Pikat më të mira falas për WiFi në New York City


Pikat më të mira falas për WiFi në New York City

New York City ka një koleksion të madh vendesh me WiFi Falas për banorët dhe turistët që do të përdorin.


Vetëm Manhattan ofron afro 1.300 zona aktive të LinkNYC me WiFi Pa kosto.

Vendet më të mira për të gjetur WiFi Falas në New York janë Kafenetë, Parqet Publike, Subway dhe stacionet e autobusëve.

IMG

Shko te…

Një udhëzues për gjetjen e Wi-Fi Falas në New York

Ka mbaruar 1051818 Vende të lira WiFi në New York City. LinkNYC Ofron Shërbim WiFi Falas përmes kioskave të cilat janë gjithashtu të dobishme për të ngarkuar telefonat tuaj të mençur përmes USB.

Për më tepër, ata që marrin metro për të parë rreth NYC mund të përdorin WiFi Transit Wireless që është një iniciativë për të siguruar të gjitha stacionet e metrosë me WiFi Falas. Për t’u lidhur me rrjetin, duhet të regjistroheni duke përdorur shfletuesin në pajisjen tuaj.

Më poshtë u përmendën vendet që do të gjeni lehtësisht WiFi Falas në New York City:

 • Librari publike
 • metro
 • Parqet e qytetit
 • aeroport
 • në qendër të qytetit

Lista e Vendeve të Lirë Wi-Fi në New York

 • Shtëpia e ftuarve Abingdon / kafeja e birrës – 13 Ave. 8 pranë Bleecker
 • Ace Bar – 531 Lindja e Shenjtë 5 në mes Ave. A dhe Ave. B
 • Algonquin Hotel – Wi-Fi Falas në zonën e hollit, Rruga 59 W 44 në mes të Pestës së Pestë dhe të Gjashtë
 • Alt.coffee – 139 Ave. Një midis Shën Marks dhe E. St 9th.
 • Dyqani i Apple – 103 Prince St. midis Mercer dhe Green. Wi-Fi falas, punëtori dhe demonstrime
 • Grill dhe Bar i Lagjes Applebee – 205 W 50th St midis Broadway dhe 7th Ave
 • Klubi i Poezisë Bowery – 308 Bowery midis Houston dhe Bleecker
 • Bryant Park – I gjithë parku është një pikë e nxehtë Wi-Fi. Nga Rrugët e 40 deri në 42 midis rrugëve të Pesta dhe të Gjashta
 • Cassava – 474 Ave. në 12 St.
 • Bodrum – 325 East 14th St. ndërmjet Ave 1 dhe 2 Ave.
 • Tregu Chelsea – 75 Ave nëntë në Rrugën 16. Qasje falas në të gjithë tregun.
 • Comfort Inn Midtown – 129 W. 46th St pranë Broadway

*SHËNIM: Nëse jeni në Manhattan të Poshtëm, atëherë mund të gjeni WiFi falas publike të ofruar nga Aleanca në qendër të qytetit në vendet e mëposhtme:

 • 60 Mur St Atrium – 60 Mur St pranë Vendit të Shkëmbimit
 • Bowling Park Green – Rruga e Shtetit dhe Vendi i Baterive
 • Parku i bashkisë së qytetit – Midis Broadway dhe Center St., nga Barclay St tek Chambers St.
 • Porti Jugor Rruga – South St. and Fulton St.
 • Terminali i Ferry i Staten Island – Terminali Whitehall, South St. afër Broad St.
 • Rruga e Gurit – Nga Broadway në Broad St.
 • Wall Street Park – Wall St. nga South St. në Front St.
 • Kopshti i dimrit – Atrium i Qendrës Botërore Financiare
 • Plaza e Veteranëve të Vietnamit – 55 Uji Rr.

Për më tepër, ka shumë fusha të tjera që ofrojnë Wi-Fi Falas në New York.

