Shijoni transmetimin me Disney Plus VPN

Përdorimi i një VPN është mënyra më e mirë për të parë Disney Plus pasi është në dispozicion vetëm në SH.B.A. Për fat të mirë, PureVPN po ofron një provë tronditëse 7-ditore me vetëm 0,99 dollarë për herë të parë për t’ju ndihmuar të zhbllokoni Disney Plus nga kudo. Qasja në Disney Plus tregon lehtësisht dhe de-stresoni trurin tuaj gjatë mbylljes.

Merrni PureVPN

Garancia e kthimit të parave 31-ditore

Si të Transmetoni me Disney Plus VPN

Disney Plus është Geo-i kufizuar. Ja se si mund ta qasni atë me Disney Plus VPN:

regjistrim në disney plus vpn

Shkarko

Instaloni PureVPN në pajisjen tuaj

lidheni me disney plus me purevpn

hyrje

Dhe lidheni me një server amerikan

hyrja në disney plus me vpn

Done!

Filloni transmetimin në Disney Plus

Ku është në dispozicion Disney Plus?

SHBA, Kanada, Australia, Zelanda e Re dhe Hollanda, janë rajonet e vetme fatlume ku Disney Plus ka filluar shërbimin e tij. Disney nuk ka plane që gradualisht të zgjerohet në Evropë deri në Mars 2020, dhe në Indi dhe Lindjen e Mesme, ca më vonë, për të cilat Disney nuk ka marrë asnjë angazhim.

disney + vendet e disponueshme

Si të regjistroheni për Disney Plus nga jashtë

Tani për tani, Disney Plus po mbështet vetëm opsionet e pagesave që janë vendase në vendet ku ka filluar shërbimi. Procedura e pagesave ndërkombëtare, siç është PayPal, ose kartat e kreditit të cilat nuk janë regjistruar në adresat brenda këtyre vendeve, nuk do të funksionojnë.

Por ekziston një hak i vogël përmes të cilit mund të regjistrohesh për Disney nga jashtë. Kërkojuni miqve ose familjes tuaj në SH.B.A., Kanada ose Australi të paguajnë në emrin tuaj. Merrni letrat kredenciale, përdorni një VPN Disney Plus dhe lidheni me SH.B.A., CA ose AU server dhe filloni të transmetoni Disney Plus.

Një mënyrë tjetër për t’u pajtuar dhe shikuar Disney Plus është duke bërë pagesa përmes kartave të dhuratave në iTunes, Google Play Store, PS4 dhe Amazon. Thjesht ju duhet një VPN për të prishur vendndodhjen tuaj, pasi shërbimi është i kufizuar nga gjeografia.

Canfarë mund të shikoj në Disney Plus?

Shfaqje televizive Disney +

Shfaqje TV + TV

Si nuk i pëlqen dikush TV shfaqjet Disney? Ato kanë qenë të njohura që nga fundi i viteve ’90, dhe tani përfshijnë disa nga shfaqjet më të preferuara televizive si Big Hero 6 dhe Rezistenca e Luftrave Star. Tani që Disney ka dalë me shërbimet e veta të transmetimit që janë në shënjestër drejt vëzhguesve të zjarrtë, shumë gjëra të mira mund të priten së shpejti.

Filma Disney +

Filma Disney +

Paraqitjet e animuara të Disney janë dashur nga njerëz të të gjitha moshave dhe prejardhjeve. Shërbimi i transmetimit Disney Plus organizon dhjetëra filma të shkëlqyeshëm të Disney-ve që mund të mos i keni shikuar. Do të gjeni gjithashtu të gjithë filmat që keni parë më parë, dhe i keni dashur ata të gjithë, siç janë Star Wars dhe filmat Marvel.

Disney + Classics

Disney + Classics

Po në lidhje me klasikët, të tilla si Luan King, Aladin, Peter Pan dhe Libri i Jungle? Disney Plus i ka marrë të gjitha. Të gjitha klasikët e përrallave të mëdha që Disney ka qenë duke u animuar në gjatësi tipare janë të gjitha në dispozicion në shërbimin e transmetimit Disney Plus.

Shikoni Hulu dhe ESPN me pako Disney Plus

disneyplusbundle

Ju mund të merrni vlerë për para duke u pajtuar në paketën Disney + Bundle që përfshin Hulu dhe ESPN + në vetëm 12,99 $. Nëse tashmë keni një abonim Hulu ose ESPN +, mund të përdorni të njëjtën adresë emaili për t’u pajtuar në Disney Plus dhe shuma e pagesës do të rregullohet në përputhje me rrethanat.

Me Hulu, ju do të merrni shfaqjet televizive të njohura në SHBA, si dhe origjinalet. ESPN + do t’ju lejojë të shikoni futboll, bejsboll, basketboll, tenis, apo sporte kolegji, shumë prej të cilave nuk do të transmetohen në kanalin kabllor.

