Australianë dhe shikuesit e tjerë të huaj të hyjnë në kanal. Përveç nëse ata përdorin PureVPN.

Epo, ndiqni hapat e mëposhtëm nëse dëshironi të shikoni Kupën e Melburnit në Channel 7 nga kudo në botë.

 • Shkarkoni PureVPN
 • Lidhu me një vendndodhje të serverit Australian
 • Shkoni në Kanalin 7 ose 7Plus
 • Shikoni për rrjedhën e gjallë >> Filloni të shikoni

Si të shikoni Kupën e Melburnit në Zelandën e Re

Zelanda e Re dhe Australia kanë disa interesa mjaft të zakonshëm, njëra prej të cilave përfshin dashurinë për garat me kalë. Sidoqoftë, pasi që Kanali 7 është i disponueshëm vetëm për Aussies, Kivis duhet të përdorë kanale të tjera nëse dëshirojnë të shikojnë Kupën e Melburnit drejtpërdrejt dhe në internet. Ata mund të kthehen në Sky Racing dhe të shikojnë transmetimin live ose të ndjekin hapat e përmendur më poshtë:

 • Shkarkoni PureVPN >>Lidhu me Australinë
 • Shkoni në 7Plus
 • Shikoni për rrjedhën e drejtpërdrejtë >> Merr transmetim

2019 Melbourne Cup 2019 – Kur dhe Ku

Kupa e Melburnit është një nga ngjarjet më të njohura në Australi, e cila konsiderohet të jetë “Gara që ndalon kombin”. Shtë një garë me kalë Thoroughbred, që paraqet një garë 3200 metra për kuajt tre vjeçar.

Që nga Kupa e parë e Melburnit, ngjarja ka qenë duke u zhvilluar në të Martën e parë të Nëntorit. Si rezultat, Kupa e Melburnit 2019 do të mbahet më 5 nëntor 2019, rreth afro 3 pasdite AEDT (4 pasdite GMT).

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Liga e Kampioneve
 • Formula 1
 • Kupa e Botës së Kriketave
 • Moto GP
 • Playoffs NHL
 • Premier League
 • UFC 236
 • Lojtarë të NBA-së
 • La Liga
 • WRC
 • Sezoni MLB
 • Europa League
 • French Open
 • Formula E
 • Bundesliga
 • Ligue 1
 • Lidhja e Kombeve
 • Seria A
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map