Shikoni Formula 1 Live Online


Shikoni Formula 1 Live Online

Botuar në: 21 Shkurt, 2020


2020 Formula 1 Kampionati Botëror do të jetë i disponueshëm vetëm për transmetim në disa vende. Provoni PureVPN me vetëm 0,99 dollarë dhe shijoni F1 nga kudo në botë:

1. Regjistrohuni dhe Shkarkoni PureVPN
2. Lidhuni me vendndodhjen e serverit amerikan
3. Vizitoni ESPN dhe filloni transmetimin

Me kalimin e viteve, tifozët që ndjekin për ngjarjet e motorëve janë rritur dhjetëfish. Sidoqoftë, arsyeja e kësaj ngritje masive është për shkak të vetëm një numri të vogël të ngjarjeve garuese dhe kampionate, një prej të cilave është Kampionati Botëror i Formulës 1.

Kampionati Botëror i Formulës 1 2020

Kampionati Botëror në Formula Një është një seri ngjarjesh të ndryshme garash me motor, që zhvillohen në të gjithë botën dhe shfaqin vetura të Formula Një. Këtë vit, ne kemi Kampionatin Botëror të Formulës 1 2020, i cili do të jetë edicioni i 71-të i turneut.

Grandmimi i parë i Grand Prix i kampionatit 2020, Grand Prix Australian, është vendosur të zhvillohet në 15 Mars 2020 në Circuit Grand Prix të Melbourne, Melbourne. Pra, për të gjithë ata që janë të interesuar të shikojnë kampionatin drejtpërdrejt dhe në internet, ne jemi këtu për të ndihmuar. Këtu është një udhëzues sesi mund t’i shikoni të gjitha këto gara të ardhshme drejtpërdrejt dhe online nga kudo në botë.

Si të shikoni Formula 1 live streaming

Do të ishte një zhgënjim i madh, nëse një tifoz i F1 nuk është në gjendje të shijojë transmetimin live të Formula 1 për shkak të padisponueshmërisë së transmetimit të drejtpërdrejtë. Kjo është arsyeja pse ne kemi përgatitur një udhëzues të transmetimit për të gjithë tifozët të shikojnë transmetimin e drejtpërdrejtë të F1 duke përdorur një VPN.

Këtu është një procedurë e thjeshtë, hap pas hapi se si të shikoni transmetimin live F1:

1. Regjistrohuni për PureVPN
Merrni Planin Vjetor dhe shikoni të gjitha garat e Grand Prix 22 F1 të jetojnë pa asnjë problem.

2. Shkarkoni PureVPN
Shkarkoni aplikacionin VPN ose konfigurojeni në pajisjen tuaj të preferuar. PureVPN mbështet të gjitha pajisjet kryesore në të cilat ju mund të shijoni garën e drejtpërdrejtë F1 siç janë PC, Telefonat Mobile, Tabletat, Ruterat, PS / Xbox, KODI, ROKU, TV Smart, etj..

3. Shikoni Garat F1 Jetoni Falas
Mënyra më e mirë për të parë formulën 1 live streaming falas në internet është duke lansuar aplikacionin PureVPN dhe të lidheni me TF1 ose TenPlay nga lista e Kanalit në modalitetin e transmetimit. Pasi të bëhet lidhja, faqja e internetit e kanalit do të hapet në skedën e re. Navigoni në F1 ose shikoni seksionin live dhe filloni të shijoni drejtuesin tuaj të preferuar të jetojë në veprim.

Ekzistojnë edhe më shumë kanale në listën e transmetimit F1 që telekastojnë garat e drejtpërdrejta në rajone të ndryshme në shumë gjuhë. Nëse dëshironi të shikoni ndonjë nga kanalet më poshtë, duhet të kryeni 2 hapat e parë ashtu siç është dhe në hapin e tretë të gjeni kanalin në listën e aplikacioneve ose të lidheni me serverin e vendit ku kanali është i arritshëm.

