Shikoni Kupën e Botës së Kriketëve Live nga Kudo!


Shikoni Kupën e Botës së Kriketëve live nga kudo!

Përditësuar: 17 qershor 2019


Transmetoni të gjitha Ndeshjet e Kupës së Botës Cricket në vetëm 3 hapa:

1. Merrni PureVPN dhe shkarkoni aplikacionin e tij në pajisjen tuaj.
2. Hapni aplikacionin dhe lidheni me SonyLiv Cricket nga lista e faqeve të njohura të internetit.
3. Uebfaqja e SonyLiv do të hapet në skedën e re, lundron dhe do të fillojë transmetimin.

IMG

Kupa e Botës së Kriketave 2019

Finalja e CWC e vitit 2019 do të luhet midis Anglisë & Zelanda e Re

Merrni PureVPN & shikoni Cricket World Cup 2019 falas

Udhëzuesi i mëposhtëm do t’ju ndihmojë të shikoni Kupën Botërore të Cricket drejtpërdrejt në internet nga kudo:

Si të shikoni Kupën Botërore të Kriketëve Live Online?

Megjithë popullaritetin e tij të jashtëzakonshëm, transmetimi i ndeshjeve të Kupës së Botës ICC drejtpërdrejt në internet nuk është aq i lehtë sa mendoni. Një pjesë e vogël e kanaleve që do të transmetojnë ndeshjet, por këto nuk do të mund të arrihen nga kudo.

Kjo është për shkak të gjeo-kufizimeve të përdorura nga ofruesit e përmbajtjes në të gjithë globin. Kanalet u jepen të drejtat e transmetimit vetëm për rajone të caktuara. Countrydo vend ka transmetuesin e vet, dhe të gjitha kanalet e tyre janë bërë të paarritshme në vendet e tjera.

Për të hyrë në këto kanale dhe për të shikuar Cricket World Cup live online nga kudo, ju duhet një shërbim streaming VPN si PureVPN. Ndiqni këto hapa për të transmetuar ndeshjet tuaja të preferuara të Kupës së Botës Cricket:

 1. Regjistrohu për PureVPN

 2. PureVPN është një nga VPN-të më të mira për transmetim. Ajo ka një rrjet të madh prej 2,000+ serverësh shumë të optimizuar në 140 vende të botës, duke ju lejuar juve të përdorni çdo kanal në internet dhe të transmetoni ndeshjet tuaja të preferuara të Kupës së Botës Cricket me shpejtësi të lartë.
  Mësoni më shumë rreth asaj që është një VPN dhe si funksionon ajo.

 3. Shkarkoni Aplikacionin PureVPN

 4. PureVPN vjen me aplikacione për përdorim të lehtë për të gjitha platformat kryesore, në mënyrë që të mund të transmetoni ndeshjet tuaja të preferuara të Kupës Botërore të Cricket pa ndonjë sherr. Mund të shkarkoni PureVPN në Android, iOS, Kodi, Mac, Windows dhe Linux, ose ta konfiguroni atë në Roku, ruter, PlayStation, Xbox, TV Smart, etj..

 5. Lidheni dhe Shikoni Kupën e Botës së Kriketëve Live Online

 6. Mund ta shikoni falas Cricket World Cup 2019 përmes Channel 9 dhe SonyLiv. PureVPN mbështet të dy kanalet. Thjesht duhet të lidheni me Nine ose SonyLiv Cricket nga lista e faqeve të internetit të njohura dhe të lundroni për të jetuar seksionin në faqen e tyre të internetit për të filluar transmetimin live të ndeshjeve tuaja të preferuara të kriketit!

Ku mund të shikoni World Cup Cricket Live?

Pas hapave të përmendur më lart do t’ju ofrojë qasje në çdo kanal në internet dhe do t’ju lejojë të lehtësoni ndeshjet e Kupës Botërore të Cricket. Ka shumë kanale që do të transmetojnë drejtpërdrejt Kupën e Botës së ICC Cricket, por ato do të jenë në dispozicion në vende të kufizuara. Sidoqoftë, për të hyrë në cilindo prej tyre, mund të përsërisni hapat e mësipërm për t’u lidhur me PureVPN me serverin e kërkuar të vendit.

