Contents

Shikoni Kanalin 4 Jashtë MB me Channel 4 VPN

Kufizimet tashmë nuk ju lënë të largoheni nga shtëpia juaj. Bëjini që të mos ju lejojnë të hyrni në Channel 4. Provoni PureVPN me vetëm $ 0,99 dhe shikoni Channel 4 kudo.

Merrni garancinë e kthimit të parave nga PureVPN 31-ditor

Shikoni Kanalin 4 nga Kudo

Ja se si mund të hyni në Kanalin 4 nga kudo në botë.

regjistrimi në Channel 4 vpn

Shkarko

dhe instaloni PureVPN

lidheni në Kanalin 4 me purevpn

Connect

te një server në Mbretërinë e Bashkuar

hyrja në Kanalin 4 me vpn

Të vendosur të gjithë

Filloni transmetimin e Kanalit 4

Kanali 4 është i disponueshëm vetëm në Mbretërinë e Bashkuar

Për shkak të marrëveshjeve të shumta kontraktuale dhe kufizimeve rajonale, Channel 4 është i disponueshëm vetëm për shikuesit që jetojnë në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo do të thotë që ata që jetojnë diku tjetër nuk mund të hyjnë dhe të shikojnë përmbajtjen e tyre të preferuar të videos në faqen e internetit të Kanalit 4 ose në aplikacionin e transmetimit All4.

Të dy, faqja e internetit, si dhe aplikacioni janë të kufizuara vetëm për të hyrë brenda MB. Jashtë MB, ju duhet të lidheni me një VPN premium streaming, në mënyrë që të shikoni përmbajtjen tuaj të preferuar pa ndonjë vështirësi.

Kanal 4 vendet në dispozicion

Pse nuk mund të hyj në Kanalin 4 Jashtë MB?

Adresa juaj e IP po zbulon vendndodhjen dhe identitetin tuaj për të gjithë serverët në internet, gjë që bën të mundur që shpërndarësit e përmbajtjes të bllokojnë qasjen tuaj në shërbimin e tyre. Devicedo pajisje e lidhur me internet ka një adresë të veçantë IP që nuk mund të ndryshohet. Sidoqoftë, ai mund të zëvendësohet përkohësisht nga një VPN.

Sa herë që përpiqeni të vizitoni Channel 4, ose madje të shikoni diçka në shërbimin e tij streaming, 4 të gjitha, nuk do të jeni në gjendje të shikoni asgjë. Kërkesa juaj për të transmetuar përmbajtje nga serverët e Channel 4 bllokohet menjëherë pasi adresa juaj IP nuk është e bazuar në Mbretërinë e Bashkuar.

Tregon të shikojë në Channel 4

The Great British Bake Off me Channel 4 VPN

Pjekja e Madhe Britanike

Pritës i duetit dinamik, Noel Fielding dhe Sandi Toksvig, Great British Bake Off është një shfaqje në lidhje me një konkurs pjekje, prodhuar nga një prej kanaleve më të mira të prodhimit të vendit, Love Productions. Këtu, një grup i pjekësve tuaj amatorë garojnë kundër njëri-tjetrit përmes sfidave dhe detyrave të ndryshme, pas së cilës bukëpjekësi i fundit merr në shtëpi çmimin fitues.

Makthet e kuzhinave të Ramsey me Channel 4 VPN

Makthet e kuzhinës të Ramsey

Për shkak të aftësisë së tij të jashtëzakonshme në kuzhinë dhe personalitetit të tij shumë të lartë, Gordon Ramsey ka qenë gjithmonë një nga njerëzit e famshëm më të këndshëm për tu parë. Epo, imagjinoni që të njëjtin nivel eksitimi të kombinuar me besimin e restauratorit amator tjetër. Kjo është një shfaqje që ju rekomandojmë të shikoni. Pavarësisht grupmoshës që i përkisni, do të keni kohën e jetës tuaj.

8 nga 10 macet A numëron kundër VPN me Channel 4

8 nga 10 mace bën kundërvënie

Nga emri, ju mund të pyesni veten se për çfarë shfaqje ka të bëjë, dhe kjo është pikërisht ajo që koncepti ishte pas kësaj. Shtë një kryqëzim midis lojës panel, 8 Nga 10 Macet dhe Countdown. Ky kombinim e bën këtë një nga shfaqjet më të mira të lojërave për tu parë tani. Ajo ka edhe humor dhe atë nivel të veçantë të eksitimit që shihni me shfaqjet e tjera të lojërave.