Ku të shikojmë Kampionatin Botëror të Formulës Një në vitin 2020

Kampionati Botëror në Formula Një është një nga ngjarjet më të njohura të motorsportit të të gjitha kohërave. Për shkak të kësaj, ajo transmetohet në kanale të shumta dhe shërbime streaming në të gjithë botën. Këtu është një listë e të gjithë atyre:

Kanalet transmetuese të vendit
Tenplay, Kayo SportsAustrali
ESPN+Shtetet e Bashkuara
TSN / RDSKanadë
Ndesh TVRusi
RTL Gjermani
ORFAustri
RTBFBelgjikë
NOSHolandë
Canal +. TF1Francë
Digi SportRumani
Fuji TV TjetërJaponi
Kanali 4Mbretëria e Bashkuar
F1 TV ProGjermani, Francë, SHBA, Meksikë, Belgjikë, Hungari, Austri

Shikoni F1 Live Stream pa Sky

Sky Sports F1 ka abonimin më të shtrenjtë në të gjithë kanalin sportiv. Megjithëse mbulimi dhe cilësia e tyre e transmetimit është e jashtëzakonshme, por ato kufizohen rreptësisht vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Ata madje nuk lejojnë që proxy ose VPN të marrin qasje tek ata përmes IP në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo është një pengesë e madhe për tifozët e F1 që duan të shijojnë garat në Formula 1 drejtpërdrejt.

Për më tepër, Sportet e tyre Kalojnë nëpër TaniTV, të tilla si Day Pass, Week Pass ose Muaj Kalimi kërkon një Kartelë Kreditore të bazuar në Mbretërinë e Bashkuar për të përpunuar pagesa. Kjo do të thotë, edhe nëse mund ta përdorni atë përmes VPN, nuk do të keni mundësi të merrni abonimin e tyre nëse nuk keni një Kartë krediti në Mbretërinë e Bashkuar.

PureVPN sugjeron që më poshtë kanalet transmetuese për tifozët F1 të cilët nuk duan të shikojnë në Sky ose nuk janë në gjendje të hyjnë në Sky Sports.

Si të Transmetoni Grand Prix në Formula 1 live në TenPlay?

Ju mund të shijoni live streaming në Formula 1 edhe nëse jeni jashtë Australisë. Thjesht duhet të:

 1. Shkarkoni VPN
 2. Lidhu me çdo server Australian
 3. Drejtohuni në faqen zyrtare të TenPlay dhe shijoni live Formula 1!

Si të transmetohet Grand Prix 2020 në Formula 1 në ESPN?

Tifozët e Formula 1 mund të transmetojnë të gjitha garat në ESPN jashtë SH.B.A. Vetëm ndiqni këto hapa:

 1. Shkarkoni PureVPN
 2. Lidhu me çdo server të SH.B.A.
 3. Drejtohuni në faqen zyrtare të ESPN dhe shijoni transmetimin live të Formula 1

Si të transmetohet Grand Prix i Formula 1 drejtpërdrejt në TSN?

A po jetoni jashtë Kanadasë dhe doni të shikoni Grand Prix të Formula 1 në TSN? Mos u shqetëso! Vetëm ndiqni këto hapa:

 1. Shkarkoni PureVPN
 2. Lidhu me çdo server kanadez
 3. Drejtohuni në faqen zyrtare të TSN dhe shijoni transmetimin live të Formula 1

Si të jetoni transmetimin zyrtar F1 TV Pro?

Tani mund ta shikoni Formula 1 drejtpërdrejt në F1 TV Pro. Vetëm ndiqni këto hapa:

 1. Shkarkoni PureVPN
 2. Lidhu me çdo server të SH.B.A.
 3. Drejtohuni në faqen zyrtare të F1 TV Pro dhe shijoni direkt Formula 1

Si të jetoni lumë 2020 F1 live në Hotstar?

Shikoni Formula 1 live në Hotstar duke ndjekur këto hapa të thjeshtë:

 1. Shkarkoni VPN
 2. Lidhu me një server indian
 3. Drejtohuni në faqen zyrtare të Hotstar dhe transmetoni drejtpërdrejt Formula 1

Formula 1 në SH.B.A.

F1 është një fenomen global me tifozë dhe ndjekës në pothuajse çdo pjesë të botës, me një numër mjaft të madh ekzistues në SH.B.A. Jo afër vendeve evropiane si Franca dhe Italia, por është një prirje rritëse. Në krahasim me atë të mëparshmin, Formula Një ka parë një rritje masive 19% këtë sezon në ESPN të SHBA duke mesatarizuar 671,000 shikues. Për më tepër, ESPN dhe F1 kanë nënshkruar një marrëveshje të zgjatur 3-vjeçare në fillim të nëntorit ’19.

Pra, cilat zgjedhje kanë hapësit e telave, nëse nuk duan të kalojnë në telashe për t’u ngjitur në ekranin e TV-së ose duke paguar një çmim të lartë rreptësisht për kabllon TV?

