Shikoni Super Kupën e UEFA – Liverpool vs Chelsea

Botuar: 26 korrik 2019

Superkupa e UEFA-s midis Liverpool-it dhe Chelsea është vendosur të fillojë më 14 gusht. Këtu mund ta shikoni live dhe online:

1. Regjistrohu në PureVPN golf-right-image

Super Kupa e UEFA-s është një konkurs vjetor futbolli, i organizuar nga UEFA, i cili vepron si një perde-perde për sezonin e ardhshëm. Ajo përmban një ndeshje të vetme e cila kundërshtohet nga kampionët aktualë të mbretërimit të dy garave kryesore të klubeve evropiane, UEFA Europa League dhe UEFA League Champions. Kështu, duke e bërë atë fillimin perfekt të sezonit të ri.

Kështu që, me një ndeshje këtë interesante, tifozët e futbollit nga e gjithë bota akordojnë për të parë Superkupën e UEFA-s. Por për shkak se interneti është përmbytur nga rrjedhat e paqëndrueshme, me cilësi të dobët, ne kemi vendosur ta marrim atë vetë për të ndihmuar tifozët e futbollit duke i udhëzuar ata në mënyrën e duhur për të parë Superkupën e ardhshme të UEFA-s.

Ku ta shikoni UEFA Superkupën

Zgjidhja e thjeshtë për të transmetuar UEFA SUPER është të merrni VPN Sport në treg .. Ju vetëm duhet të ndiqni këto hapa të thjeshtë për të shijuar transmetimin e drejtpërdrejtë të Bundesligës në internet në çdo kanal!

1. Regjistrohu për PureVPN

2.Download PureVPN

Pasi të regjistroheni në PureVPN, shkarkoni aplikacionin e saj ose vendoseni në pajisjen tuaj në të cilën dëshironi të shikoni Bundesliga Live Online. PureVPN mbështet pajisje 20+ që përfshin Telefonat celularë, PC, Tabletat, KODI, Routers, PS / Xbox, TV Smart, ROKU, etj. Ne kemi të gjithë udhëzuesit e konfigurimit dhe materialin ndihmës në Qendrën e Mbështetjes.

3.Watch SUPER CUP në Sony LIV (Azia Jugore)

Ju mund të transmetoni UEFA SUPER CUP me komentin në anglisht të SonyLIV. Për të parë Super Cup në SonyLIV, hapni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj dhe lidheni me ndonjë nga serverët e vendit të Azisë Jugore (Indi, Pakistan, Bangladesh, Sri Lanka).
Përveç kësaj, ka shumë kanale të tjera që transmetojnë drejtpërdrejt UEFA Super. Këto kanale janë të kufizuara gjeografikisht dhe janë në dispozicion në rajone të caktuara. Kështu që ju mund të ndiqni hapat e lartpërmendur për disponueshmërinë e tyre përkatëse

Rrjedha e vendit
AustriSport Sky
BrazilEsporte Interativo
KanadëDAZN
FrancëRMC Sport
GjermaniSky Sport
Hong KongBeIN Sport
IzraelSport 5
ItaliSky Sport
Amerika LatineSport Fox
SHBASport Turner

Si ta shikoni UEFA Superkupën

Për të parë Superkupën e UEFA-s, mund të regjistroheni në ndonjë prej kanaleve të përmendura në listën e mësipërme. Sidoqoftë, mbani në mend se shumica e këtyre kanaleve janë të disponueshme vetëm në disa vende të kufizuara. Kështu, për shembull, nëse duhet të gjendeni në MB për të hyrë në internet në BT Sport.

Për ata prej jush që jetojnë në vende që nuk përmenden në listën e mësipërme, mos u shqetësoni. Ju mund të shikoni ende Superkupën e ardhshme të UEFA-s dhe atë shumë në çdo kanal që dëshironi, edhe nëse nuk është i disponueshëm për ju ose vendin tuaj. Si është e mundur, mund të pyesni? Epo, nëse keni një VPN, natyrisht.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të merrni duart tuaja mbi PureVPN, të lidheni me vendin e dëshiruar dhe kjo është në lidhje me të. Mund të shikoni gjithçka që dëshironi, nga kudo në botë, me vetëm një klik të një butoni.

Shikoni Bundesligën jashtë Gjermanisë

Mos e humb zemrën nëse jeton në një rajon ku Bundesliga nuk është në dispozicion për të parë live online. Ekziston një mënyrë që ta shikoni me lehtësi nga shtrati juaj. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të merrni duart tuaja në planin premium të PureVPN dhe të gjithë jeni gati për të hyrë në të gjitha kanalet që nuk janë të disponueshme në rajonin tuaj. Kështu që, për ata që jetojnë diku tjetër dhe duan të shikojnë ndeshjet e Bundesligës, ja si e bëni atë.

Super Kupa e UEFA – Liverpool vs Chelsea

Vitin e kaluar, ne pamë Superkupën e UEFA-së të shndërrohej në Derby Madrid pasi ndeshja ishte mes Atletico Madrid dhe Real Madrid. Ishte një nga ngjarjet më të hipnotizuara të vitit 2018. Sidoqoftë, skena po shkon shumë e ngjashme në vitin 2019 pasi për herë të parë në histori, ne do të shohim një Superkupë të UEFA-s midis dy skuadrave angleze.

Pasi ka mposhtur Tottenham Hotspur në Ligën e Kampionëve, Liverpool do të përballet me kampionët aktualë të Europa League, Chelsea në Vodafone Park, Stamboll. Ndeshja është vendosur të fillojë më 14 gusht 2019 rreth afro 19:00 GMT.

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me