Si ta fshini llogarinë Pokémon Go në mënyrë të përhershme


Si ta fshini llogarinë Pokémon Go në mënyrë të përhershme

07/08/19


Pikachu, Unë të zgjedh ty! Padyshim që sjell një përmbledhje kujtimesh!

Për të ruajtur ato kujtime fëmijërie, të fëmijërisë për vitet e ardhshme, Niantic zhvilloi lojën më të popullarizuar celular, Pokémon Go! Ju duhet ta keni luajtur atë me miqtë tuaj, familjen ose plotësisht solo, si një ujk i vetmuar. Lessshtë e panevojshme të thuhet, ju mund të keni përplasur në një shufër ose dy ndërsa e luanin atë.

Ajo me të vërtetë ka bërë një ndikim afatgjatë në industrinë e Realitetit të Augmented (AR) me lojën e saj të gjallë dhe të mendjes. Por, pavarësisht sa mund të jetë befasuese kjo lojë AR, nuk mund ta injoroni faktin që vjen me një çmim që jo çdo përdorues mund ta përballojë. Dhe, çmimi është, PRIVACIA JUAJ!

Nëse jeni një përdorues i ndërgjegjshëm për intimitetin, mund të keni provuar të fshini aplikacionin nga pajisja juaj. Heqja e tij nga pajisja nuk do të të bënte mirë, përveç se do të të largonte nga rreziqet mortore. Mënyra e vetme për të mos lejuar që të dhënat tuaja të hyjnë në duar të gabuara është duke mësuar se si të fshini llogarinë ose profilin e Pokémon Go për mirë.

Lexoni më tej për të mësuar më shumë rreth mësimit të plotë për fshirjen e llogarisë dhe masat shtesë për të mbrojtur privatësinë tuaj.

IMG

Pokemon Go Profile: Pse duhet ta fshini?

Privatësia nuk është vetëm një temë e nxehtë e shekullit, por një shqetësim i vërtetë i miliarda njerëzve të lidhur me hapësirën dixhitale. Dhe Pokémon Go është vetëm një mashtrim në veshje që ka përshkallëzuar shqetësimet në një nivel tjetër.

Për fillestarët, nuk është vetëm kompania që mund të përfitojë nga të dhënat tuaja. Ka edhe zhvillues të palëve të treta të përfshirë në krijimin e aplikacioneve false Pokémon Go për të joshur në përdoruesit që nuk dyshojnë.

Së dyti, dhe më e rëndësishmja, ekzistojnë politikat problematike për mbledhjen e të dhënave të hartuara nga kompania.

Për shembull, vendndodhja juaj në GPS dhe kamera juaj nuk janë komponentët e vetëm që arrihen nga kompania. Këtu janë informacionet që kompania i mban kur pranoni të pranoni politikat e tyre gjatë regjistrimit:

 1. Ajo mbledh dhe dyqane, emrin tuaj, datën e lindjes, id email në Google, id email në Facebook dhe id tuajin e Trainerit Pokémon Club. Nëse jeni duke krijuar llogari në emër të një fëmije të mitur, ju do të duhet të furnizoni kompanisë me informacione të shtuara si shifrat e para dhe të fundit të numrit tuaj të sigurimeve shoqërore.
 2. Zhvilluesi rezervon të drejtat për të përdorur cookie-t dhe teknologji të ngjashme ndjekjeje për të monitoruar sjelljen tuaj në lojë, e cila jo vetëm që përfshin lojën tuaj ose sjelljen tuaj, por edhe mesazhet që ju dërgoni miqve tuaj. Informacioni i shtuar që ai mbledh përfshin IP-në, versionin OS dhe llojin e shfletuesit. Përveç zhvilluesit të lojës, kompani të tjera të palëve të treta mund të ruajnë cookie në pajisjen tuaj.

Si mund të komprometohen informacionet e identifikuesit tuaj personal (PII)?

Me një vëllim të madh të të dhënave të përdoruesve atje si një rosë ulur, nuk ka asnjë mënyrë që një krimin kibernetik – përfshirë oportunistët – do ta linte atë të paprekur.

