Shikoni Super Bowl në Kodi me shtesat më të mira

Botuar: 30 Jan 2020

Ju mund të Super Bowl në kodi në vetëm 5 hapa të thjeshtë:

1. Regjistrohu në PureVPN
2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin në pajisjen tuaj të preferuar
3. Lansoni aplikacionin dhe zgjidhni modalitetin Streaming
4. Lidhuni me vendndodhjen e serverit sipas zgjedhjes suaj siç janë SH.B.A. ose MB
5. Shijoni transmetimin live të Super Bowl në Kodi nga kudo.

Përveç kësaj, mbulimi i drejtpërdrejtë i sporteve do të transmetohet nga një numër i kufizuar kanalesh të kufizuara në rajonet e tyre të shtëpisë. Për shembull, në SH.B.A., do të transmetohet nga CBS, Sky Sports në Mbretërinë e Bashkuar dhe CTV në Kanada.

Pavarësisht, nëse jeni duke udhëtuar jashtë SH.B.A.-së gjatë ngjarjes, ndoshta do të dëshironi të kontrolloni udhëzuesin tonë se si të shikoni Super Bowl në Kodi nga kudo. Në fund të fundit, kanalet e listuara më lart janë prapa zjarrit të vendit dhe, kështu, nuk mund të arrihen jashtë rajonit pritës.

Si të shikoni Super Bowl në Kodi me një VPN?

Nëse keni frikë të humbni momentet e nofullave të Super Bowl ndërsa udhëtoni jashtë SHBA, ne kemi një lajm të mirë për ju. Ju mund ta kapni ngjarjen sportive drejtpërdrejt me PureVPN. Me 2,000+ serverë VPN në vendet 181+ përfshirë SH.B.A., Mbretërinë e Bashkuar, Kanada, Australi dhe më shumë, ju jeni siguruar që të shijoni transmetim live të pandërprerë të Super Bowl në Kodi nga kudo tjetër.

VPN jonë ju mundëson të ndryshoni vendndodhjen tuaj me një klik të vetëm, të anonimizoni lidhjen tuaj nga sytë e çmendur dhe të keni qasje në të gjithë përmbajtjen popullore të cilën nuk mund të keni parë më parë për shkak të kufizimeve të vendit. Për më tepër, ju gjithashtu mund të shmangni praktikën famëkeqe të rrëzimit të shpejtësisë nga ISP-ja juaj dhe të provoni një streaming më të ulët.

E vetmja gjë që duhet të bësh është:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin në pajisjen tuaj të preferuar
 3. Nisni aplikacionin dhe zgjidhni modalitetin Streaming
 4. Lidhu me një server VPN në Mbretërinë e Bashkuar ose në SHBA
 5. Shijoni transmetimin live të Super Bowl në Kodi nga kudo.

Shtesat më të mira zyrtare të Kodit për Streaming Super Bowl

Kodi është shumë i popullarizuar kryesisht për shkak të vëllimit të tij të madh të depove dhe shtesave. Ju mund të gjeni shtesa për të gjitha llojet e kategorive dhe, në fakt, kategoritë e ngrohtë. Mund të gjeni shtesa për filma, shfaqje televizive, dokumentarë, video lojërash, sportive dhe më shumë.

Sidoqoftë, shtesat kategorizohen në shtesa zyrtare që vijnë me Kodi si shtesë të paracaktuar dhe jozyrtare, të cilat zhvillohen nga zhvilluesit e palëve të treta. Në këtë udhëzues, ne do të rendisim shtesat më të njohura për Super Bowl. Mos u shqetësoni, lista jonë përmban shtesa të paguara dhe të lira.

IPlayer BBC

BBC iPlayer është një shtesë zyrtare e Kodit që renditet në krye të çdo liste të shtesave, veçanërisht kur bëhet fjalë për sporte të gjalla. Si çdo vit, kanali zotëron të drejta ekskluzive për transmetimin e Super Bowl live, por vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Përveç aplikacionit Kodi, ai mund të arrihet edhe përmes shfletuesit të uebit. Në përgjithësi, shtesa ka qenë e jashtëzakonshme gjatë gjithë vitit, duke ofruar transmetim të thjeshtë të sporteve më të njohura të transmetimit të vitit siç janë FIFA 2018, etj..

