Shikoni iQiyi jashtë Kinës dhe Tajvanit me një VPN

Provoni PureVPN me vetëm 0.99 dhe shijoni të gjitha shfaqjet dhe filmat televizivë perëndimorë dhe lindorë në iQiyi jashtë Kinës, si dhe Tajvan.

Merrni garancinë e kthimit të parave nga PureVPN 31-ditor

Transmetoni të gjithë përmbajtjen lokale dhe globale në iQiyi jashtë Kinës dhe Tajvanit

Transmetoni të gjithë përmbajtjen lokale dhe globale në iQiyi jashtë Kinës dhe Tajvanit në disa hapa të thjeshtë:

iQiyi me purevpn

Shkarko

Dhe instaloni PureVPN

serveri iQiyi vpn

Connect

Tek serveri ynë kinez VPN

merrni iQiyi

Të vendosur të gjithë

Qasje në iQiyi nga kudo

A keni nevojë për një VPN për të transmetuar iQiyi?

E njohur gjithashtu si “Netflix e Kinës”, iQiyi ofron një nga bibliotekat më të pasura me përmbajtje në internet. Sidoqoftë, është në dispozicion vetëm në Kinë dhe Tajvan, që do të thotë që pasi të dilni nga kufijtë kinezë, nuk mund të hyni në përmbajtje iQiyi nga kudo.

HBO VPN

Pse duhet të shikoni iQiyi jashtë Kinës dhe Tajvanit me PureVPN?

Kurse përdorimi i PureVPN për iQiyi janë të shumta. Këtu janë përfitimet kryesore të mëposhtme që mund të shijoni me VPN-në:

  • Udhëtim

  • Accessibility

  • shpejtësi

  • Devices

  • Multi-Logins

Kina ka një nga popullsinë më të madhe në botë. Po kështu, shpërnguljet e saj janë përhapur në të gjithë kontinentet, përfshirë Evropën, Amerikën, Afrikën, Azinë, Australinë, etj..

Sa i përket jetesës, kinezët e shijojnë kohën e tyre jashtë vendit. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për të hyrë në përmbajtjen në internet nga vendi i tyre, gjërat bëhen paksa të padëshirueshme. Ashtu si nuk mund të hyni në ndonjë pjesë të internetit kur jeni në Kinë për shkak të Firewall-it të Madh, gjithashtu nuk mund të keni qasje në disa përmbajtje kineze kur jeni jashtë rajonit. As një abonim premium iQiyi nuk do t’ju bëjë ndonjë të mirë nëse po jetoni jashtë vendit.

PureVPN ka serverë në rajone të ndryshme, përfshirë Kinë. Për më tepër, ne kemi qindra IP në secilin server, që do të thotë që ju mund të merrni një adresë kineze IP me vetëm disa klikime. Pasi të jeni lidhur me një server kinez VPN, mund të hyni në iQiyi jashtë Kinës dhe Tajvanit nga çdo kontinent.

iQiyi nuk është i vetmi shërbim kinez i transmetimit që ka sunduar zemrat e shumë qytetarëve të huaj në të gjithë vendin dhe më gjerë. Në fakt, ka edhe shumë emra të tjerë të famshëm që gëzojnë miliona përdorues mujorë si Baidu Video, Youku, QQVideo dhe PPTV, për të përmendur disa.

Ngjashëm me iQiyi, të gjitha ato shërbime janë të kufizuara vetëm për njerëzit që jetojnë në Kinë. Do të thotë që ju do të humbni privilegjin për të hyrë në këto shërbime sa më shpejt që të hyni në një tokë të huaj.

PureVPN është kalorësi juaj në ndriçimin e armaturës pasi mund t’ju ndihmojë të merrni qasje në të gjitha kanalet e tilla me disa klikime. Duke u lidhur me vendndodhjen e serverit sipas dëshirës suaj dhe duke marrë IP-në e dëshiruar, mund të përdorni jo vetëm kanale dhe shërbime kineze të transmetimit nga jashtë, por edhe anasjelltas.

