Shikoni BAFTA TV Awards 2020 Live

 • Nisni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj streaming.
 • Zgjidhni Streaming si modaliteti juaj.
 • Zgjidhni vendndodhjen e serverit në Mbretërinë e Bashkuar.
 • Vizitoni iPlayer të BBC-së dhe përdorni abonimin tuaj ekzistues për të filluar transmetimin BAFTA TV Awards 2020 live në internet.

Shikoni çmimet Bafta

Bmimet BAFTA TV

E pritur nga Akademia Britanike e Filmit dhe Arteve Televizive çdo vit, çmimet BAFTA nderojnë talentin më të jashtëzakonshëm britanik, dhe ndonjëherë edhe talentin ndërkombëtar, për kontributet e tyre në industrinë e filmit dhe TV. Data për këtë vit BAFTA Awards Awards është njoftuar zyrtarisht.

Si të Shikojmë BAFTA TV Awards 2020 nga kudo në botë?

Me PureVPN, mund të hyni në transmetimet live për BAFTA TV Awards 2020 me lehtësi absolute. Në fund të fundit, kjo ju lejon të fshehni adresën tuaj IP dhe vendndodhjen me atë të cilitdo vend sipas zgjedhjes tuaj. Si rezultat, tani mund të hyni në çdo përmbajtje që nuk është e disponueshme në rajonin tuaj, por e disponueshme në rajonin ku ju jeni lidhur tani.

 1. Regjistrohu për PureVPN

 2. Vizitoni faqen e internetit PureVPN dhe regjistrohuni për një llogari premium. Sigurohuni që të kontrolloni çdo marrëveshje në vazhdim dhe promovime të cilat mund t’ju ndihmojnë të kurseni para në mënyrë të konsiderueshme. Pasi të keni përfunduar procesin e regjistrimit, do të merrni një email nga PureVPN që përmban emrin tuaj dhe fjalëkalimin tuaj.

 3. Shkarkoni PureVPN

 4. Pasi të keni regjistruar, shkarkoni aplikacionin PureVPN për pajisjen tuaj streaming. PureVPN mbështet më shumë se 20 pajisje dhe platforma përfshirë iOS, Android, Android TV, Mac, Windows, FireTV, Roku, dhe shumë të tjerë. Pasi të keni shkarkuar aplikacionin, lansoni atë dhe futuni në emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin që ju është dërguar përmes emailit.

 5. Lidhni PureVPN dhe Watch BAFTA TV Awards 2020

 6. Pasi të keni hyrë në llogari, ndiqni hapat e mëposhtëm për t’u lidhur dhe shikuar BAFTA TV Awards 2020.

  • Nisni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj streaming.
  • Zgjidhni Streaming si modaliteti juaj.
  • Zgjidhni vendndodhjen e serverit në Mbretërinë e Bashkuar.
  • Vizitoni iPlayer të BBC-së dhe përdorni abonimin tuaj ekzistues për të filluar transmetimin BAFTA TV Awards 2020 live në internet.

  Ku të shikoni BAFTA TV Awards 2020?

  Academymimet e Akademisë Britanike të Filmit dhe TV të vitit 2020 janë gjëja tjetër e madhe pas Oskareve. Njerëzit në mbarë botën janë në kërkim të opsioneve që mund t’i lejojnë ata të transmetojnë ngjarjen live jashtë MB. Fatkeqësisht, ngjarja do të jetë e disponueshme vetëm për transmetim të drejtpërdrejtë brenda Mbretërisë së Bashkuar. Jashtë vendit, nuk do të keni mundësi ta transmetoni live. Kjo është për shkak të kufizimeve rajonale të përmbajtjes në Mbretërinë e Bashkuar, duke e bërë atë të padisponueshëm në çdo vend tjetër.
  BAFTA TV Awards 2020 do të transmetohet drejtpërdrejt në të gjitha kanalet e BBC dhe platformat streaming. Kanalet televizive të gatshme për të transmetuar ngjarjen përfshijnë BBC1, BBC2, dhe BBC3, ndërsa iPlayer i BBC-së do t’i lehtësojë gjërat për transmetuesit në internet duke u siguruar atyre transmetime live për BAFTA TV Awards 2020.
  Mënyra më e lehtë për të shikuar BAFTA TV Awards 2020, e cila garanton një përvojë të këndshme dhe të pandërprerë është përmes iPlayer BBC. Platforma transmetuese e BBC është e arritshme vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që do t’ju duhet një VPN premium si PureVPN për të ndryshuar vendndodhjen tuaj virtuale në Mbretërinë e Bashkuar dhe për të hyrë në iPlayer në BBC pa asnjë problem.
  Qasja në iPlayer në BBC me PureVPN është e shpejtë dhe e thjeshtë. Pasi të keni regjistruar PureVPN dhe të keni shkarkuar aplikacionin, zgjidhni iPlayer BBC nga Uebfaqet Popullore dhe goditni butonin lidhës. Pasi lidhja të jetë vendosur me sukses, vizitoni faqen e internetit të iPlayer të BBC dhe filloni transmetimin.