Shikoni Disney Plus në pajisje të ndryshme

purevpndisneyplusdevices

Në një PC ose Mac, Disney Plus mund të arrihet nga faqja e saj zyrtare e internetit. Përndryshe, ju mund të shkarkoni aplikacionin në iOS ose smartphone smartphone tuaj. Disney Plus është gjithashtu në dispozicion në disa smartTV si ato të bëra nga Samsung dhe LG.

Nëse jeni jashtë SH.B.A., shanset janë që nuk do të mund të hyni direkt në Disney +. Merrni PureVPN për cilindo nga pajisja juaj e transmetimit dhe lidheni atë për të hyrë në Disney + nga kudo. Folks në ScreenBinge testuan VPN-në tonë me shumë pajisje dhe ata e duan përvojën!

Pse të përdorni një VPN me Disney Plus?

Një VPN e mirë Disney Plus mund t’ju ndihmojë në shumë mënyra për të shfrytëzuar sa më shumë përvojën tuaj të bingjeve.

  • udhëtar

  • expat

  • Përmbajtja unike

  • Ndarja e tunelit

  • Intimitet Online

Nëse jetoni në SH.B.A. dhe tashmë keni rënë në dashuri me shërbimin e ri të transmetimit të Disney, duhet të merrni një Disney + VPN premium nëse keni ndërmend të udhëtoni së shpejti. Shtë e rëndësishme sepse kur dilni jashtë vendit tuaj, do të humbisni qasjen në të gjitha filmat dhe shfaqjet tuaja të preferuara pasi Disney Plus është i kufizuar gjeo.

Me VPN të lidhur në pajisjen tuaj streaming, menjëherë mund të ndryshoni vendndodhjen tuaj duke maskuar adresën tuaj IP të vërtetë me një adresë IP pseudo. Për ta bërë atë, thjesht ndryshoni vendndodhjen tuaj në SH.B.A., dhe do të keni mundësi të hyni menjëherë në Disney Plus.

Nëse jetoni në një vend të huaj për shkak të punës suaj ose kërkesave të biznesit, ju duhet të humbisni vëmendjen për të shikuar të gjithë përmbajtjen e shkëlqyeshme që ju keni dashur të ktheheni në shtëpi. Me një VPN Disney Plus, mund t’i qaseni të gjitha në Disney Plus nga kudo në botë.

Kur lidheni me VPN, ju mund të zgjidhni cilindo vendndodhje bazuar në preferencën tuaj. Thjesht zgjidhni një vendndodhje ku Disney Plus është në dispozicion, siç është në SH.B.A. Pasi të jeni lidhur, të shikoni Disney plus nga vendet e tjera nuk do të jetë më një detyrë e vështirë.

Për shumicën e shërbimeve të transmetimit, të tilla si Netflix ose Amazon Prime, vjen një kohë kur transmetuesit ndjehen sikur nuk ka asgjë të re për të parë në platformë. Kjo zakonisht ndodh gjatë kohërave të vetmuara, të cilat keni dashur të përdorni për të parë diçka të mirë. Por tani nuk është aty.

Shikimi i Disney + mund t’ju ndihmojë gjërat, pasi ka shumë shfaqje dhe filma të rinj. Shumica e përmbajtjeve e cila më parë ishte shpërndarë nëpër platformat rivale, të tilla si Netflix dhe Amazon Prime, tani është tërhequr dhe është vënë në dispozicion në shërbimin e Disney. Ka ngarkesa që të gjithë mund të shijojnë!

Për dallim nga VPN-të e tjera që mund të ngadalësojnë shpejtësinë tuaj buffering dhe ju bezdisin, VPN-ja jonë përdor tunelacionin e ndarë, një mekanizëm shumë i sofistikuar që synon optimizimin e shpejtësive tuaja të transmetimit. Me tunelimin e Splitit, mund të paracaktoni se në cilat faqe në internet dëshironi të përdorni me VPN dhe cilat nga ato dëshironi të përdorni pa të.

Tunizimi i ndarjes është ajo që e bën VPN një mjet të shkëlqyeshëm për transmetim. Transmetimi i përmbajtjes Disney Plus në përmbajtje HD dhe 4K është i mundur nga vendet e tjera, duke pasur parasysh që ju jeni të lidhur me VPN.

VPN jonë është VPN më e mirë që ju bën të keni plotësisht anonim dhe të sigurt në internet. ISP-ja juaj dhe autoritetet tuaja rajonale të monitorimit në internet po bllokojnë qasjen tuaj në shërbime të kufizuara gjeo, për këtë arsye ju nuk jeni në gjendje të hyni në Disney Plus nga rajoni juaj.

Për më tepër, shumë media kanë raportuar se mijëra llogari të DisneyPlus janë hackuar dhe tani janë në shitje. Nëse jeni kundër shkeljeve të tilla të llogarive personale dhe jeni të interesuar për privatësinë, duhet të merrni VPN. Kur lidheni me VPN, bëheni plotësisht anonim në internet, gjë që ju mban të sigurt nga të gjitha kërcënimet në internet.

Pyetjet e bëra më shpesh

Këtu janë përgjigjet për disa nga pyetjet më të kërkuara në lidhje me përdorimin e një VPN me Disney Plus.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me