Shikoni Disney Plus në Meksikë


Shikoni Disney Plus në Meksikë

Botuar: 09 Mars 2020


Ndërsa Disney Plus ende nuk është në dispozicion në shumë vende, ju mund të përdorni një VPN për të hyrë në të kudo. Përdorni PureVPN për të parë Disney Plus në Meksikë dhe për të hequr qafe stresin e bllokimit. PureVPN po ju ndihmon të kurseni para duke ofruar një provë 7-ditore me vetëm 0.99 dollarë për herë të parë.

2019 ka qenë një vit i shkëlqyeshëm për shumë arsye, me arsyen e rëndësishme që është nisja e shërbimit më të shumëpritur, Disney + streaming. Sidoqoftë, jo shumë janë të kënaqur me një vendim që ka marrë shërbimi, d.m.th., për të filluar shërbimet e tij për disa rajone në një kohë.

Kur do të nisë Disney Plus në Meksikë?

Fëmija i fundit në qytet bëri debutimin e tij në 12 nëntor 2019. Shërbimi ka hapur fillimisht dyert e tij për disa vende të zgjedhura, përfshirë Hollandën, Shtetet e Bashkuara dhe Kanada. Më vonë, ajo përhapi krahët e saj për të mbuluar rajone të shtuara si Australia, Porto Riko dhe Zelanda e Re. Tani për tani, zyrtarët e Disney + kanë zbuluar zgjerimin e shërbimit vetëm në rajone evropiane dhe të Amerikës Latine deri në vitin 2020. Fatkeqësisht, nuk ka asnjë lajm të tillë për fillimin e shërbimit në rajonin e Amerikës së Veriut ose, veçanërisht në Meksikë. Por nuk ka asnjë arsye për të humbur zemrën kur ju keni një zgjidhje për këtë problem.

Si të shikoni Disney Plus në Meksikë?

Disney Plus dhe shërbime të tjera të ngjashme të transmetimit monitorojnë IP adresën e një përdoruesi për të ndjekur vendndodhjen e tyre. Kështu, për shembull, nëse po përpiqeni të hyni në shërbim përmes një IP meksikan, Disney + menjëherë do të flamuronte IP dhe do të kufizonte hyrjen tuaj në shërbim. Po kështu, Filtrimi i DNS është një mekanizëm tjetër bllokues që shërbimi mund të përdorë për të gjurmuar dhe kufizuar aksesin në disa shërbime të internetit. Për ta trajtuar problemin me lehtësi, ajo që duhet vetëm të bëni është të prishni IP-në tuaj dhe, kështu, vendndodhjen tuaj aktuale. Dhe, prishja e vendndodhjes suaj nuk është aspak diçka e madhe kur jeni duke përdorur një shërbim VPN siç është PureVPN. Ja si:

 • Regjistrohuni në planin tuaj të dëshiruar PureVPN
 • Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin ose shtrirjen e shfletuesit
 • Nisni aplikacionin ose shtrirjen duke përdorur letrat kredenciale
 • Shkoni në listat e vendeve dhe lidheni me serverin amerikan
 • Pasi të bëhet lidhja, vizitoni shërbimin Disney +
 • gëzojnë Disney Plus në Meksikë menjehere!

Disney +: Si të regjistroheni tani?

Meqenëse Disney + është në dispozicion vetëm për disa rajone të zgjedhura, shërbimi nuk do të përqendrohet shumë në zgjerimin e opsioneve të tij të pagesës. Prandaj, opsionet aktuale të pagesave të disponueshme sot janë ose PayPal ose kartat tradicionale të kreditit nga vendi ku shërbimi është i disponueshëm për qasje. Sidoqoftë, nëse dëshironi të përdorni shërbimin nga Meksika, mund të kërkoni mundësi të tjera alternative pagese. Për shembull, mund të regjistroheni në shërbim përmes kartës së dhuratave të iTunes. Ose, nëse jeni përdorues i Android, mund të kërkoni një opsion të kartave të dhuratave Google.

Në fakt, opsioni i kartave të dhuratave është më i miri edhe për ata përdorues që kanë qasje në pagesa Disney + dhe dëshirojnë që miqtë dhe familjen e tyre të kenë qasje në një shërbim të tillë të mahnitshëm gjithashtu. Dhe kush e di, shërbimi i transmetimit mund të prezantojë vetë një kartë dhuratë.

Farë është në Disney+?

Disney Plus paketon një nga bibliotekat më të mira të përmbajtjes në internet. Fakti që shërbimi i transmetimit ka shtuar një ngarkesë me barkë nga Marvel në inventarin e tij e bën shërbimin më të mahnitshëm. Ndoshta, biblioteka e saj e përmbajtjes që ka tërhequr mbi 20 milion përdorues brenda disa muajve.

Sidoqoftë, ka një përzierje të shfaqjeve televizive, si dhe të filmave në Disney + që vijnë nga shtëpitë e prodhimit të Marvel, Star Wars, Pixar dhe më shumë. Ndër shfaqjet më të vlerësuara në Disney + është Mandaloriani që ndjek historinë epike të Star Wars. Së shpejti, shfaqje më argëtuese do të bëjnë rrugën e tyre drejt bibliotekës gjithnjë e në rritje

Fjalët përfundimtare

Për të marrë duart tuaja nga furnizimi i pakufizuar i përmbajtjes argëtuese, do t’ju duhet hyrje pa probleme në Dsiney + në Meksikë. Dhe, për ta bërë këtë, do t’ju duhet një Disney + VPN që ofron akses të lehtë dhe shpejtësi vazhdimisht të shpejtë. VPN-ja e vetme që shënon të gjitha kutitë është PureVPN.

Ne kemi serverë jo vetëm në SH.B.A. dhe në Kanada, por edhe në 140 vende të tjera. Si rezultat, ju mund të prishni IP tuaj në çdo vend që dëshironi dhe të përdorni shërbimet që janë në dispozicion atje. Për më tepër, kriptimi i klasës sonë të lartë do t’i mbajë të dhënat tuaja të internetit të mbrojtura nga çdo kërcënim në internet. Pra, mos prisni më dhe kontrolloni VPN-në për të hyrë në Disney Plus nga Meksika.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map