  BAFTA TV Awards 2020 Pritës

  Graham Norton është nikoqiri i ceremonisë së vitit 2020. Ky është një përzgjedhje interesante pasi ai arriti të shënojë një çmim BAFTA TV edhe për veten e tij, dy vjet më parë. Ai fitoi çmimin për shfaqjen e tij të shkëlqyer në realitet, të njohur si The Graham Norton Show. Graham Norton gjithashtu priti çmimet BAFTA TV 2005 dhe 2020, i cili i ka pëlqyer shumë fansat.

  Lista e nominimeve BAFTA TV Awards 2020

  shikoni bafta 2020 në internet

  Një listë e plotë e të gjitha nominimeve për BAFTA TV Awards 2020 u njoftuan në 7 janar 2020. Këtu është lista e shpallur:

  Filmi më i mirë
  “1917”
  “Irlandezi”
  “Joker”
  “Një herë në Hollivud”
  “Parasite”

  Parashikim :“Xhoker”

  drejtor
  Sam Mendes, 1917
  Martin Scorsese, Irlandez
  Todd Phillips, Xhoker
  Quentin Tarantino, Një herë një herë në Hollywood
  Bong Joon-ho, Parazit
  Parashikim :“Quentin Tarantino, Një herë në Hollivud”

  Aktori kryesor
  Leonardo DiCaprio, Njëherë e një kohë në Hollywood
  Shofer Adamit, "Historia e martesës,"
  Joaquin Phoenix, "shakaxhi"
  Jonathan Pryce, "Dy Papat"
  Taron Egerton, Rocketman
  Parashikim :“Joaquin Phoenix, "shakaxhi"”

  Aktorja drejtuese
  “Jesse Buckley, Wild Rose”
  “Scarlett Johansson, Martesa Story”
  “Saoirse Ronan, Gratë e Vogla”
  “Charlize Theron, Bombshell”
  “Renée Zellweger, Judy”
  Parashikim :“Renée Zellweger, Judy”

  Aktori Mbështetës
  " Tom Hanks, Një ditë e bukur në lagje "
  " Anthony Hopkins, Dy Papat "
  " Al Pacino, Irlandez "
  " Joe Pesci, Irlandez "
  " Brad Pitt, Njëherë e një kohë në Hollywood"
  Parashikim : Brad Pitt, Një herë në Hollivud ”

  Aktorja Mbështetëse
  " Laura Dern, Historia e martesës "
  " Scarlett Johansson, Jojo Rabbit "
  " Florence Pugh, Gratë e Vogla "
  " Margot Robbie, Bombshell "
  " Margot Robbie, Njëherë e një kohë në Hollywood"Parashikim :“Laura Dern, Story Martesa "

  Që hedh
  " Shayna Markowitz, Xhoker "
  " Douglas Aibel dhe Francine Maisler, Story Martesa "
  " Victoria Thomas, Një herë në Hollivud "
  " Sarah Crowe, Historia personale e David Copperfield "
  " Nina Gold, The Two Papes"
  Parashikim :“Shayna Markowitz, Xhoker "

  Skenari origjinal
  " Librari – Susanna Fogel, Emily Halpern, Sarah Haskins & Katie Silberman "
  " Thikat Jashtë – Rian Johnson "
  " Historia e martesës – Noe Baumbach "
  " Paraziti – Han Jin Won & Bong Joon-ho"
  "Njëherë e një kohë në Hollywood – Quentin Tarantino "
  Parashikim :“Një herë në Hollivud "

  Skenari i adaptuar
  “Irlandez – Steve Zaillian”
  “Jojo Rabbit – Taika Waititi”
  “Joker – Todd Phillips dhe Scott Silver”
  “Gratë e Vogla – Greta Gerwig”
  “The Two Papes – Anthony McCarten”
  Parashikim :“Irlandezi – Steve Zaillian"

  Fotografia më e mirë e lëvizjes – Gjuha e huaj
  “Lamtumirë”
  “Të Mjerët”
  “Dhimbje dhe Lavdi”
  “Parasite”
  “Portreti i një Zonje në Zjarr”
  Parashikim :“Paraziti "

