Shikoni SonyLIV jashtë Indisë

Botuar: 02 Shtator 2019

Duhet të hyni në SonyLIV jashtë Indisë? Pastaj përdorni një VPN në pajisjet tuaja streaming. Merrni PureVPN për vetëm 0,99 dollarë dhe zbuloni gjithçka në SonyLIV pa ndonjë sherr. Filloni të shikoni SonyLIV nga kudo dhe parandaloni mërzitjen e bllokimit.

IMG

Le të pranojmë se jeta është me të vërtetë e mërzitshme nëse nuk ke asnjë moment kalimi për t’ju mbajtur të zënë. Ndoshta keni pasur një ditë të ashpër dhe keni dashur të pushoni pak në komoditetin e dhomës tuaj, por nuk dëshironi të flini as. Pra cfare ben ti? Ju mund të aktivizoni kanalin tuaj të preferuar të transmetimit dhe të kaloni kohën tuaj duke shikuar disa përmbajtje të mahnitshme.

Nëse jeni adhurues i televizionit Indian ose doni të transmetoni ndeshjet tuaja të preferuara sportive drejtpërdrejt në internet, atëherë lehtë mund ta bëni këtë duke u lidhur me SonyLIV!

Nëse jeni duke kërkuar ndonjë lloj sporti, qoftë kriket, futboll, tenis, mundje, ose çfarëdo tjetër, SonyLIV do t’ju mbajë të mbuluar.

Dhe gjëja më e mirë në lidhje me SonyLIV është që ajo është plotësisht e lirë! Ju nuk duhet të paguani një qindarkë të vetme ose të krijoni një llogari në kanal për të parë shërbimin drejtpërdrejt. E tëra çfarë duhet të bësh është të vizitosh uebfaqen, të klikosh atë që dëshiron të shikosh dhe kjo është ajo!

Shko te…

Por a mund të hyni në SonyLIV live nga kudo?

Nëse mund të hyni në SonyLIV nga kudo varet nga vendndodhja juaj. Shërbimi është i arritshëm vetëm në Azinë e Jugut dhe është i kufizuar diku tjetër.

Pra, nëse jetoni jashtë vendit, shanset janë që ju nuk do të keni mundësi të përdorni shërbimin. Në vend të kësaj, ju do të shihni mesazhin e mëposhtëm të gabimit të shfaqur në ekranin tuaj.

Shikoni Sonyliv jashtë Indisë

Por fatmirësisht, ekziston një mënyrë për të hyrë në SonyLIV nga India e jashtme. Ndiqni udhëzuesin më poshtë për të mësuar më shumë!

Si të shikoni SonyLIV jashtë Indisë?

Miliona Indianë jetojnë larg vendit të tyre për arsye të ndryshme. Disa janë shpërngulur jashtë vendit për mundësi karriere. Të tjerët udhëtojnë jashtë vendit për pushime. Të fluturosh jashtë shtetit për një udhëtim pune është gjithashtu e zakonshme nëse je nga India.

Në të gjitha këto skenarë, me siguri nuk do të keni mundësi të përdorni SonyLIV nga jashtë. Edhe pse ju jeni një indian që po udhëton ose po jeton jashtë vendit për ndonjë arsye, nuk do të keni mundësi të përdorni shërbimin në internet.

Siç u përmend më lart, ju mund të gjeni veten të kufizuar nga hyrja në SonyLIV nëse jetoni jashtë Azisë Jugore. Shtë e natyrshme të ndjehesh i zhgënjyer në një skenar të tillë, por nuk ka nevojë të shqetësohesh sepse mund të kesh lehtësisht kanalet e tua të preferuara nga kudo tjetër, nëse ke një VPN.

Pra, nëse ju keni treguar mesazhin e gabimit që shfaqet më lart, lehtë mund ta ndryshoni atë në një ekran të ndryshëm që ju mirëpret për shërbimin e mahnitshëm që është SonyLIV.

Pavarësisht nëse jetoni në SH.B.A., Britani të Madhe, Emiratet e Bashkuara Arabe, Australi ose Kanada, mund të vazhdoni të shijoni përmbajtjen e mahnitshme të rrjedhës që vjen me SonyLIV!

Për të parë SonyLIV nga kudo, thjesht ndiqni hapat e dhënë më poshtë:

  • Merrni PureVPN
  • Shkarkoni aplikacionin PureVPN në çdo pajisje
  • Takoni në modalitetin Streaming dhe shkoni te skedari “Uebfaqe Popullore”
  • Takoni në SonyLIV
  • Shijoni Streaming!

