Merrni Netflix Amerikan në Roku

Botuar: 6 Dhjetor 2019

Roku është një pajisje popullore e transmetimit brenda dhe jashtë SH.B.A. Ajo shërben përmbajtje nga shërbimet e njohura të transmetimit në internet si Netflix për përdoruesit e saj në një pjatë argjendi. Nëse e posedoni Roku por nuk keni Netflix të funksionojë, atëherë ndiqni udhëzimin më poshtë. Si një bonus, ne gjithashtu do të tregojmë se si mund të gjeo-hop të shikosh versionin amerikan të Netflix si dhe kanale të tjera me bazë në SH.B.A..

Netflix në Roku

Para se Amazon Firestick dhe Chromecast të bashkoheshin në radhët, Roku kishte qenë i vetmi lojtar kryesor në industrinë e mediave online. Roku lëshoi ​​kutinë e parë të marrësit të Linux-it të aktivizuar me Linux, Netflix, Streaming DVP – Roku DVP më parë në maj 2008.

Qysh nga pajisja ka kaluar disa avancime kryesore brez pas brezi. Tani vjen para-ngarkuar me një duzinë kanale me bazë në SH.B.A. si Amazon Instant, ABC, NBC dhe Hulu për ta bërë përvojën tuaj të transmetimit në ekranet e mëdha më efikase dhe argëtuese. Roku aktualisht po ofron Roku Ultra, Roku Premiere, Roku Premiere +, Roku Express, dhe Express + dhe ju mund të zgjidhni gjithçka që ju përshtatet xhepit dhe nevojave tuaja.

Si të instaloni Netflix në Roku

Marrja e Netflix për të kandiduar në Roku është mjaft e thjeshtë pasi pajisja është në përputhje natyral me të. Ja se si mund të instaloni Netflix në Roku 1 dhe të gjitha modelet e tjera Roku.

Për Roku 1:

 1. Nga ekrani fillestar i Roku, lundroni në Shtëpi dhe zgjidhni ‘Netflix’, Nëse nuk mund të shihni Netflix: Shkoni te Store Filmat e Kanalit Store & TV ‘, Zgjidhni’ Netflix ‘➝ ‘Add Channel’ ➝ go-to channel
 2. Zgjidhni “Po” në ekranin bazë të Netflix, Nëse nuk jeni ende anëtar, ndiqni udhëzimet e regjistrimit ose vendosni anëtarësimin tuaj në internet.
 3. Do të shfaqet një kod. Vendosni këtë kod aktivizimi në netflix.com/activate

Roku juaj tani ka Netflix në punë

Për modelet e tjera Roku:

 1. Shkoni në Shtëpi dhe zgjidhni “Netflix”, Nëse Netflix mungon: Shkoni tek “Kanalet Streaming” ⭢ ‘Filma & TV ‘, Zgjidhni’ Netflix ‘⭢ ‘Add Channel’ ⭢ go-to channel
 2. Zgjidhni “Regjistrohuni” në ekranin bazë të Netflix, Nëse nuk jeni ende anëtar, ndiqni udhëzimet e regjistrimit ose vendosni anëtarësimin tuaj në internet.

Roku juaj është i lidhur tani në llogarinë tuaj Netflix. gëzojnë!

Si të shikojmë Netflix amerikan në Roku

Tani që të keni një pajisje Roku me Netflix që funksionon mbi të, nuk do të jetë një gumëzhitje për të zbuluar se titulli specifik që po përpiqeni të shikoni nuk është i disponueshëm në rajonin tuaj?

Netflix në Roku hap dyert për një botë krejt të re të video argëtimit për hapëse të kordonit. Sidoqoftë, ju do të jeni akoma të kufizuar nga përmbajtja në dispozicion për të hyrë në rajonin tuaj specifik. Netflix, siç e njohim të gjithë, ka biblioteka të ndara mediatike për çdo vend midis të cilave biblioteka amerikane është më e primi. Por ju ende mund të hyni në përmbajtjen e saj nga jashtë SH.B.A. duke përdorur një shërbim të besueshëm Netflix VPN siç është PureVPN. Duke përdorur PureVPN, ju mund të përdorni lehtësisht të gjitha kanalet me bazë në SH.B.A. në Roku që ndryshe nuk janë të disponueshme në rajonin tuaj.

Ju lutemi vini re se Roku nuk ka një klient të integruar VPN dhe do të duhet të vendosni PureVPN në një ruter të pajtueshëm për t’u përdorur për Roku. Duke vepruar kështu, Roku automatikisht do të aktivizojë funksionalitetin VPN pasi lidhet me Wi-Fi.

Vendosja përbëhej nga tre hapa.

 1. Regjistrohuni për PureVPN
 2. Konfigurimi i një ruteri me PureVPN
 3. Lidhja e ruterit me Roku

Regjistrohu për PureVPN

Vizitoni PureVPN dhe regjistrohuni për një plan sipas dëshirës tuaj.

Konfigurimi i një ruteri me PureVPN

Pasi të keni një pajtim aktiv PureVPN, është koha ta konfiguroni atë me një ruter duke përdorur Wi-Fi. Procesi i konfigurimit ndryshon nga ruteri në ruter. Këtu keni një listë të të gjithë ruterave bashkë me udhëzuesit e tyre të konfigurimit.

 1. DDWRT me PPTP
 2. DDWRT me OpenVPN
 3. Asus Router me PPTP
 4. Belkin Router me PPTP
 5. Ruteri i domates me PPTP
 6. TP-Link me PPTP
 7. D-Link me PPTP

Pasi të keni konfiguruar PureVPN në ruterin në përdorim, lëvizni në hapin tjetër.

Lidhu Ruterin me Roku

Tani mund ta lidhni ruterin me Roku duke ndjekur këto hapa.

 1. Rinisni routerin tuaj dhe lidheni me një adresë IP PureVPN US
 2. Në Mac ose PC, vizitoni https://owner.roku.com
 3. Kur ju kërkohet të zgjidhni një vend, zgjidhni Shtetet e Bashkuara
 4. SH.B.A. ka kodet zip 5 shifror, kështu që ju duhet të hartoni kodin tuaj zip që lidhet me kartën tuaj të kreditit
 5. Tani, kryeni një rivendosje të fabrikës në Roku tuaj. Për ta bërë këtë, shtypni butonin në anën e pasme të Roku tuaj për 15 sekonda
 6. Vendosni përsëri Roku tuaj me ruterin dhe lidheni përsëri në rrjet

Tani do të keni mundësi të hyrni në Netflix Amerikan, si dhe në kanale të tjera me bazë në SH.B.A. si Hulu, ABC dhe NBC në Roku tuaj.

Meqenëse Roku i mungon përputhshmëria e paracaktuar VPN, kjo është mënyra më e lehtë për të instaluar dhe përdorur një VPN në Roku tuaj. Për dallim nga Amazon Fire TV i cili funksionon në një version të modifikuar të Android, Roku ka softuerin e tij të pronarit që mjaft kufizues për cilat aplikacione mund të instaloni.

Pasi të instaloni PureVPN në Roku, mund të siguroheni që aktivitetet tuaja në internet janë të koduara dhe të fshehura nga sytë e çmendur si ISP-ja juaj lokale. Rrjeti i madh i serverëve 2000+ në 180+ vende garanton kohë optimale pa asnjë rrjedhje të DNS.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me