  Filmi i shquar britanik
  "karrem"
  "1917"
  " Për Sama "
  " Rocketman "
  " Na vjen keq që ju kemi munguar "
  " Dy Papat"
  Parashikim :“Rocketman "

  Filmi jo në gjuhën angleze
  Lamtumirë
  Për Sama
  Dhimbje dhe Lavdi
  parazit
  Portreti i një Zonje në Zjarr
  Parashikim :“Paraziti "

  Debutimi i jashtëzakonshëm nga një shkrimtar britanik, drejtor ose prodhues
  karrem
  Për Sama
  beqare
  Vetem ti
  Retablo
  Parashikim :“Bait "

  dokumentar
  " Fabrika Amerikane "
  " Apolloni 11"
  " Diego Maradona "
  "Për Sama"
  "Hack i Madh"
  Parashikim :“Për Sama "

  Film i animuar
  " Ngrira 2 "
  " Klaus "
  " Një film i Shaun The Sheep: Farmageddon "
  " Historia e lodrave 4"
  Parashikim :" Tregimi i lodrave 4 ”

  Nota origjinale
  " 1917"
  " Lepuri Jojo"
  " shakaxhi"
  " Gratë e Vogla"
  " Star Wars: Rise of Skywalker"
  Parashikim : shakaxhi

  Performanca më e mirë nga një aktor në një seri televizive – Drama
  Brian Cox, "varg"
  Kit Harington, "Loja e froneve"
  Rami Malek, "Z. Robot"
  Tobias Menzies, "Kurora"
  Billy Porter, "paraqesin"
  Parashikim : " Brian Cox, "varg"

  kinematografi
  “1917”
  “Ford v Ferrari”
  " Irlandezi "
  “Joker”
  “Një herë në Hollivud”
  Parashikim : " Irlandezi "

  Dizajni i Prodhimit
  "1917"
  " Irlandezi "
  " Lepuri Jojo "
  " shakaxhi "
  " Një herë në Hollivud"
  Parashikim : " Një herë në Hollivud "

  Hartimi i kostumeve
  " Irlandezi "
  " Lepuri Jojo "
  " femëror "
  " Gratë e Vogla "
  " Një herë në Hollivud" Një herë në Hollivud
  Parashikim : Një herë në Hollivud

  kozmetikë & qime
  “1917”
  “Bombshell”
  “Joker”
  “Judy”
  “Rocketman”
  Parashikim : " shakaxhi "

  Sound
  " 1917 "
  " Ford v Ferrari "
  " shakaxhi "
  "Rocketman "
  " Star Wars: Rise of Skywalker"
  Parashikim : " shakaxhi "

  Efektet vizuale speciale
  " 1917 "
  " Avengers: Endgame "
  " Irlandezi "
  " Mbreti Luan "
  " Star Wars: Rise of Skywalker"
  Parashikim :" Avengers: Endgame "

  Animacion i shkurtër britanik
  " Grandada ishte një romantike "
  " Në çizmet e saj "
  " Varka Magjike"
  Parashikim : " Grandada ishte një romantike "

  Filmi i Shkurtër Britanik
  “Azaar”
  “Goldfish”
  " Kamali "
  " Mësoni të bëni skateboard në një zonë lufte (nëse jeni një vajzë) "
  " Kurthi"
  Parashikim : " Kurthi "

  Emimi Ee Rising Star
  “Awkwafina”
  “Kaitlyn Dever”
  " Kelvin Harrison Jr."
  " Jack Lowden"
  " Micheal Ward"
  Parashikim : " Awkwafina "

  Fjala e fundit

  Në vetëm disa vjet, PureVPN është bërë zgjedhja më e mirë për transmetuesit për shkak të komoditetit që ofron dhe vlerës që i shton përvojës së një transmetuesi. Jo vetëm që PureVPN hap një botë të re të përmbajtjes për transmetim, por gjithashtu ju bën plotësisht të sigurt në internet, duke i mbajtur të dhënat tuaja dhe identitetin dixhital të mbrojtur nga kërcënimet e sigurisë dhe intimitetit.
  Me PureVPN, është e lehtë dhe e sigurt për të hyrë në iPlayer në BBC dhe për të parë BAFTA TV Awards 2020 drejtpërdrejt në internet nga kudo në botë. Jo vetëm kaq, lidhja me PureVPN u lejon përdoruesve të përdorin shërbime të tjera transmetimi gjithashtu të cilat janë në dispozicion vetëm në disa rajone, të tilla si Netflix SH.B.A., Hulu, Amazon Prime, HBO Go dhe Spotify, për të përmendur disa.

  Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me