Bandwidth shpesh mund të jetë problemi pas përvojës së ngadaltë ose të ngatërruar nga tamponet. Në fakt, ju nuk do të jeni në gjendje të merrni shpejtësi të mira të shkarkimit nëse përballeni me probleme të gjerësisë së bandës.

Ndonjëherë, shpejtësia e ngadaltë është shkaku i brezit të kufizuar të hapur nga ISP-ja juaj. Për këtë, duhet të kërkoni ISP-në tuaj për shpejtësi më të mira e cila është e mundur me një pajtim të azhurnuar. Nëse nuk është gjerësia e brezit të kufizuar, atëherë mund të jeni duke u përballur me çështjen e rrëzimit të ISP.

Goditja e shpejtësisë është një praktikë mjaft e vjetër mes ISP-ve, dhe ata e bëjnë atë për të kufizuar disa përdorues që janë transmetues të lezetshëm. PureVPN mund t’ju ndihmojë të zgjidhni shpejt këtë çështje.

Ju nuk keni nevojë të aktivizoni ndonjë veçori ose të bëni ndonjë ndryshim shtesë për të kapërcyer goditjen. Thjesht, filloni PureVPN dhe hyrni në shërbimin tuaj të preferuar për të transmetuar pa asnjë buffering.

Transmetimi më së miri shijohet në pajisjet mobile. Në fund të fundit, si do të nxitonit të transmetoni përmbajtje në iQiyi gjatë udhëtimit në një metro? Sigurisht, ju do të hapnit telefonin inteligjent ose tabletin tuaj dhe do të filloni të transmetoni përmbajtjen kineze në lëvizje.

Për të hyrë në iQiyi në pajisjen tuaj nga jashtë Kinës, duhet të keni një VPN të instaluar në pajisjen tuaj. Por, jo çdo VPN mbështet çdo pajisje Windows, iOS, Mac ose Android.

Një nga aspektet më të mira të PureVPN është që VPN mund të instalohet në shumë pajisje. Ju mund të ekzekutoni PureVPN në TV tuaj Android, Linux, iOS, Windows, tastierë dhe madje edhe ruterin. Për më tepër, ne kemi lehtësi të ndjekim udhëzuesit që mund t’ju ndihmojnë të vendosni VPN në pak minuta.

Përveç përdorimit të PureVPN në pajisjen tuaj të dëshiruar për të shikuar iQiyi jashtë Kinës, ju gjithashtu mund të dëshironi të përdorni VPN në pajisje të tjera të lidhura. Arsyet mund të jenë të shumta. Për shembull, ju doni të siguroni çdo pajisje në shtëpinë tuaj. Ju mund të dëshironi të shtoni lehtësi në jetën tuaj duke e mbajtur PureVPN në çdo pajisje që përdorni rregullisht.

Ose, ju mund të dëshironi të siguroni pajisjen e motrës ose prindërve tuaj në mënyrë që ata gjithashtu të gëzojnë surfing të sigurt ose qasje të lehtë të përmbajtjes nga kudo.

Kur keni PureVPN, nuk keni nevojë të blini shumë llogari për të përdorur VPN njëkohësisht në pajisje të ndryshme. Ju mund të përdorni të njëjtat kredenciale në deri në 5 pajisje dhe, kështu, përdorni VPN në çdo pajisje në të njëjtën kohë.

Pse VPN e Paguar është më mirë se një Proxy dhe Shërbime VPN Falas?

Njoftoni VPN Proxy Pa pagesë Diferencën VPN Pa pagesë
Kriptimi i të dhënavepojopo
Përputhshmëria me shumë pajisjepojojo
hD & Mundësia e transmetimit 4Kpojojo
Parandalimi i rrëzimit të ISPpojojo
DNS & Mbrojtja e rrjedhjeve IPv6pojojo
Serverë të përkushtuarpojojo

Shqyrtime të blerësve PureVPN

Trustpilot

Pyetjet e bëra më shpesh

Ju mund të keni disa pyetje që shqetësojnë mendjen tuaj në lidhje me aksesin e iQiyi, etj. Lexoni dhe merrni përgjigje për të gjitha pyetjet tuaja.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me