Qasni menjëherë Snapchat nga Kudo që dëshironi!


Qasni menjëherë Snapchat nga Kudo që dëshironi!

A është bllokuar Snapchat në zyrën apo rajonin tuaj? Pastaj përdorni një VPN për të marrë qasje. Merrni PureVPN për vetëm 0,99 dollarë për të hyrë në Snapchat kudo që dëshironi dhe të eksploroni gjithçka të re gjatë mbylljes.


Merrni garancinë e kthimit të parave nga PureVPN 31-ditor

Si të vendosni një VPN për Snapchat?

Vendosni një VPN për Snapchat në 3 hapa të thjeshtë:

instagram me purevpn

Shkarko

dhe pajtohuni në një VPN

server vpn instagram

Connect

Lidhu me një server amerikan

merrni instagram

Të vendosur të gjithë

Tani jeni gati për Snapchat

Pse të përdorni një VPN për Snapchat?

Do të gjeni “nazistët e mediave sociale” kudo. Ndonjëherë, është vetë qeveria, ndërsa herë të tjera mund të jenë njerëzit në shkollën ose vendin e punës. Me PureVPN, ju lehtë mund të rrëzoni kufizimet dhe të përdorni Snapchat nga kudo.

Mbroj

Pse keni nevojë për një VPN për Snapchat?

Një Snapchat i besueshëm VPN do të shkonte shumë larg në lehtësimin e problemeve tuaja të internetit:

 • censurim

 • firewall

 • Vjedhja e të dhënave

 • intimitet

 • ndjekja

Censura në internet është e përhapur në shumë rajone, përfshirë Kinë, Siri dhe Korenë e Veriut, për të përmendur disa. Qeveria imponon censurimin e internetit për të kufizuar përdoruesit nga hyrja në përmbajtje që përmbajnë pikëpamje politike ose fetare, imazhe fyese dhe më shumë. Sidoqoftë, shumë herë, ndalimi vendoset gjithashtu për të rregulluar lirinë e shprehjes.

Një VPN për Snapchat mund t’ju ndihmojë të kapërceni kufizime të tilla të bezdisshme dhe të hyni në aplikacion nga kudo që dëshironi. PureVPN ju lejon qasje të pakufizuar në 2,000 + serverët e tij që janë të vendosur në 180+ qytete në mbarë globin. Si rezultat, ju keni qindra mënyra për të hyrë në Snapchat dhe për të shmangur censurën.

Nuk ka asnjë mohim që Snapchat është mjaft i varur. Ajo ka miliona përdorues, dhe një pjesë e madhe e tyre përfshijnë adoleshentët dhe rininë. Për më tepër, përdorimi i vazhdueshëm i aplikacionit është arsyeja pse zakonisht bllokohet në shkolla, kolegje dhe vende pune. Në fund të fundit, nëse njerëzit e kalojnë pjesën më të madhe të kohës duke bërë Snapchatting, ata nuk do të jenë të vëmendshëm në klasat e tyre ose produktivë në vendin e punës.

Sidoqoftë, ka raste kur keni nevojë për diçka për të hequr mendjen pas një dite të gjatë pune ose studimi. PureVPN mund t’ju ndihmojë të zhyteni firewall në vendin tuaj të punës ose shkollë duke ju ndihmuar të prishni adresën IP. Për më tepër, kur IP-ja juaj e vërtetë është e mashtruar, do të merrni lehtësisht më shumë përmbajtje me firewall.

Restorante, hotele, qendra tregtare & kafenetë ofrojnë një mënyrë të përshtatshme për përdoruesit që të përdorin Snapchat. Në fund të fundit, këto vende kanë WiFi publik, dhe ata bëjnë një vend të shkëlqyeshëm për të krijuar dhe shkëmbyer “Snaps”. Sidoqoftë, rrjete të tilla nuk janë aq të sigurta sa ato në shtëpinë ose zyrën tuaj. Në fakt, disa pika të nxehta falas janë krijuar posaçërisht nga hakerat për të joshur në përdoruesit pa dyshim dhe të shikojnë në aktivitetet e tyre. Disa madje do të shkonin përtej dhe do të vidhnin imazhet për të shantazhuar viktimat më vonë.

Si një përdorues i Snapchat, ju patjetër do të dëshironit ta mbanit të sigurt llogarinë tuaj si dhe imazhet tuaja personale. Nëse po, atëherë keni nevojë për kriptimin e fortë që vjen me një VPN për Snapchat. Pasi të keni pajisur pajisjen tuaj me një VPN, mund të shkoni për ndarjen e parakohshme tuaj të përsosur me të dashurit tuaj pa u shqetësuar për askënd që shikon në të dhënat tuaja.

Mbikëqyrja qeveritare dhe monitorimi i ISP janë disa nga praktikat e përhapura në SH.B.A., në Kanada dhe rajone të tjera të tilla që vijnë nën aleancën Five Eyes. Nëse jetoni në ndonjë vend i cili është i lidhur me Pesë Sytë dhe nuk përdorni ndonjë mjet anonimitet në internet, të gjitha aktivitetet tuaja janë subjekt i monitorimit dhe ndjekjes nga qeveria, si dhe ISP-ja juaj.

Për më tepër, aktivitetet tuaja në internet dhe të dhënat që shkarkoni, ruan ose ndani janë gjithashtu të regjistruara nga qeveria për shkak të ligjeve të rrepta për ruajtjen e të dhënave. Por, nëse jeni duke përdorur Snapchat ose ndonjë shërbim tjetër në internet ndërsa jeni të lidhur me PureVPN, mund të siguroheni që të dhënat dhe aktivitetet tuaja janë të sigurta kundër spiunimit të qeverisë.

Ndjekja e vendndodhjes vjen si një veçori e parazgjedhur në shumë aplikacione këto ditë. Karakteristika mund të jetë e përshtatshme për të gjetur pika të afërta ose duke treguar ndonjë vend tjetër të dëshiruar në hartë. Sidoqoftë, e njëjta veçori mund të përdoret për qëllime fyese, si dhe sulmet në internet.

Snapchat ka një veçori që i mundëson aplikacionit të etiketojë vendndodhjen e përdoruesve në pamjet e tyre. Por nëse fotografia bëhet publike, atëherë çdokush mund të shënojë vendndodhjen tuaj të saktë – kjo mund të jetë mjaft e rrezikshme, veçanërisht kur bëhet fjalë për sulmuesit në internet. Sidoqoftë, gjithmonë mund ta prishni vendndodhjen tuaj me PureVPN dhe të parandaloni që dikush të ndjekë vendndodhjen tuaj për mirë.

Pyetjet e bëra më shpesh

A keni ndonjë konfuzion më shumë në lidhje me Snapchat dhe si një VPN mund t’ju ndihmojë të përdorni atë nga kudo në botë? Shikoni disa nga pyetjet më të njohura të VPN Snapchat:

Shqyrtime të blerësve PureVPN

Trustpilot

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map