Vendet / Kanalet e rajoneve të disponueshme
Indi Hotstar
SHBA – KanadaHotStar SHBA
AustraliKanali 9 (Falas) | Sport Fox | Kayo Sport
PakistanSonyLiv (Falas)
KanadëHotstar
Lindja e MesmeWavo.com
jug & Amerika QendroreESPN
EvropëYuppTV

Si të shikoni Kupën Botërore të Kriketëve në Australi?

Për të parë Kupën e Botës ICC Cricket live falas në Australi, ju vetëm duhet të ndiqni hapat e dhënë më poshtë:

 1. Merrni PureVPN.
 2. Lidhu me Channel Nine.
 3. Transmetojeni dhe Shijoni drejtpërdrejt në internet.

Si ta shikoni Kupën Botërore të Kriketëve në SH.B.A falas?

Për të parë Kupën e Botës ICC Cricket në SH.B.A., hapat e mëposhtëm do t’ju ndihmojnë:

 1. Merrni PureVPN, Shkarkoni atë.
 2. Shkarkoni aplikacionin në pajisjen tuaj.
 3. Lidhu me SonyLIV Cricket dhe fillo të transmetosh ndeshje live.

Si të shikoni Kupën Botërore të Cricket në Kanada?

Për të parë Kupën e Botës ICC Cricket falas në Kanada, thjesht ndiqni hapat e përmendur më poshtë:

 1. Merrni PureVPN.
 2. Shkarkoni PureVPN në pajisjen që dëshironi të shikoni kriket.
 3. Lidhuni me Channel Nine dhe transmetoni drejtpërdrejtë turneun.

Si të shikoni Kupën Botërore të Kriketëve në Indi?

Për të parë Kupën e Botës ICC Cricket në Indi, thjesht ndiqni hapat e dhënë më poshtë:

 1. Vizitoni faqen e internetit HotStar ose instaloni aplikacionin e saj në pajisjen tuaj.
 2. Shkoni në seksionin e Kupës së Botës Cricket dhe filloni transmetimin.

Ekipet e Kualifikuar për Kupën e Botës Cricket 2019

Për dallim nga Kupa Botërore e mëparshme, vetëm dhjetë ekipe do të marrin pjesë në Kupën e Botës këtë vit. Kjo është katër më pak se versionet e mëparshme. Ekipet e mëposhtme do të garojnë për Kupën e Botës ICC Cricket këtë vit:

Renditjet e ekipeve
Angli1
Indi2
Zelanda e Re3
Afrika e Jugut4
Australi5
Pakistan6
Bangladesh7
Sri Lanka8
indianët Perëndimor9
Afganistan10

Vendi dhe Stadiumet

Anglia dhe Uellsi do të presin Kupën Botërore të Kriketit të këtij viti në ICC. Qytetet e mëposhtme do të presin ndeshje të Kupës së Botës për arsyet e tyre:

 1. Birmingham (Edgbaston)
 2. Bristol (Bristol County County)
 3. Cardiff (Kopshtet e Sophia)
 4. Chester-Le-Street (Ground River)
 5. Leeds (Headingley)
 6. London (Lord’s, Oval)
 7. Manchester (Old Trafford)
 8. Nottingham (Ura e Trentit)
 9. Southampton (Rose Bowl)
 10. Taunton (Ground County)

Programi i turneut

Për shkak se numri i skuadrave është më pak, formati i turneut është shumë i ndryshëm në krahasim me versionet e mëparshme. Turneu do të zhvillojë në tre faza të ndryshme – d.m.th. Faza e Grupit, Gjysmëfinalet dhe Finalja.cricket-Worldcup-2019-cakton

Udhëzues për rrjedhën sportive

Ju gjithashtu mund të dëshironi ngjarje të tjera sportive më poshtë

 • Moto GP
 • Premier League
 • LA LIGA
 • Formula 1
 • NFL
 • Seria A
 • WRC
 • MLB
 • UEFA Champions League
 • Bundesliga
 • LIGJI 1
 • UFC
 • Tenis
 • NBA
 • IPL
 • NHL
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map