Ku mund ta rrjedhin Formulën 1 në SH.B.A.?

Për fat të mirë, ka shumë mundësi të vlefshme për ata që nuk duan një abonim të kabllove TV në SHBA.

Sling TV

Sling TV është një shërbim i shkëlqyer streaming në SH.B.A. për të parë F1. Ju mund të zgjidhni një plan midis Portokalli (30 $ / muaj), Blu (30 $ / muaj) dhe Orange + Blue (45 $ / muaj), sipas buxhetit dhe nevojës suaj, me kanale ESPN të disponueshme në Portokalli dhe Portokalli + Blu. Numri i pajisjeve të lidhura njëkohësisht ndryshon, me lejimin e Orange + Blue 4, që është numri maksimal i rrjedhave të njëkohshme të lejuara në të gjitha planet. Isshtë i vetmi shërbim që ka ESPN, ESPN 2 dhe ESPN 3. Sling TV gjithashtu ofron aplikacione vendase për shumë pajisje streaming, siç janë Apple TV, Roku, Amazon Fire TV, etj. Pjesa më e mirë është se mund ta provoni. falas për shtatë ditë dhe pushoni nëse nuk ju përshtatet nevojave tuaja.

Hulu me TV Live

Kush nuk e do Hulu në SHBA? Isshtë një platformë gjithëpërfshirëse video-për kërkesë që transmeton jo vetëm që ofron një mori filmash dhe shfaqjesh TV por edhe TV live, duke përfshirë edhe kanale të njohura si ABC, ESPN dhe ESPN 2. Ndër katër nivelet e disponueshme të shërbimit ; Themelore (5.99 $ / muaj), Premium (11,99 $ / muaj), Basic + Live TV (54,99 $ / muaj) dhe Premium + Live TV (60,99 $ / muaj), ju mund të zgjidhni midis këtyre dy të fundit nëse dëshironi të hyni në transmetimin live të F1 . Lejimi i një aksesi me një klik të sporteve të drejtpërdrejta dhe origjinalëve Hulu si përralla e Handmaid’s, një plan premium i sigurt që duket se ia vlen të merret. Ju gjithmonë mund të përfitoni nga prova e tyre 7-ditore falas për të provuar shërbimin përpara se të blini.

YouTube TV

Për 50 dollarë në muaj, YouTube TV ofron një marrëveshje mjaft të ëmbël për kokën tuaj. Nuk kërkon kontratë, ofron qasje të menjëhershme në 70+ kanale kryesore në tre rrjedhje të njëkohshme, pa ndonjë tarifë shtesë. Pavarësisht nëse jeni në sport, lajme ose argëtim të përgjithshëm si ushqim dhe filma, YouTube TV me siguri ka një kanal për t’i shërbyer nevojave tuaja. Disa nga ato të njohur që vlen të përmenden këtu do të ishin BBC, FOX, Disney, NBC, AMC, CNBC, etj. Për më tepër, është shërbimi i vetëm me ruajtje të pakufizuar DVR. Me qasje të menjëhershme në ESPN dhe ABC të dy, YouTube TV është një platformë e shkëlqyeshme për të transmetuar garat në F1. Mund ta provoni falas dhe të dorëzani me kusht para shtatë ditësh nëse nuk ju përshtatet mirë.

Sitet më të mira për të shikuar Formula 1 Live Online

Edhe pse ka më shumë se dhjetëra kanale transmetimi të listuara më lart në tabelë, por faqet e internetit më të mira për të transmetuar garat në Formula 1 drejtpërdrejt në internet janë

 1. F1 TV Pro – Shqip
 2. Ndeshje TV (Falas me VPN) – Rusisht
 3. RTL – gjermanisht
 4. TF1 – Frëngjisht
 5. HotStar – Anglisht
 6. TenPlay – Anglisht

Këto uebfaqe janë zgjedhur në bazë të cilësisë së transmetimit, prezantuesve dhe përballueshmërisë nga të gjithë fansat e F1. 

