Contents

Si ta shikoni Fifa World Cup 2018 Live Online në Kodi

Botuar: 02 korrik 2019

Kupa Botërore FIFA është një ndjesi globale dhe ne nuk duam që ju të humbasni asnjë moment të tij. Merrni shtesat e duhura të Kodi, merrni PureVPN dhe filloni të transmetoni veprimin drejtpërdrejt.

Ngjarja më e popullarizuar sportive në botë, FIFA World Cup 2018, është vetëm rreth e përqark. Theshtë koha e vitit kur shohim përdoruesit që kërkojnë udhëzuesin e duhur se si të shikojnë Kupën e Botës FIFA 2018, posaçërisht miliona njerëz janë duke kërkuar të shikojnë FIFA 2018 në Kodi.
Nëse jeni një përdorues i tillë, atëherë jeni në blogun e duhur. Në këtë udhëzues, ju do të mësoni rreth shtesave më të mira të Kodi për transmetimin e drejtpërdrejtë të FIFA 2018 dhe si mund t’i instaloni shtesat në Kodi.

Ka mijëra shtesa për të zgjedhur, shumica e të cilave janë falas. Disa shtesa janë zyrtare, kështu që ato mund të shkarkohen nga Magazina zyrtare Kodi. Sidoqoftë, shumat e shtesave do të duhet të shkarkohen nga depoja e tyre përkatëse (jozyrtare).

Si të qaseni në shtesat Kodi të bllokuara nga rajoni me PureVPN

Para se të vazhdoni me udhëzuesin, është e rëndësishme që ju të dini që shumica e shtesave të njohura të Kodit punojnë në rajone specifike vetëm si Britania e Madhe dhe SH.B.A. për të përmendur disa. Nëse doni të anashkaloni kufizimet rajonale, keni nevojë për një VPN të besueshëm siç është PureVPN.

Shihni gjithashtu – Shikoni Sportet në Kodi

PureVPN ju lejon të maskoni IP dhe vendndodhjen tuaj të vërtetë, duke ju lejuar të përdorni akseset Kodi të bllokuara nga rajoni, në mënyrë që të shijoni sporte të drejtpërdrejta dhe shfaqje sipas kërkesës me lehtësi. Plus, ju gjithashtu duhet të anashkaloni ISP duke shkelur për mirë dhe të transmetoni sportet tuaja të preferuara me shpejtësinë më të shpejtë.

Per te filluar:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni repo PureVPN për Kodi
 3. Lidhuni me vendndodhjen tuaj të dëshiruar
 4. Qasni shtesën tuaj të dëshiruar Kodi
 5. Shijoni FIFA World Cup 2018 live online nga kudo

Si të Stream FIFA World Cup 2018 në Kodi përmes shtesave të Default

Meqenëse ne duam t’i bëjmë hapat e thjeshtë dhe të qartë për ju, ne kemi krijuar këtë udhëzues hap pas hapi si për shtesat e paracaktuar dhe të palëve të treta. Pra, le të fillojmë me shtesat e paracaktuar dhe për këtë qëllim do të përdorim shtesën iPlayer WWW si një shembull.

 1. Hapni aplikacionin tuaj Kodi
 2. Shkoni në Add-ons nga menyja anësore
 3. Tani klikoni në menu në formë kuti në të majtën e sipërme
 4. Klikoni në Instaloni nga depoja alternativë
 5. Klikoni në Depo e shtesave Kodi alternativë
 6. Shkoni poshtë dhe klikoni Shtesa të videos
 7. Tani lëvizni poshtë tek shkronja I dhe klikoni iPlayer WWW shtoni në
 8. Në ekranin shtesë të iPlayer WWW, klikoni instaloj (prisni ndërsa është instaluar)
 9. Shkoni tek Kodi ekran në shtëpi pasi të përfundojë instalimi
 10. Shko tek Add-ons nga menyja anësore
 11. Klikoni hapur Shtesa të videos
 12. Shko tek iPlayer WWW shtoni në
 13. Zgjidhni BBC Sport
 14. Shijoni Kupën e Botës FIFA 2018 në Kodi

Shihni gjithashtu – Si ta shikoni Uefa Champions League Live Online

Si të shikojmë Kupën e Botës FIFA 2018 në Kodi

Për t’ju ndihmuar të mësoni se si të shihni FIFA World Cup 2018 në Kodi duke përdorur shtesa të palëve të treta, ne do të përdorim shtesën SportsDevil si një shembull.

