Multiplayer duke përdorur Portin Sniper Elite 4 Multiplayer duke përdorur Portin Forwarding


Multiplayer duke përdorur Portin Sniper Elite 4 Multiplayer duke përdorur Portin Forwarding

Ne i duam format e shumëfishta të Sniper Elite 4. Problemi i vetëm me ta është se nganjëherë serverët e lojës mund të jenë pak të ngadaltë dhe jo të besueshëm. Jo vetëm që kjo e bën të luani Sniper Elite 4 Multiplayer pak zhgënjyese: ai gjithashtu mund t’ju ​​kushtojë lojën tuaj.

Për fat të mirë, ju mund të përcillni portet tuaja për Sniper Elite 4 Multiplayer. Kjo do t’ju japë një lidhje më të drejtpërdrejtë me serverat e lojërave dhe do ta bëjë lidhjen tuaj më të qëndrueshme. Për t’ju ndihmuar të mundësoni përcjelljen e portit për Sniper Elite 4 Multiplayer, ne kemi bashkuar këtë udhëzues.

Portet e nevojshme për të ekzekutuar Sniper Elite 4 Multiplayer

Para së gjithash, do të duhet të dini se cilat porte duhet të dërgoni përpara për Sniper Elite 4 Multiplayer. Kështu që ne kemi bërë një listë për ju:

Portet për përpara në PC – Windows

TCP: 8766,27010,27015-27016 Kopjimi i Porteve UDP: 8766,27010,27015-27016 Portet e kopjimit

Portet për Forward on – Playstation 4

TCP: 1935,3478-3480 Copy Ports UDP: 3074,3478-3479 Ports Copy

Portet për përpara në – Xbox One

TCP: 3074 Porty Copy UDP: 88,500,3074,3544,4500 Porte Copy

Si të Aktivizoni Forcimin e Portit Sniper Elite 4 Multiplayer

Për të mundësuar dërgimin e portit për Sniper Elite 4 Multiplayer, duhet të regjistroheni në ruterin tuaj dhe t’i tregoni se cilat porte duhet të përcillni. Ju gjithashtu do të duhet t’i jepni disa pjesë të tjera të informacionit.

Pra, para se të filloni, ju duhet të mblidhni (dhe të bëni një shënim të) sa vijon:

 • Adresa IP e routerit tuaj
 • Adresa IP e tastierës ose kompjuterit tuaj
 • Dhe portat TCP dhe UDP që përdoren nga Sniper Elite 4 Multiplayer. Këto janë më lart.

Nëse nuk dini si t’i merrni këto informacione, mos u shqetësoni. Ne kemi bashkuar një udhëzues mbi Si të dërgojmë portet në ruterin tuaj për Lojëra. Në atë faqe, ne ju tregojmë se si ta gjeni këtë informacion dhe si t’i përcillni portet tuaja për çdo lojë.

Sidoqoftë, pasi të keni këto adresa, është koha të mundësoni përcjelljen e portit për Sniper Elite 4 Multiplayer. Për ta bërë atë:

Procesi i dërgimit të një porti është përgjithësisht:

 • Hapni një dritare të shfletimit në internet në tastierën ose PC-në tuaj
 • Pastaj ngjitni adresën IP të ruterit tuaj në shiritin e adresave dhe goditni
 • Kjo do t’ju çojë në cilësimet për ruterin tuaj. Ju mund të duhet të shkruani një fjalëkalim këtu, kështu që veproni kështu
 • Tani shikoni për opsionet e përcjelljes së portit
 • Në opsionet e përcjelljes së portit, do t’ju duhet të shkruani detajet që keni mbledhur
 • Pra, vendosni tastierën ose adresën IP të kompjuterit tuaj në kutinë përkatëse
 • Pastaj shtoni portat që dëshironi të përcillni për Sniper Elite 4 Multiplayer
 • Më në fund, rindizni ruterin tuaj që ndryshimet të hyjnë në fuqi

Shtesa Port Forwarding e PureVPN

i lehtë & Mënyrë e sigurt për të hapur të gjitha portet

Dhe kjo eshte. Tani portet tuaja përcillen dhe lidhja juaj për Sniper Elite 4 Multiplayer duhet të përmirësohet.

Ky proces nuk është shumë i vështirë, por mund të mërzit pak nëse duhet ta bëni shpesh. Fatmirësisht, ka një mënyrë më të lehtë.

Përfitimet e përdorimit të shtesës shtesë të Portit PureVPN

Përparimi i portës së PureVPN shtesa ju lejon të shpejt dhe me lehtësi aktivizimin e portave për Sniper Elite 4 Multiplayer ose ndonjë lojë tjetër. Duke përdorur mjetin tonë ju mund të përcillni portet e sakta me vetëm disa klikime, dhe nuk duhet të shqetësoheni me cilësimet e routerit tuaj.

Reallyshtë me të vërtetë e dobishme nëse luani shumë lojëra në internet dhe dëshironi të përcillni shpejt portat.

  • Ajo funksionon me ngarkesa të pajisjeve të ndryshme, kështu që ju mund të aktivizoni shpejt transferimin e portit nga telefoni ose tableti juaj
  • Mundësimi i përcjelljes së portit gjithashtu do të përmirësojë shpejtësinë dhe stabilitetin e shkarkimeve tuaja P2P
  • Për përdoruesit më të përparuar, shtesa mund të përdoret gjithashtu me CGNAT (Përkthimi i Adresës së Rrjetit të Carrier Grade)

IMG

Lexo më shumë

 • Si të gjeni adresën IP të routerit
 • Isfarë është numri i portit
 • Cila është Adresa ime IP
 • Whatfarë është Gateway Default

Udhëzues të mëtejshëm të përcjelljes së portit:

 • Forcimi i Portit të Lojërave të PC
 • Lojtarët Beteja e panjohur
 • Fortnite
 • Legends Apex
 • Call Of Duty: Ops Zi 4
 • Beteja V: Firestorm
 • Minecraft
 • Arma 3
 • Fati 2
 • Bazat e fantazisë
 • Overwatch
 • Warframe
 • Rreziku i shiut
 • Për Nderin
 • Rocket League
 • Liga e Legjendave
 • Shiko gjithcka…

 • Forwarding Port PS4

 • Forwarding Port Xbox One

 • Forwarding Port Për Lojëra
 • Ghost Recon Wildlands
 • Bota e tankeve
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza II
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza III
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Dota 2
 • Halo 5
 • Age of Empire 3
 • Diablo 3
 • Thirrja e detyrës: Opsionet e Zeza 3
 • Thirrja e detyrës: Opsione të zeza
 • Thirrja e detyrës: Ghost
 • Tom Clancys: Lista e zezë e Splinter
 • WWE 2k18
 • Call of Duty: Modern Warfare 3
 • Shiko gjithcka…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map