Programi i Kampionatit Botëror 2020 në Formula 1

Këtu është orari i plotë për Kampionatin Botëror të ardhshëm:

Data e garës së qarkut të Grand Prix
1Grand Prix Australiane Circuit Grand Prix në Melbourne, Melbourne15 Mars
2Grand Prix së Bahreinit Qarku Ndërkombëtar i Bahreinit, Sakhir22 Mars
3Grand Prix Vietnameze Rruga Hanoi Rruga, Hanoi 5 Prill
4Grand Prix Kineze Rrethi Ndërkombëtar i Shangait, Shanghai19 Prill
5 Grand Prix Hollandeze Rrethi Zandvoort, Zandvoort 3 maj
6Grand Prix Spanjolle Circuit de Barcelona-Katalunya, Montmeló10 maj
7Grand Monkey e Monakos Circuit de Monaco, Monte Carlo24 maj
8Grand Prix i Azerbajxhanit Qarku i qytetit të Baku, Baku7 qershor
9Grand Prix Kanadeze Qarku Gilles Villeneuve, Montréal14 qershor
10Grand Prix Franceze Rrethi Paul Ricard, Le Castellet28 qershor
11Grand Prix Austriake Red Bull Ring, Spielberg5 korrik
12Grand Prix Britanike Rrethi Silverstone, Silverstone19 korrik
13Grand Prix Hungareze Hungaroring, Mogyoród2 gusht
14Grand Prix Belgjike Circuit de Spa-Francorchamps, Stavelot30 gusht
15Grand Prix italiane Autodromo Nazionale Monza, Monza6 shtator
16Grand Prix i Singaporit Rruga e Rrugës Marina Bay, Singapor20 shtator
17Grand Prix Ruse Sochi Autodrom, Soçi27 shtator
18Grand Prix japoneze Kursi Ndërkombëtar i Garave Suzuka, Suzuka11 tetor
19Grand Prix të Shteteve të Bashkuara Rrethi i Amerikës, Austin, Teksas25 tetor
20Grand Prix i Meksikës Autódromo Hermanos Rodríguez, Qyteti i Meksikës1 Nëntor
21Grand Prix Brazilian Autódromo José Carlos Pace, São Paulo15 nëntor
22Grand Prix e Abu Dhabi Rrethi Yas Marina, Abu Dhabi29 nëntor

Pritjet e tifozëve nga Sezoni i Formula 1

Ne kemi pyetur disa tifozë F1 në lidhje me pritjet e tyre për sezonin e ardhshëm F1 2020. Ja çfarë duhej të thoshin:

Rex Mutero, i cili punon në Paramount Pictures dhe është një fans i F1 thotë: “Unë mendoj se do të jetë një sezon shumë interesant nga këndvështrimi i shoferit përndryshe në rrugën e duhur rrahja vazhdon. Ndjehem fort Lando Norris në atë që Mclaren do të imitojë sezonin e debutimit të Lewis Hamilton në 2007. Leclerc do të jetë patjetër shoku i skuadrës së tij të ashpër të Seb ende sepse ata të dy do të konkurrojnë për WDC.

Problemet shumëvjeçare të gomave të Mercedes do t’i pengojnë ata por jo si në vitin 2013. Red Bull nuk do të jetë vrapues para, ata do të mbahen prapa me motor. Do të arrijë të fitojë disa gara. Gasly do të përputhet me Max por Max do të favorizohet. Renault do të jetë më i fortë se sezoni i kaluar. Riccardo do t’i tregojë Hulkenberg se si të jetë në podium. Kvyat do të jetë i njëjti Kvyat i vjetër. Shoferet Haas do të humbin përsëri një makinë vërtet të mirë. Kimi do të jetë i mërzitshëm në rrugën e duhur. Mclaren do të njoftojë se Fernando Alonso do të kthehet për sezonin 2020 dhe partneri Lando Norris. “

Henny Triskaidekaman, entuziast i Formulës 1 që nga viti 2004, ndau parashikimet e saj pas FP Australiane. Ajo pret që “Lewis Hamilton do të përballet me një sfidë më serioze nga Valtteri Bottas. Qarkullojnë lajme në lidhje me shqetësimin e publikut për rishfaqjet e mërzitshme të F1 përsëri (të ngjashme me 2013-14). Plus, Lewis tashmë mblodhi pesë tituj nën emrin e tij. Unë besoj se ai nuk e heq kontrollin e tij për të parë titullin e gjashtë, por Valtteri është akoma atje për t’i dhënë disa pengesa.