 1. Nisja Kodi aplikacion
 2. Shkoni në Marsh ikonë në të majtën e sipërme për të hyrë në cilësimet e Kodi
 3. Shko tek Cilësimet e sistemit
 4. Shko tek Add-ons nga menyja anësore
 5. Ndrysho për të aktivizuar Burime të panjohura. (Tani mund të instaloni shtesa të palës së tretë)
 6. Kthehu përsëri te Kodi ekran në shtëpi
 7. Klikoni në Ikonë ingranazhi për të shkuar te cilësimet
 8. Klikoni dhe hapni Menaxher i Dosjeve
 9. Klikoni dy herë Burimi i shtesës i cili do të hapë një dritare pop-up
 10. Klikoni dy herë Asnje dhe hyj URL e depozitave siç janë http://kdil.co/repo/ në fushë
 11. Kliko Ne rregull dhe jepni repo a emër si Kodil Repo dhe klikoni Ne rregull
 12. Tani që shtohet burimi i shtesës, kthehu tek Kodi ekran në shtëpi
 13. Kliko Add-ons nga menyja anësore
 14. Shkoni në Ikonë në formë kuti
 15. Zgjidh Instaloni nga skedari zip alternativë
 16. Klikoni në skedarin zip të depove siç është zinxhir (Kodi do të marrë automatikisht skedarin zip nga burimi i shtesës)
 17. Pasi Kodi instalon skedarin zip, shkoni te Instaloni nga depoja
 18. Shkoni në Depo e Kodilit dhe pastaj shkoni tek Shtesa të videos
 19. Shkoni poshtë dhe kërkoni shtesën tuaj të dëshiruar siç është SportsDevil
 20. Kliko instaloj dhe pastaj prisni që instalimi i shtesës
 21. Tani kthehu te Kodi ekran në shtëpi për të hyrë në shtesën
 22. Shko tek Add-ons dhe pastaj Shtesa të videos
 23. Hyni në shtesën tuaj të dëshiruar dhe shijoni FIFA 2018 në Kodi

*Shënim: Për lexuesit që kërkojnë udhëzues të veçantë për “Si të shikoni FIFA World Cup 2018 në Kodi Krypton” ose “Si të shikoni FIFA World Cup 2018 në Kodi Jarvis”, hapat e përmendur më lart janë të ngjashëm në të dyja ndërtimet.

Depot më të mira të Kupës Botërore të FIFA 2018 Kodi

Depot janë venat që e mbajnë pompimin e Kodit. Këto depo kanë një galeri masive të shtesave që janë krijuar për qëllime të ndryshme. Për shembull, disa shtesa mund t’ju lejojnë të shikoni filma në kërkesë, ndërsa shtesat e tjera janë të dedikuara për të transmetuar kanale televizive të drejtpërdrejta ose shfaqje.
Nëse kërkoni në Internet për depot më të mira të FIFA World Cup, ju do të befasoheni kur shihni një listë me numrin masiv të repove. Sidoqoftë, jo çdo depo do të funksionojë mirë për ju. Në fakt, ju mund të gjeni disa repos që janë ose të vjetëruara ose jo funksionale.
Për lehtësinë tuaj, ne kemi pastruar Internetin për ju dhe kemi renditur repos më të mirë të Kodi që ju nevojiten për të transmetuar drejtpërdrejtë Kupën e Botës FIFA 2018.

 • Reparti Zyrtar / Default i Kodit
 • Depo e Kodilit – http://kdil.co/repo/
 • Rezervuari i Britanisë së Madhe në Mbretërinë e Bashkuar – https://addoncloud.org/ukturk/install/
 • Depo e Maverik – http://mavericktv.net/mavrepo
 • Reparti Halow – http://kurdmovie.net/repo/
 • Stream Arkivi i Ushtrisë – http://streamarmy.co.uk/repo
 • Depo e Galaxy – http://universe.worldkodi.com/

*Shënim: Qasni shtesat Kodi të bllokuara nga vendndodhja nga kudo me PureVPN

Shtesa më të mira të FIFA World Cup 2018

Të dish se çfarë depo ju nevojitet nuk është e mjaftueshme për të hyrë dhe shikuar FIFA në Kodi. Në fund të fundit, çdo depo ka një bollëk të shtesave. Dhe nëse përpiqeni të shikoni secilën depo për shtesa, mund të përfundoni në rritje të qimeve gri.
Epo, ju nuk dëshironi që kjo të ndodhë dhe as ne. Ju nuk keni nevojë të shqetësoheni edhe pak sepse ne kemi dalë nga rruga jonë për të bërë sifting dhe t’ju paraqesim listën e shtesave më të mira të FIFA world cup 2018 2018 Kodi që funksionojnë në mënyrë perfekte.
Më poshtë është lista e shtesave dhe depove përkatëse.

Reparti Zyrtar / Default i Kodit

 • Shtesë iPlayer WWW
 • Shtesë NBCSM
 • Shko Sporte Shko

Depo e Kodilit

 • shtesa cCloud TV
 • SportsDevil shtesë
 • Shtesë Mobdro

Magazina Turk Turk

 • Shtesa për Playlist në Mbretërinë e Bashkuar

Depo e Maverick

 • Shtesa Maverick TV

Depo e përgjysmuar

 • Shtesa Halow Live TV

Stream Repository Army

 • Kick Off shtesën

Shijoni FIFA World Cup 2018 Live Online nga Kudo

Si një tifoz i futbollit diehard, nuk do të doni kurrë të humbisni të gjitha argëtimet në turneun e ardhshëm të Kupës së Botës FIFA. Pra, vendosni shtesën tuaj të dëshiruar Kodi duke përdorur udhëzuesin tonë të lehtë për t’u ndjekur dhe shijoni Kupën Botërore FIFA live nga kudo.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me