Shtesat ABC Kodi: Si të shikojmë ABC në Kodi legalisht

Botuar: 6 Dhjetor 2019

ABC është një nga kanalet më të njohura në SHBA që ofron përmbajtje premium video përfshirë shumë shfaqje televizive të njohura. Kodi duke qenë një central elektrik i burimit të hapur të burimeve të hapura, lejon përdoruesit e tij të transmetojnë të gjithë përmbajtjen e ABC përmes një larmie shtesash. Sidoqoftë, jo të gjithë përdorin burime të licencuara dhe përdorimi i tyre këshillohet kundër. Por mos stresoni, më poshtë kemi renditur dy nga shtesat më të mira Kodi për t’ju ndihmuar të shikoni ABC në Kodi në mënyrë të ligjshme.

Fillimisht e filluar si rrjet radio, ABC është shndërruar në shërbimin e transmetimit televiziv premium të Shteteve të Bashkuara që ofron disa nga shfaqjet më të mëdha televizive të të gjitha kohërave si Jimmy Kimmel Live, The Good Doctor, The Doctor OZ Show, The View, America This Morning ndër të tjerët. Kodi nga ana tjetër, është një softuer mjaft i personalizueshëm që shërben si një grumbull i shenjtë i përmbajtjes video nga të gjitha llojet e burimeve si Netflix, Hulu, Amazon Prime, dhe ABC. Sidoqoftë, transmetimi në Kodi shpesh është nënshtruar të jetë në një zonë gri ligjërisht sesa bardh e zi.

Po transmeton Kodi Legal?

Patjeter qe po. Me kusht që të transmetoni përmbajtje duke përdorur vetëm burime të licencuara. Kodi ka një botë të tërë të shtesave (zyrtare dhe të palëve të treta) që menjëherë mund t’ju shërbejnë çdo lloj përmbajtje në një pjatë argjendi. Ndërsa mund të jetë vërtet joshëse të provosh një shtesë jo zyrtare për të transmetuar disa përmbajtje specifike që nuk janë në dispozicion zyrtarisht, është më mirë të rezistosh nëse dëshiron të shmangësh pasojat ligjore. Shumica e shtesave të palës së tretë ose jozyrtare nuk kanë asnjë transmetim ose të drejtat e autorit për përmbajtjen që ata shërbejnë. Gjithmonë përdorni shtesa të ligjshme Kodi që shërbejnë me përmbajtje të licencuar për të shijuar një përvojë të sigurt të transmetimit. Ta themi thjesht, transmetimi në Kodi është i ligjshëm për sa kohë që nuk e shihni atë për të transmetuar përmbajtje të paligjshme ose të mbrojtur nga e drejta e autorit.

ABC në Kodi

ABC është një tjetër burim i shkëlqyeshëm i përmbajtjes që është në dispozicion në Kodi. Ndërsa shumica e shtesave që ofrojnë ABC janë nënshtruar të kenë çështje të licencimit të përmbajtjes, ka disa që janë të ligjshme për t’u përdorur dhe për të shërbyer përmbajtje nga burime të ligjshme. Dhe pjesa më e mirë është se ata nuk do t’ju kushtojnë një monedhë ashtu si pjesa tjetër e bibliotekës së shtesave Kodi.

Shtesa më të mira për të parë ABC në Kodi Legalisht

Më poshtë kemi renditur dy shtesa Kodi që ofrojnë rrjedhë ABC nga burime zyrtare.

USTVNow

USTVNow është një shërbim i krijuar posaçërisht për të mundësuar anëtarëve të forcave të armatosura të SHBA të shikojnë televizionin Amercal që transmetohet jashtë atdheut të tyre. Por kjo nuk e bën atë ekskluzive vetëm për shërbimet e armatosura. Në fakt, çdokush mund të regjistrohet për këtë shtesë pasi nuk kërkon vërtet ndonjë provë identiteti. Me vetëm një klik, shtesa USTVnow Kodi bën përmbajtjen në dispozicion në ekranin tuaj.

Me planin e lirë të USTVNow, ju mund të vini në lëvizje të gjitha stacionet kryesore tokësore mbi tokën në SHBA, përfshirë ABC, CBS, CW, PBS dhe My 9. Dhe pjesa më e mirë është që nuk ka kufizime rajonale të lidhura me përmbajtjen e saj, kështu që ju të mund të largoheni nga kudo në botë. Sidoqoftë, e vetmja gabim është se ky niveli i lirë nuk ofron përmbajtje sipas kërkesës.

USTVNow gjithashtu ofron plane premium që variojnë midis 19 $ / muaj deri në 99 dollarë që ju lejojnë të keni qasje në 200+ kanale duke përfshirë disa nga ato më të njohurat si HBO dhe Showtime. Shtesa USTVNow është në dispozicion për të shkarkuar nga depoja zyrtare e Kodi, kështu që jep një provë dhe hyr në ABC legalisht.

Programet WABC

Në dispozicion në depo zyrtare Kodi, shtesa Programet WABC është pa dyshim mënyra më e mirë për të transmetuar përmbajtje ABC sipas kërkesës. Ajo ka një ndërfaqe të thjeshtë, jo të personalizueshme për t’i bërë gjërat më të lehta për transmetuesit duke shfaqur të gjithë përmbajtjen në dispozicion në një faqe të vetme. Biblioteka e mediave është mjaft e ekuilibruar dhe ofron një përzierje të këndshme të përmbajtjeve të vjetra dhe të reja. Nga pëlqimet e klasikëve të shkollave të vjetra si Videot më të Famshme të Amerikës në Amerikë dhe lëshimet e reja si Agjenti i Marvel’s Shield, është e sigurt të thuhet se biblioteka e përmbajtjes ka diçka për të gjithë. WABC Kodi shton përmbajtje të drejtpërdrejtë nga faqja zyrtare e ABC TV, kështu, ju gjithashtu duhet të shikoni shfaqje të azhurnuara të ABC si Good Morning America.

Fjalët e fundit

Përdorimi i Kodi është jashtëzakonisht argëtues dhe plotësisht i ligjshëm për sa kohë që ju i dini vendet e duhura për të gjetur përmbajtjen tuaj të dëshiruar. Në mënyrë që të shijoni një përvojë të sigurt për streaming Kodi, gjithmonë transmetoni përmbajtje nga burime zyrtare. Shumë përdorues zgjedhin shtesa të palëve të treta që për të gjithë ju e dini, mund të tërheqin përmbajtje të mbrojtur nga të drejtat e autorit nga burime jozyrtare, e cila është edhe e paligjshme dhe e pamoralshme. Prapëseprapë, nëse ndiheni të tunduar sa duhet t’i provoni, mos e bëni kurrë pa marrë masat paraprake të nevojshme si përdorimi i një Kodi VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me