Charles Leclerc do ta sfidojë seriozisht Sebastian Vettel në një mënyrë të papritur. Seb mund të humbasë këtë betejë dhe ai do të përballet me një karrierë të afërt në rënie. Seb shpesh ballafaqohet me problemin e mentalitetit kur ai bashkoi ekipin me shoferin e ri (herën e fundit ishte Ricciardo në ‘14). Këtë herë, Charles i cili mbart vetëm përgjegjësinë për të treguar potencialin e tij të vërtetë pasi e ardhmja e Ferrarit do të përballet me Sebastian i cili është nën kërcënimin e rënies së karrierës pasi numri i titullit të tij tejkaloi nga Lewis. Renditja nga skuadra australiane i tregoi të gjitha me pak fjalë. Edhe ajo gjë e rendit ekipor. Jam i sigurt se një ditë Sebastian do të zemërohet për diçka që lidhet me rendin e ekipit, mund të jetë në qershor ose korrik.

Max Verstappen do të sfidojë seriozisht Titullin e Shoferit Botëror. Pa dyshim, lëvizja e tij e guximshme ndaj Sebastianit në GP Australian dhe dominimi i tij drejt Pierre (Gasly) e kanë mbështetur potencialin. Fernando Alonso njoftohet të kthehet në F1 2020 një ditë gjatë verës. Unë ende nuk mund të parashikoj se ku ai do të tokës (por besoj se Red Bull nuk do ta nënshkruante atë për shkak të moshës dhe problemit të sjelljes), por ajo gjë që Honda ri-sfiduese do ta detyrojë Fernando të rimendojë vendimin e tij.

Një nga Albon ose Giovinazzi do të zhvishet para fundit të sezonit. Duke marrë parasysh Russell dhe Norris janë shoferë britanikë rookie, në të cilat mund t’i vendosin ata në “situata më të sigurta”, ka Albon dhe Giovinazzi të mbetur si shoferë rishtarësh që mund të jenë më të prekshëm nga zhveshja.

Williams do të zhytet më tej. George Russell me sa duket është më i mirë se Robert Kubica në Australi, duke marrë parasysh që Kubica ka disa probleme që e detyruan atë të hidhte 3 herë në atë garë. Por nëse performanca e GP Australiane ka treguar fuqinë e vërtetë të Williams, atëherë e ardhmja për Williams këtë sezon do të jetë aq e zbehtë sa sezonin e kaluar.

Titulli i shoferit botëror do të konfirmohet para garës së fundit (përsëri) dhe Titulli i konstruktorit botëror do të konfirmohet rreth dy garave para Titullit të Shoferit Botëror. Në përgjithësi, garat do të jenë të tilla si sezonin e kaluar, me disa befasi të reja nga dinamika e ndryshimeve të shoferit dhe gjëja e konkurrencës së shokëve të skuadrës. “

Tifozi i Formula 1, Dany Bravo mendon se Vettel do të fitojë kampionatin këtë vit. “Do të ketë një hendek të afërt midis pikave të larta 4. Haas do t’i japë një luftë të ashpër Renault nëse drejtuesit e saj qëndrojnë të përqendruar. Williams do të dështojë përsëri, me përfundimin e fundit të McLaren dhe Racing Point. Unë nuk pres shumë nga Rookies. Charles Lecrec dhe Pierce Gasly do të jenë në gjendje të bëjnë përshtypje.

Personalisht nuk dua një konkurs të lehtë për drejtuesit dhe konstruktorët. Duhet të ketë një luftë të ngushtë dhe fitues të ndryshëm të podiumit në çdo garë. Kjo do të jetë e mundur me Ricciardo dhe Kimi. “

Clemens Sehi është një tifoz gjerman F1 dhe përkrahësi i Vettel. Ai pret shumë nga sezoni i Formula 1 2019, por jo të jetë më emocionues. Do të jetë shumë e njëjtë, mendoj se, kur Mercedes do të hyjë në këtë vit si i preferuari. Sidoqoftë, shpresoj se do të jetë më afër se vitin e kaluar. Do të ishte mirë për tërë sportin. Unë mendoj se një pikë e rëndësishme është sistemi i ri për mbrojtjen e kokës halo, që do të prezantohet këtë sezon. Me siguri do të bëjë një ndikim të rëndësishëm vizual në F1. Por a do të jetë një ndikim edhe kur bëhet fjalë për rezultatet? Mund të shpresoj vetëm kështu.