Pass lojë NFL

Nëse nuk keni parasysh një abonim të paguar, atëherë sigurisht që ju pëlqen shtesa NFL Game Pass. Pasi të bëheni një përdorues të pajtuar të shërbimit, mund të merrni duart tuaja në mbulimin e drejtpërdrejtë, lajmet më të fundit, statistikat dhe më shumë. Në fakt, me kalimin e lojës në dispozicionin tuaj, ju madje mund të shikoni përsëritjet e kërkesës për të parë dhe relivuar momentet më të mahnitshme të Super Bowl. Sidoqoftë, kalimi kushton rreth 22,99 dollarë në javë.

Nëse nuk jeni duke paguar fare për ndonjë pajtim dhe dëshironi të shikoni falas, mund t’i provoni shtesat e mëposhtme jozyrtare. Ju mund t’i merrni ato duke shkarkuar depon e tyre përkatëse.

 • Lista e Dëgjimit në Mbretërinë e Bashkuar
 • TV cCloud
 • SportsDevil
 • SportsAccess
 • i braktisur
 • Sporte Pro

Si të Vendosni Shtesën NFL Game Vendosni Shtesën për Super Bowl në Kodi?

Këtu janë disa hapa që duhet të merrni parasysh kur instaloni shtesën NFL Game Pass në Kodi për të transmetuar Super Bowl 54.

 1. Hape Aplikacioni Kodi në pajisjen tuaj
 2. Shkoni në Add-ons opsion dhe pastaj Instaluesi i paketave
 3. Tani në instaluesin e paketave, klikoni Instaloni nga depoja
 4. Nga atje, shkoni te Depo e shtesave Kodi
 5. Kliko Shtesa të videos dhe lëvizni për të gjetur dhe instaluar NFL Lojë Kaloni Shtesën
 6. Kur të merrni Njoftimin për Aktivizimin e Shtesës, shkoni te Ekran në shtëpi
 7. Klikoni për të shkuar tek Add-ons dhe pastaj Shtesa të videos
 8. Klikoni dy herë për të hapur Shtesë NFL Gamepass
 9. Shijoni Super Bowl 2020 në Kodi nga jashtë SH.B.A.

Si të instaloni shtesa të palës së tretë për të parë Super Bowl në Kodi?

Ne do të përdorim shtesën SportsDevil për këtë tutorial si një shembull:

 1. Hape Aplikacioni Kodi në pajisjen tuaj
 2. Shko në krye Ikona ingranazhesh
 3. Shkoni poshtë dhe klikoni Menaxher i Dosjeve dhe pastaj Shto Burimin
 4. Shkruaj URL-në: http://firetvguru.net/fire
 5. Shkruajeni emrin në fushë: sedundness
 6. Klikoni OK dhe pastaj shkoni te Ekran në shtëpi
 7. Tani, klikoni Add-ons dhe shkoni në Instaluesi i paketave
 8. Shko tek Instaloni nga skedari zip
 9. Gjeni skedarin sedundnes -… # # # zip dhe klikoni për të instaluar
 10. Shko tek Instaloni nga depoja
 11. Shkoni poshtë për të gjetur dhe hapur seduNdneS Repo
 12. Kliko Shtesa të videos dhe lëvizni për të gjetur dhe instaluar SportsDevil
 13. Shko prapa ne Ekran në shtëpi
 14. Shko tek Add-ons
 15. Shko tek Shtesa të videos
 16. Klikoni dy herë për të hapur SportsDevil

Vendosni PureVPN & Shijoni Super Bowl në Kodi nga Kudo

Tani, me të gjitha gjërat e parashikuara, është koha ta godisni divanin me kokoshka dhe sode nga ana juaj dhe të nisë Kodi për të parë Super Bowl LIV.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me