Sfida e kufizimeve në internet

Bota në internet ka qenë e rrënuar me të gjitha llojet e kufizimeve ndër vite. Shtë e zakonshme të gjesh faqet e internetit të censuruara në vendin tuaj. Zjarri i Madh i Kinës është një shembull i madh se sa mund të jetë censura e tmerrshme.

Dhe nëse censurimet në internet nuk do të ishin aq të bezdisshme tashmë, kanalet transmetuese filluan të ndjekin një model të ngjashëm gjithashtu. Jo se është faji i tyre. Ato janë bërë për të kufizuar përmbajtjen e tyre në vende të tjera nga studiot e filmave.

Companydo kompani do të dëshironte të fitonte më shumë para nga përmbajtja e saj. Një mënyrë e thjeshtë për ta arritur këtë është të jepni licenca të ndara për shërbime të ndryshme streaming. Këto janë zakonisht geo-licenca, të cilat lejojnë vetëm shërbimin e transmetimit të transmetojë përmbajtje vetëm në disa rajone. Për t’iu përgjigjur këtyre licencave, shërbimet e transmetimit duhet të kufizojnë qasjen në përmbajtjen e tyre jashtë vendeve të tyre përkatëse.

Kjo është arsyeja pse shumica e kanaleve transmetuese, të cilat përfshijnë SonyLIV, HBO Tani, Amazon Prime, dhe më shumë, janë të kufizuara në shumicën e vendeve në botë.

Si ndihmon një VPN?

Një VPN, ose Rrjeti Virtual Privat, është një mjet i mahnitshëm që ju lejon të përfitoni sa më shumë nga interneti. Në thelb, një VPN ju lejon të ndryshoni adresën tuaj IP nga vendndodhja juaj në cilindo tjetër që ju zgjidhni. Kjo ju ndihmon në shumë raste, veçanërisht nëse doni të përdorni përmbajtje të kufizuar nga kudo. Kur lidheni me një VPN, ju jepet mundësia të lidheni me ndonjë nga serverët e disponueshëm VPN. Kur lidheni, adresa juaj IP ndryshon automatikisht nga pajisja juaj në serverin VPN. Tani, në varësi të vendndodhjes së serverit me të cilin jeni lidhur, do të keni mundësi të keni qasje në ngarkesa të faqeve të internetit dhe kanaleve që nuk janë të arritshme në vendndodhjen tuaj.

Shumica e faqeve të internetit atje varen nga adresa juaj IP për të gjetur vendndodhjen tuaj IP. Eachdo vend ka një adresë IP të ndryshme, dhe uebfaqja e përdor këtë në avantazhin e tyre kur përpiqet të gjurmojë atje ku jetojnë vizitorët. Kjo metodë përdoret më pas për të kufizuar qasjen te përdoruesit e padëshiruar.

Sidoqoftë, ju mund ta anashkaloni këtë çështje kur lidheni me një shërbim të mirë streaming. Kur ndryshoni adresën tuaj IP, ju mund ta mashtroni faqen e internetit ose kanalin duke menduar se jetoni diku tjetër dhe që ju lejon të përdorni atë kanal të veçantë.

Kjo është pikërisht arsyeja pse ju mund të përdorni lehtësisht SonyLIV, Hotstar, Hulu dhe kanale të tjera të tilla me një VPN.

Përmbajtja në dispozicion në SonyLIV?

Në SonyLIV, mund të transmetoni ngarkesa të përmbajtjes në çdo pajisje që dëshironi. Ju mund të transmetoni të gjithë përmbajtjen që vjen drejtpërdrejt në TV Sony, TV SAB, Sony MIX, Sony Max, Sony MAX 2, SET PIX, AXN dhe Animax.

Jo vetëm që mund të transmetoni filmat dhe përmbajtjet tuaja të preferuara Bollywood, por gjithashtu mund të shikoni shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar anglez gjithashtu. Për më tepër se kaq, ju mund të transmetoni Animax HD, Sony BBC Earth, Ushqim Ushqimor, dhe më shumë në SonyLIV.

Gjithashtu, ju mund të transmetoni ndeshjet tuaja të preferuara sportive drejtpërdrejt në SonyLIV. Ju mund të transmetoni UEFA Champions League, si dhe ndeshje kriketash, dhe më shumë live në SonyLIV.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me