Shikoni My5 nga jashtë vendit

Botuar: 02 korrik 2019

Planifikoni të largoheni nga Britania e Madhe për pushime apo jetë të re diku tjetër? Akoma mund të shikoni My5 nga kudo tjetër me PureVPN. E tëra çfarë duhet të bësh është:

 • Regjistrohu në PureVPN
 • Instaloni PureVPN në pajisjen tuaj streaming
 • Lidhu me një server të VPN në Mbretërinë e Bashkuar & dhe kënaquni duke transmetuar My5!

IMG

Shko te…

My5 është i paarritshëm Jashtë MB

Ashtu si me shërbimet e tjera të transmetimit të kërkesës, përmbajtja në My5 është e bllokuar nga rajoni dhe mund të shikohet vetëm nga Mbretëria e Bashkuar. Ndërsa mund të mos hasni probleme në qasjen në My5 nga jashtë, kur përpiqeni të ngarkoni një video, mesazhi i mëposhtëm shfaqet:

“Na vjen keq, por ju duhet të gjendeni në Ishujt Britanikë për të parë këtë përmbajtje.”

Sidoqoftë, ka një mënyrë për të arritur në shfaqjet tuaja të preferuara gjatë pushimeve ose jetesës jashtë vendit. Duke përdorur një VPN me transmetim të mirë siç është PureVPN, mund të maskoni adresën dhe vendndodhjen tuaj origjinale të IP me atë të cilitdo vend në botë.

Kështu që, kur të keni qasje në përmbajtje të padisponueshme, në uebfaqen ose shërbimin që po përdorni do të mashtroheni të besoni se trafiku juaj është me origjinë nga rajoni i saktë në vend të tuaj, dhe do të keni të drejtë ta shihni atë.

Si të shikoni My5 nga jashtë me një VPN?

Nëse jeni i ri në botën e VPN-ve, mos u shqetësoni! Për t’i lehtësuar gjërat, ne kemi renditur të gjitha hapat për të transmetuar My5 nga jashtë MB duke përdorur PureVPN:

 • Regjistrohu në PureVPN
 • Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin ose programin PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar
 • Nisni PureVPN dhe përdorni letrat kredenciale për t’u kyçur
 • Përdorni mënyrën e transmetimit
 • Lidhu me Mbretërinë e Bashkuar nga lista e serverëve
 • Shkoni në faqen e internetit My5 dhe zgjidhni një video për të parë – do të ngarkojë pothuajse menjëherë!

Pse nuk duhet të bësh rrjedhë My5 duke përdorur një VPN Falas?

Ka shumë arsye pse duhet të përmbaheni nga përdorimi i VPN falas për transmetimin e My5, duke përfshirë por jo të kufizuar në:

Shpejtësitë e ngadalta

VPN falas janë një zgjedhje e tmerrshme për shikimin e My5. Ata kanë një numër të kufizuar të serverëve, që do të thotë që ju do të përballeni me shpejtësi të ngadaltë të transmetimit, buffering të pafund dhe shkëputje të shpeshta. Gjithashtu, IP-të e tyre janë shpesh të parat që ndalohen nga shërbimet streaming, kështu që me siguri nuk do të jeni në gjendje të shikoni asgjë në radhë të parë.

Shitja e të dhënave

Ashtu si çdo biznes atje, VPN falas gjithashtu kërkojnë para për të kandiduar. Disa mbështeten në shfaqjen e reklamave, të cilat mund të bëjnë që të shfletoni, transmetoni dhe të luani një dhimbje. Të tjerët ndjekin aktivitetet tuaja në internet nëpër faqet e internetit, dhe ua shesin këto të dhëna palëve të treta të interesuara për një fitim, kryesisht pa dijeninë tuaj ose pëlqimin e qartë.

Praktikat e pasigurta

Shtë sfiduese të gjesh VPN falas që janë të sigurta për t’u përdorur. Shumica e tyre kanë keqdashës për vjedhje informacioni që mund të shkatërrojnë pajisjen tuaj. Në fakt, disa nuk e shqetësojnë madje as të encryptojnë trafikun tuaj – kjo do të thotë që çdokush mund ta përgjojë atë për të parë se çfarë jeni në internet si faqet e internetit që vizitoni, aplikacionet që përdorni, etj..

