Si ta shikoni Bundesligën Online

Botuar: 25 korrik 2019

Shikoni Bundesliga drejtpërdrejt në internet nga kudo në botë me vetëm këto tre hapa të thjeshtë

 1. Regjistrohuni dhe shkarkoni PureVPN
 2. Identifikohu dhe lidhesh me një lokacion të serverit në Mbretërinë e Bashkuar
 3. Drejtohuni në BT Sport, kërkoni rrymen dhe merrni shikimin

golf-right-image

Bundesliga aktualisht renditet në ligën e katërt më të njohur të futbollit në Evropë, duke dalë pas Premier League Premier të Mbretërisë së Bashkuar, La Liga e Spanjës dhe Liga Serie A e Italisë. Kjo e kombinuar me ligën që përmban disa nga emrat më të mëdhenj në botë në futboll, thjesht mund të imagjinoni se sa tifozë janë të gatshëm të kalojnë fundjavat e tyre duke parë ndeshjet e Bundesligës.

Pra, nëse ju jeni një nga ata tifozët, atëherë ju keni ardhur në vendin e duhur. Këtu, ne do t’ju mësojmë si ta shikoni me lehtësi Bundesligën në internet.

Si të shikoni Bundesliga Live Streaming

Zgjidhja e thjeshtë për të transmetuar Bundesligën në internet është të merrni VPN Sports në treg .. Ju vetëm duhet të ndiqni këto hapa të thjeshtë për të shijuar transmetimin e drejtpërdrejtë të Bundesligës në internet në çdo kanal!

1. Regjistrohu për PureVPN

Gjërat e para, merrni VPN. Ju mund të përfitoni 70% zbritje në planin tonë vjetor për të shijuar Bundesligën gjatë gjithë vitit, përfshirë të gjitha ligat kryesore të futbollit profesional, Champions League, Europa League dhe shumë më tepër. PureVPN ofron lehtësinë e garancisë së kthimit të parave me 31 ditë dhe krenohet me serverët në 140+ vende me rritje dhe optimizim të vazhdueshëm në performancën e serverit.

2.Download PureVPN

Pasi të regjistroheni në PureVPN, shkarkoni aplikacionin e saj ose vendoseni në pajisjen tuaj në të cilën dëshironi të shikoni Bundesliga Live Online. PureVPN mbështet pajisje 20+ që përfshin Telefonat celularë, PC, Tabletat, KODI, Routers, PS / Xbox, TV Smart, ROKU, etj. Ne kemi të gjithë udhëzuesit e konfigurimit dhe materialin ndihmës në Qendrën e Mbështetjes.

3.Kërkoni Bundesligën në HotStar (Azia Jugore)

Ju mund ta transmetoni Bundesligën drejtpërdrejt në internet me komentimin në anglisht të Hot Star. Për të parë Bundesligën në Hot Star, hapni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj dhe lidheni me ndonjë nga serverët e vendit të Azisë Jugore (Indi, Pakistan, Bangladesh, Sri Lanka). Qasni Hot Star në një dritare të re të shfletuesit ose një aplikacion në BBC dhe shijoni të gjitha ndeshjet e Bundesligës.
Përveç kësaj, ka shumë kanale të tjera që transmetojnë drejtpërdrejt Bundesligën. Këto kanale janë të kufizuara gjeografikisht dhe janë në dispozicion në rajone të caktuara. Kështu që ju mund të ndiqni hapat e lartpërmendur për disponueshmërinë e tyre përkatëse

Ku mund ta shikoj Bundesligën në Kanalet TV?

Meqenëse Bundesliga është një nga ligat më të njohura të futbollit në botë, ka disa transmetues atje që do të transmetojnë ndeshjen drejtpërdrejt në internet. Sidoqoftë, pasi që shumica e këtyre janë të kufizuara në disa vende dhe vende specifike, tifozët shpesh përballen me çështje kur transmetojnë në internet. Pra, për të ndihmuar komunitetin e futbollit, ne kemi përbërë një listë të të gjithë transmetuesve ndërkombëtarë që ofrojnë mbulim live të ndeshjeve të Bundesligës.

Kanalet që transmetohen në dispozicion në
Sky DeutschlandGjermani
Sport FoxSHBA
BeIN SportFrancë, Emiratet e Bashkuara Arabe
BT SportBritani e Madhe
Euro Sport 2BE-ja
Sportet e YjeveVetëm India
CCTV 5Kinë
J SportJaponi

Shikoni Bundesligën jashtë Gjermanisë

Mos e humb zemrën nëse jeton në një rajon ku Bundesliga nuk është në dispozicion për të parë live online. Ekziston një mënyrë që ta shikoni me lehtësi nga shtrati juaj. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të merrni duart tuaja në planin premium të PureVPN dhe të gjithë jeni gati për të hyrë në të gjitha kanalet që nuk janë të disponueshme në rajonin tuaj. Kështu që, për ata që jetojnë diku tjetër dhe duan të shikojnë ndeshjet e Bundesligës, ja si e bëni atë.

 1. Regjistrohu në ndonjë nga planet e pajtimeve
 2. Shkarkoni dhe instaloni PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar për transmetim
 3. Hyni me detajet tuaja
 4. Lidhu me USA Server (referoju tabelës për kanale të tjera)
 5. Shkoni në faqen zyrtare të Fox Sports & Kërkoni për rrjedhën e drejtpërdrejtë
 6. Rrjedhin Bundesliga jashtë Gjermanisë

Bundesliga 2019-20 Paraprakisht

Që nga sezoni i Bundesligës 2012–13, Bayern Munich po merr në shtëpi trofeun e kampionëve. Vitin e kaluar, në sezonin 2018-19, nuk ishte ndryshe. Ishte fitorja e tyre e shtatë radhazi e Bundesligës, dhe nga ajo që duket forma e tyre, historia mund të përsëritet edhe një herë në sezonin 2019-20. Kjo u tha, vitin e kaluar, Dortmund, me vetëm 2 pikë të shkurtra, erdhi shumë afër duke mposhtur Bayernin. Pra, nëse ata vazhdojnë të luajnë ashtu si ishin sezonin e kaluar, ekziston mundësia që dominimi i Bayernit në Bundesligë të vijë në fundin e tij në 2019-20.

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me