Pse keni nevojë për një VPN të Kanalit 4

Këtu janë disa arsye pse mund t’ju duhet një VPN për Channel 4.

  • udhëtar

  • expat

  • Përmbajtja unike

  • Ndarja e tunelit

  • anonimitet

Të udhëtosh në destinacionin tënd të ëndrrave ose të shkosh me pushime është argëtim më vete. Sidoqoftë, ka disa ditë, ku thjesht dëshironi të pushoni dhe të kapni shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar. Epo, me numrin e kufizimeve dhe kufizimeve rajonale atje, shumica e shërbimeve përfshirë Kanalin 4 nuk janë të arritshme në shumicën e vendeve.

Si rezultat, nëse dikush dëshiron të hyjë në kanale të tilla ndërsa udhëton, do t’ju duhet ndihma e një shërbimi Premium VPN. PureVPN ju lejon të ndryshoni plotësisht adresën tuaj në internet, duke e bërë të duket sikur jeni prezent diku tjetër. Kjo jo vetëm që ndihmon në ruajtjen e sigurisë tuaj në internet por gjithashtu ju lejon të keni akses në të gjitha shërbimet e disponueshme në atë vend specifik, i cili në rastin e Mbretërisë së Bashkuar, ju lejon të keni qasje në Kanalin 4.

Të jetosh jashtë vendit, larg familjes dhe miqve, tashmë është mjaft e vështirë. Shtoni duke mos qenë në gjendje të transmetoni kanalet tuaja të preferuara sportive, shfaqjet TV dhe filmat; ju keni një problem në duart tuaja. Tani, ekziston një shans që plani juaj kabllor në shtëpinë tuaj të re të jetë i mbushur me kanalet tuaja të preferuara, por shanset për atë ndodhi janë mjaft të pakta, është gjithmonë më mirë të përgatiteni. Pasja e një abonimi në një shërbim VPN ju lejon të shikoni përmbajtjen tuaj të preferuar të videos, pavarësisht se ku jetoni.

Ju mund të keni vënë re se disa përmbajtje në Channel 4 mund të mos jenë të disponueshme për ju, edhe pse ende jetoni në Mbretërinë e Bashkuar. Epo, kjo është për shkak të marrëveshjeve dhe kufizimeve kontraktuale. Për shembull, disa shfaqje nuk janë në dispozicion në Irlandë për shkak të këtyre të drejtave dhe kontratave. Pra, për të hyrë në këto shfaqje dhe filma, ju mund të zgjidhni një shërbim VPN dhe të lidheni me një lokacion të ndryshëm të serverit në Mbretërinë e Bashkuar, një në të cilin këto kanale janë të disponueshme.

Shumica e njerëzve në internet besojnë se nëse përdorin një shërbim VPN, shpejtësia e tyre në internet do të vuajë. Dhe, në një farë mase, ata kanë të drejtë. Sidoqoftë, kjo ndodh vetëm nëse vendosni një shërbim të rastësishëm falas VPN në internet. Shumica e VPN premium si PureVPN vijnë të mbushura me karakteristika të veçanta të cilat ju ndihmojnë të heqni qafe çështje të tilla. Për shembull, Tunneling Split i PureVPN lejon përdoruesit të caktojnë uebfaqet e zgjedhura për të kandiduar me një VPN, ndërsa pjesa tjetër shkon siç është.

Përdorimi i një shërbimi VPN për të zhbllokuar përmbajtje video të paarritshme në internet është vetëm hapi i parë, dhe një gjë për të cilën disa mendojnë se është më e rëndësishmja. Sidoqoftë, besojmë ndryshe. Ruajtja e intimitetit dhe sigurisë suaj në internet duhet të jetë gjëja e parë dhe më e rëndësishmja gjithashtu, PureVPN bën një punë të jashtëzakonshme edhe atë. Pra, ndërsa përdorni PureVPN, ju mund të qëndroni të sigurt në internet dhe të keni akses në shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar. Shtë më e mira e të dy botëve.

Pyetjet e bëra më shpesh në lidhje me Channel 4 VPN

Këtu janë disa përgjigje shumë të dobishme për pyetjet e bëra shpesh për përdorimin e një VPN me Channel 4.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me