PureVPN – VPN më e mirë e paguar për My5!

Nëse jeni duke kërkuar një VPN të transmetimit të besueshëm për të parë My5, mos kërkoni më shumë se PureVPN. Pas regjistrimit, ju merrni qasje të pakufizuar në një rrjet global me 2,000+ server VPN në 141+ vende, duke përfshirë pesë serverë në Mbretërinë e Bashkuar për qasje pa probleme në My5.

Ne ofrojmë serverë të dedikuar edhe për transmetim, i cili siguron që gjithmonë të përjetoni shpejtësinë më të shpejtë të mundshme gjatë shikimit të shfaqjeve dhe programeve tuaja të preferuara në My5 – pa marrë parasysh sa është ora e ditës!

PureVPN gjithashtu ju mban të sigurt nga çështje të tilla si gjuajtja e bandës duke siguruar të gjithë trafikun tuaj me kriptim të gradës ushtarake. Meqenëse ISP-ja juaj nuk do të jetë në gjendje të tregojë se çfarë jeni duke bërë në internet, ata nuk do të jenë në gjendje ta ngadalësojnë lidhjen tuaj me qëllim. Përveç kësaj, ne gjithashtu ofrojmë aplikacione / programe VPN me përdorim të thjeshtë për iOS, Android, Mac, Windows, Linux, Android TV, TV Fire Amazon, dhe më shumë. Në këtë mënyrë, lehtë mund të shikoni My5 në të gjitha pajisjet dhe platformat tuaja.

Shikoni My5 Online – FAQ

A është falas My5?

Ka te drejte Të gjitha shfaqjet në dispozicion në My5 mund të shikohen sa herë dëshironi pa kosto.

Canfarë mund të shikoni në My5?

My5 ka përmbajtje të kërkesës nga Real Stories, Channel 5, Spark, 5USA, PBS America, 5Start, BET, 5Spike, BLAZE, 5ELECT, dhe Paramount Network. Më poshtë, ne kemi renditur disa nga titujt më të njohur në My5:

 • kostume
 • perandori
 • NCIS: New Orleans
 • Vëllai i Madh
 • Shfaqja e vegëlve
 • Gjumë i përgjumur
 • Kamionë rrugësh akulli
 • Vikings
 • fqinjët
 • Sirens
 • Shtëpi dhe larg
 • Peppa Pig
 • Inspektori i Hotelit
 • Betim
 • Duke ecur në Hekurudhat e Humbura të Britanisë

Mund të shikoni TV live në My5?

Jo, nuk mundesh. My5 aktualisht nuk ofron asnjë transmetim të drejtpërdrejtë, por mund të përdorni TVPlayer.com për të transmetuar këto pesë kanale (Së bashku, Kanalin 5, 5Spike, BET dhe 5Star) falas. Do t’ju kërkohet të krijoni një llogari, dhe shumë si My5, ju duhet një VPN për të ndryshuar vendndodhjen tuaj virtuale në Mbretërinë e Bashkuar për të parë TV live në TVPlayer.com.

Në cilat pajisje mund të shikoni My5?

My5 mund të shikohet në disa platforma dhe pajisje, duke përfshirë:

 • TV Smart Samsung
 • TV Amazon Fire
 • YouView
 • Tableta dhe celularë iOS
 • Tableta dhe celularë Android
 • Freesat
 • TV Apple
 • Vikings
 • TV Android
 • Sirens
 • Rroku dhe kutitë e transmetimit Roku

Nëse duhet të regjistroheni për një llogari My5?

Nuk është e nevojshme të regjistroheni në një llogari My5, por nëse mund të përfitoni nga shumë përfitime. Për shembull, do të kesh një dritare më të gjatë për programet dhe shfaqjet e preferuara. Ju gjithashtu mund të shikoni shtesa të përmbajtjes My5 dhe shfaqje ekskluzive që nuk disponohen diku tjetër.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me