Si ta shikoni Kentucky Derby Live Online?

Botuar: 16 Prill 2019

Për të parë Derby Kentucky në internet nga kudo, thjesht ndiqni hapat e dhënë më poshtë:

1. Merrni PureVPN.
2. Lidhuni me serverin amerikan.
3. Qasuni NBC dhe shikoni Kentucky Derby live online!

shikojnë-Kentucky-linjë

Si ta shikoni Derby Kentucky nga Kudo?

Kentucky nuk është vetëm i famshëm për pulën e tij të skuqur. Ka edhe gjëra të tjera që e bëjnë rajonin popullor gjithashtu. Një nga arsyet pse Kentucky është i famshëm është për shkak të turneut popullor garash me kalë që zhvillohet çdo vit në shtet.

Kaq është, Derby Kentucky është rikthyer edhe për një vit! E quajtur si “Dy minutat më tërheqëse të sportit”, derbi do të fillojë në 3 maj dhe do të përfundojë në 4 maj. Programin e plotë të Ditës së Derby-it mund ta kontrolloni nga këtu.

Nëse e doni sportin, atëherë patjetër që do të dëshironit ta transmetonit në internet. Shërbimet e TV Cable janë tmerrësisht të vjetëruara, dhe vështirë se keni për të parë ndeshjet tuaja të preferuara që luhen për shkak të kufizimeve të caktuara të transmetimit. Edhe ndeshjet që po shfaqen janë të mbushura me reklama, duke e kthyer tërë përvojën në një të tmerrshme.

Për të shijuar përmbajtjen tuaj të preferuar sportive, jeni më mirë të hiqni dorë nga TV kabllor dhe të kaloni në transmetim në internet. Në këtë mënyrë, do të shihni për ndeshjet që dëshironi, pa pasur nevojë të toleroni ato reklama të tmerrshme. Për më tepër, kostoja e kanalit është gjithashtu shumë më e lirë në krahasim me atë që zakonisht paguani për shërbimin tuaj kabllor dixhital.

Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për disponueshmërinë e kanaleve, mund të dilni në disa probleme. Pjesa më e keqe në lidhje me transmetimin në internet është se disa kanale nuk janë të disponueshme në rajone të ndryshme në të gjithë botën. Për shembull, NBC është e arritshme vetëm nga SH.B.A., dhe nuk mund të arrihet nga kudo tjetër.

Në një skenar të tillë, ju e gjeni veten në telashe nëse doni të transmetoni ngjarjet tuaja të preferuara sportive, siç është Kentucky Derby live online. Për fat të mirë, ka mënyra për të shmangur këto kufizime dhe qasje lehtësisht në kanalet e tua të preferuara në internet. Më poshtë jepet një udhëzues i plotë se si mund të shikoni Kentucky Derby drejtpërdrejt në internet me një VPN.

Shikoni Kentucky Derby Live Online me një VPN

Për të parë Derby Kentucky në internet nga kudo, thjesht ndiqni hapat e dhënë më poshtë:

 1. Merrni PureVPN.
 2. Lidhu me serverin amerikan.
 3. Qasuni NBC dhe shikoni Kentucky Derby drejtpërdrejt në internet!

Përkundër të gjitha kufizimeve në vend, ju ende mund të shikoni Kentucky Derby duke përdorur një VPN si PureVPN. Kjo ju lejon të ndryshoni adresën tuaj IP në atë të çdo vendi tjetër në klikimin e një butoni. Meqenëse shumica e kanaleve të transmetimit shikojnë adresën tuaj IP për të përcaktuar se nga jeni, mund ta përdorni këtë hak për të hyrë në kanalet tuaja të preferuara në internet nga kudo.

Për shembull, nëse jetoni në Australi dhe doni të transmetoni Derby Kentucky në NBC, nuk do të keni mundësi sepse adresa juaj e IP është një Australiane. Por nëse lidheni me PureVPN dhe lidheni me një server VPN në SH.B.A., do të keni mundësi të përdorni çdo kanal amerikan sipas dëshirës tuaj me lehtësi.

PureVPN ju lejon të keni qasje mbi mbi 2,000 serverë dhe 300,000 IP anonimë në 140 vende, që do të thotë se ju mund të përdorni çdo gjë që dëshironi në internet. Këta serverë janë shumë të optimizuar dhe janë ndërtuar për t’ju siguruar shpejtësinë maksimale, në mënyrë që të mund të shijoni përmbajtje live pa ndonjë ndërprerje.

PureVPN është ideal për ata që vuajnë nga problemet e goditjes së shpejtësisë ISP. ISP-të njihen që ngadalësojnë shpejtësinë e internetit tuaj kur mendojnë se po konsumoni sasi të mëdha të të dhënave. Por me PureVPN, ju mund të përdorni në internet në mënyrë anonime, në mënyrë që ISP-ja juaj të mos mund të zbulojë se çfarë po bëni në internet dhe të hidhni bandën tuaj.

Ku mund ta shikoni Kentucky Derby live online?

NBC dhe NBC Sports kanë marrë të drejtat për të transmetuar garat në Kentucky Derby në kanalet e tyre përkatëse. Nëse jeni duke kërkuar për shërbime të tjera transmetimi që do të transmetojnë garat live në internet, atëherë duhet të kaloni listën më poshtë:

 1. fuboTV
 2. fuboTV është një shërbim i njohur për televizionin në internet nga ku mund të transmetoni Kentucky Derby drejtpërdrejt në internet. Ka shumë pako dhe pako promo për të cilat mund të pajtoheni për të transmetuar drejtpërdrejt kanalet tuaja të preferuara drejtpërdrejt në fuboTV.

  NBC Sports është gjithashtu një pjesë e një prej paketave të disponueshme në fuboTV. Duke paguar 44,99 dollarë në muaj, do të keni mundësinë e përdorimit të ngarkesave të kanaleve streaming.

 3. Sling TV
 4. Sling TV është një tjetër alternative që mund të përdorni për të parë Kentucky Derby live online. Do të gjesh NBC dhe NBC Sports në të dy paketat në dispozicion në Sling TV. Kanali kushton rreth 25 dollarë në muaj..

 5. Hulu
 6. Hulu është një nga shërbimet më të njohura të transmetimit atje. Për 39,99 dollarë në muaj, ju mund të shihni dhjetëra kanale televizive të drejtpërdrejta, plus disa rrjete premium gjithashtu. BOTA NBC dhe NBC Sports janë në dispozicion në Hulu, dhe ju mund t’i transmetoni garat në internet nga atje me lehtësi!

Mendimet përfundimtare

Për kë po futeni në Derby e ardhshme në Kentucky? Shpresojmë që të shihni lehtësisht garat tuaja të preferuara duke ndjekur udhëzuesin e përmendur më lart.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me