Terrance Charles, është një ndjekës masiv i Formulës 1 që nga 2002 dhe mbështet Ferrari. Ai thotë se “Sezoni i ri pritet të jetë një ngacmues veçanërisht ky është viti i 4-të i rregullave të reja Turbo – Hybrid, kështu që fusha e lojës pritet të jetë shumë më afër. Porosia e marrjes në skenë nuk do të ndryshojë megjithatë si një entuziast i zjarrtë i F1, unë mund ta shoh Red Bull duke ndjekur Mclaren nga largimi dhe Ferrari jo shumë larg. “

Mertol Shahin, nga Bullgaria është një tifoz i F1 që nga viti 1997 ka përshkruar shkurt, por befas situatën aktuale të kampionatit të konstruktorit “Redbull nuk e ka motorin, Ferrari nuk ka shoferë. Unë pres që Mercedes të fitojë përsëri të dy titujt. “

Gautam Sharma, dhe student indiane dhe tifoz i Formula 1 thotë: “Unë pres që Lewis Hamilton të dominojë dhe të fitojë Kampionatin e Shoferëve me Mercedes duke përfunduar kampionatin e konstruktorëve. Vettel do të zhvillojë një luftë të ashpër së bashku me Red Bull ”.

Ben Smith, Fanboy F1 për 25 vitet e fundit mbështet Mercedes dhe thotë: “Një Mercedes 1/2 në kampionatin e shoferëve – Hamilton do t’i jepet statusi Nr. 1 – Unë sinqerisht mendoj se kjo është marrëveshja e tij në kontratën e re, ai e dëshiron atë por Toto dëshiron të mbajë të njëjtin rivalitet. Nuk ka asnjë mënyrë që ata do ta lënë markën Hamilton të shkojë.

Red Bull me siguri do të bëjë një shfaqje të mirë për gjysmën e parë të sezonit, por më pas do të hajë disa penallti të rrjetit për pjesët e reja të motorit (kështu do të jenë skuadrat më të fuqizuar Renault). Shumë ngarkesa të reja do të fillojnë të provojnë dhe arrestojnë një audiencë në TV në rënie, në thelb sporti nuk do të ndryshojë. Rrotulloni 2021 dhe rregullat e reja të motorit / makinave! “

Demostene Neacsiu, që punon si Inxhinier Turbocharger në Mercedes AMG Petronas që nga viti 2014 ka disa njohuri të ngushta. “Nuk pres asgjë nga sezoni përveç trofeut të vendit të parë të një konstruktori nga pikëpamja e ekipit. Sa i përket veprimit në mbikëqyrje dhe ndryshimeve të Liberty Media, nuk më pëlqen logoja e re dhe mënyra se si ata po veprojnë mediat, të gjitha janë shumë adoleshente dhe F1 është një sport i pjekur, duhet të jetë serioz, më tej – duke e zbatuar këtë, fëmijët e rrjetit nuk duhet të jenë të pranishëm para shumë sekrete, të fuqishme, të rrezikshme dhe të shtrenjta, thjesht nuk është e drejtë nga këndvështrimi im. “

Steve Perry, nga Kosta Rika thotë: “Unë mendoj se fillimi i sezonit do të jetë interesant, por deri në fund të sezonit me vetëm disa vetura me motor Mercedes të cilët akoma funksionojnë në penalltitë e tyre të tretë dhe të fundit të motorit do të prishin kampionatin. Hamilton do të fitojë, siç pritej dhe garat do të jenë goxha shumë procesuese me Mercedesin që kryeson Ferrari dhe Redbull me pjesën tjetër të krijimit të pjesës së pasme gjysmë argëtuese.

Nuk dua të tingëlloj cinik, por kështu do të jetë. Kampionati është plotësisht i parashikueshëm. Makinat janë të mahnitshme, ka herë pas here shfaqje të mahnitshme të aftësive të vozitjes dhe unë e dua teknologjinë që funksionon në skaj, por në fund të fundit nuk ka asnjë dramë të vërtetë në kampionat. Ndoshta kualifikimi është interesant, por shumica e ditëve të garave janë interesante vetëm për mua për shkak të komenteve për teknologjinë dhe disa prej strategjive më ezoterike. Unë nuk kam shumë shpresë se pronësia e re do të përmirësojë shfaqjen. Në fakt me siguri do të kullojë ato pak gjëra të mbetura që më pëlqejnë, por kjo mbetet për tu parë. Ndërkohë, do të shikoj dhe do të nxjerr prej tij ato pjesë që dua ”.

Do të shtoj shpesh herë më shumë pamje nga tifozët e ndezur të F1, gazetarët dhe analistët teknikë. Nëse keni disa njohuri, pamje personale ose lajme të mëdha, ndjehuni të lirë të komentoni më poshtë.
Gëzuar Sezoni Racing!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map