 • DT UT Café – 1626 Ave. midis Rr. 84 dhe 85.
 • Donkin ‘Donuts – 166 Ave. 2 midis Rr. 10 dhe 11.
 • EarthMatters – 177 Ludlow St. midis E. Houston dhe Stanton
 • Esperanto Café – 114 MacDougal St. midis Bleecker dhe Minetta Lane
 • bazuar – 28 Jane St. midis West 4 dhe Greenwich Ave.
 • Hotel Herald Square – 19 Rruga 31 në Perëndim midis Broadway dhe Ave Pest.
 • Kafe Hip Cup – 225 Park Row midis Pearl St. dhe Worth St.
 • Hotel Chelsea – 222 West 23rd St. midis 7th dhe 8th Ave.
 • INI ANI Espresso dhe Lounge Verë – 105 Stanton St. pranë Ludlow
 • Shtëpia Ndërkombëtare e Ushqimit – 4073 Broadway @ 172nd Street
 • Restoranti James Duane – 185 Duane St. pranë Greenwich St.
 • Hotel La Quinta – 17 W. 32nd St. pranë Broadway
 • Parku i Lincoln Center – Pranë sallës Avery Fisher në 10 Lincoln Center Plaza
 • Millenium Hilton – Wi-Fi falas në bar-lobi dhe në Kishë & Restorant Dey. 55 Kisha e Shën.
 • Biblioteka Publike në New York – Vendndodhjet në Bronx dhe Manhattan ofrojnë "filtruar" (mund të kërkoni që filtri të jetë i fikur) qasje
 • Vendi Omni Berkshire – 21 Lindja 52 në Shën në Madison Ave.
 • famulli & Co Restorant – 202 9th Ave. në 23 Rr.
 • Hotel Portland Square – 132 West 47th St. St. ndërmjet 6 dhe 7th Ave.
 • Ramada Inn Eastside – 161 Ave Lexington në 30th St.
 • Red Roof Inn Manhattan – 6 Rruga 32 në West në Ave. 5.
 • Cafe Park Saurin – 301 Rruga 110 në West në Central Park West
 • Soy Luck Club – 115 Greenwich Ave. midis Horatio dhe Jane
 • Shën Difna – 118 Vendi i Shën Markut midis Ave 1 dhe Ave. A
 • Sallata Starwich & Sandwiches – 525 St 42nd West.
 • Sunburst Espresso Bar – 206 Ave 3. midis Rr. 18 dhe 19.
 • Simpatia për kazan – 109 Shën Marks Vendi midis Ave 1 dhe Ave A
 • Super 8 Hotel Times Square – 59 W. 46th St në Ave 5
 • Spot çaji – 127 Rr. MacDougal në W. 3rd St.
 • tekserve – 119 W. 23rd St. ndërmjet 6 & 7 Ave
 • Parku Union Square – Nga Ave 4 në Broadway, midis 14 & 17 Rr.
 • Pasterceria e Venieros & Caffe – 342 Lindja 11th St midis Ave 1 dhe 2
 • Zeytuna – 59 Maiden Lane në William St.
 • Ziggies Café & kafeje – 1817 Ave. në Rr. 94.

Pse vendet e lira Wi-Fi janë të pasigurta?

Restorantet, kafenetë, qendrat, dyqanet, etj në të gjithë New York City ofrojnë shërbim falas Wi-Fi për të tërhequr më shumë klientë. Sidoqoftë, ata tërheqin gjithashtu individë me një motiv të poshtëm të shfrytëzimit të përdoruesve të lidhur me pikat publike të Wi-Fi. Këta individë njihen si kriminelë në internet ose hakerë. Ka rreziqe të shumta që mbizotërojnë kur lidheni me një pikë të nxehtë Wi-Fi të pasigurt.

Në mënyrë tipike, pikat e nxehta Wi-Fi sigurohen vetëm me fjalëkalime. Kjo metodë mund të ketë funksionuar nëse vetëm disa njerëz të zgjedhur do të lejoheshin të lidheshin me pikën e nxehtë. Fatkeqësisht, një ndërmarrje biznesi ndan fjalëkalimin me çdo vizitor dhe kjo lejon çdo haker të lidhet me pikën e nxehtë Wi-Fi dhe të mbledhë me lehtësi informacionin e individëve që janë të lidhur me të njëjtin ruter Wi-Fi.

Hakeri mund të shohë praktikisht lëvizjet tuaja në internet dhe të shkojë edhe një hap më tej për të shkarkuar malware në pajisjen tuaj. Kjo i lejon hakerit të ketë akses në llogaritë tuaja të internetit dhe të spiunojë llogaritë tuaja sociale, postat elektronike, llogaritë bankare dhe shumë më tepër. Hakeri gjithashtu mund të ndryshojë fjalëkalimet tuaja dhe të tërheqë ose transferojë para nga llogaria juaj bankare.

Si të mbroheni nga WiFi Falas?

Prania juaj në internet duhet të ketë një rëndësi të jashtëzakonshme për ju përndryshe mund të përdoret kundër jush në çdo kohë të caktuar. Për të mbrojtur veten nga sulmet në internet / kriminelët, duhet të përdorni një VPN.

Një Rrjet Virtual Privat ju bën anonim përmes internetit. Një VPN funksionon duke ju dedikuar një IP të një serveri të ndryshëm të vendosur në një vend të ndryshëm. Ky dupes synon kur trafiku juaj në internet kalon përmes një tuneli të sigurt VPN.

VPN më e mirë për atë çështje është PureVPN, e cila punëson shifrimin ushtarak të klasifikuar 256-bit, së bashku me protokolle të rrepta për t’ju ruajtur juve kundër hakerave. Të gjitha kërkesat tuaja në internet kodifikohen dhe kanalizohen përmes serverit VPN i cili siguron praninë tuaj në internet.

Me PureVPN, ju merrni siguri dhe intimitet suprem online. Merrni PureVPN dhe sigurohuni në një botë në internet pa kufij ndërsa lidheni me ndonjë pikë të nxehtë Wi-Fi në New York.

Gjeni WiFi Falas në

 • Shtetet e Bashkuara
 • Filadelfia
 • feniks
 • San Diego
 • Los Angjelos
 • Çikago
 • Houston
 • Florida
 • McDonalds
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map