 • Për fillestarët, hakerat janë tashmë të aftë të shkelin gjurmuesit e vendndodhjes në pajisje për të përcaktuar vendndodhjen aktuale të çdo përdoruesi.
 • Së dyti, loja përdor vazhdimisht kamerën për të ofruar gameplay AR. Si rezultat, mekanizmi ka një aftësi të mundshme për të regjistruar videon e përdoruesve, të cilat çdo famëkeq kibernetik do të ishte në gjendje të hakmonte me lehtësi.
 • Për më tepër, zhvilluesi dhe kompania kanë të drejtat e plota për të përdorur informacionin ashtu siç e gjykojnë të arsyeshme. Për shembull, në rast të bashkimit ose blerjes, kompania ka të ngjarë të dorëzojë thesarin e të dhënave pa bast një sy.
 • Ekziston gjithashtu një rrezik i mundshëm i sulmeve të Shpërndarjes së Refuzimit të Shërbimit (DDoS). Në fakt, qendra e të dhënave të platformës së lojrave ishte DDoSed në të kaluarën nga dy grupe famëkeq hakerësh. Një grup madje pretendoi se ata e sulmuan atë për të treguar sigurinë e dobët të serverave dhe ata do ta bënin atë përsëri nëse dobësia nuk përcaktohet.

Si të Fshini Pokémon Go Profile Përhershëm

Me kaq shumë në diskutim, nuk mbetet zgjidhje tjetër për ju, por të fshini profilin e Pokémon Go dhe të parandaloni që të dhënat tuaja “abuzohen” nga kriminelët në internet.

Fshirja e profilit dhe llogarisë së Pokémon Go nuk është aq e drejtpërdrejtë sa prisni nga shërbime të tjera, d.m.th., nuk ka butonin “fshini llogarinë”. Për të hequr llogarinë, do t’ju kërkohet të plotësoni formularin e kërkesës për fshirje, e cila është në dispozicion në faqen e internetit të mbështetjes zyrtare.

Pasi të plotësoni dhe dorëzoni formularin, do të duheshin disa javë për t’u përpunuar. Pas miratimit, të gjitha të dhënat tuaja do të hiqen përgjithmonë. Si rezultat, do t’ju duhet një ID e re nëse dëshironi ta luani lojën përsëri në të ardhmen.

Tutoriali hap pas hapi

 1. Shko tek Uebfaqja mbështetëse e Pokémon Go duke klikuar këtë lidhje.
 2. si të fshini llogarinë Pokémon Go hapin 1

 3. Hyni tuaj adresa e postës elektronike dhe Emri i përdoruesit në formularin e kërkesës.
 4. si të fshini llogarinë Pokémon Go hapin 2

 5. zgjedh fshini llogarinë timePokémon Go: Lloji i botimit menuja përmbysëse.
 6. si të fshini llogarinë Pokémon Go hapin 3

 7. Shkruaj arsye për mbyllja e llogarisë.
 8. si të fshini llogarinë Pokémon Go hapin 4

 9. Hyni në captcha pastaj klikoni dërgoni tek fshini llogarinë përgjithmonë.
 10. si të fshini llogarinë Pokémon Go hapin 5

Shkoni përtej për të mbrojtur privatësinë tuaj

Meqenëse privatësia është dhe gjithmonë do të jetë shqetësimi kryesor për hapa të tillë drastikë, fshirja e një aplikacioni nuk do të ndalojë ndërhyrës ose kriminelë në internet, për atë çështje. Gjithmonë rekomandohet të merrni masa të shtuara të nevojshme për të mbrojtur privatësinë tuaj, siç është instalimi i një VPN (Virtual Private Network).

PureVPN ju armëve me fuqinë e kriptimit të shkallës ushtarake dhe anonimitetit absolut. Me teknologjinë tonë të kriptimit 256-bit, ju jeni të garantuar të merrni mbrojtje maksimale të të dhënave kundër çdo aksesi të detyruar ose të paautorizuar. Plus, me veçoritë dhe funksionalitetet e shtuara të anonimitetit, do të keni mundësi të mbani të gjitha llojet e shkeljeve të intimitetit..

Pra, merrni PureVPN dhe siguroni të dhënat tuaja, si dhe intimitetin tuaj një herë e përgjithmonë!

Dëshironi të rimarrni privatësinë tuaj në internet? Ju mund të dëshironi të kontrolloni udhëzuesit më poshtë:

no-log-img

PureVPN nuk ifiedertifikohet pa Log!

Politika e Jo-Log e PureVPN është vërtetuar nga një prej auditorëve kryesorë të pavarur me qendër në SHBA. Jo vetëm që është PureVPN më i shpejtë, por edhe një ofrues i verifikuar i No-Log VPN!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map