Merrni Netflix Amerikan në Pajisjet Apple


Merrni Netflix Amerikan në Pajisjet Apple

Botuar: 03 Mars 2020


Shikimi i Netflix në një pajisje portative si iPhone ose iPad juaj vjen si një mundësi mjaft e përshtatshme ndërsa jeni në lëvizje. Nëse jeni një transmetues i etur dhe nuk dëshironi të humbisni në shfaqjen tuaj të preferuar televizive në një shembull të supozuar si udhëtimi, ky udhëzues do t’ju tregojë se si të merrni aplikacionin Netflix në iPhone ose iPad tuaj. Për më tepër, ajo gjithashtu ka një mashtrim të zoti deri në mëngë për të hyrë në bibliotekën e fuqishme amerikane Netflix jashtë SH.B.A..

Merrni Netflix Amerikan në Pajisjet Apple

Edhe pse Netflix konsumohet më së miri në një ekran të madh si Apple TV, shikimi i tij në një pajisje Apple kompakte si një iPhone ose iPad nuk është aq i keq. Shtë i lëvizshëm, Netflix ka një aplikacion të dedikuar për iPhone dhe iPad që siguron një akses me një klik në të gjithë përmbajtjen, dhe sytë rregullojnë shumë mirë ekranin. Kështu që herën tjetër kur shkoni të udhëtoni, mbani qendrën tuaj argëtuese në xhep duke instaluar aplikacionin Netflix në iPhone ose iPad tuaj. Ja se si mund ta bëni.

 1. Klikoni në ikonën Store App Store ’
 2. Zgjidhni Kërkimin dhe shtypni “Netflix” në shiritin e Kërkimit
 3. Takoni “Netflix, Inc.” nga rezultatet e kërkimit
 4. Zgjidhni “Merrni” ose trokitni lehtë mbi ikonën “Cloud”
 5. Tani aplikacioni Netflix do të jetë i disponueshëm në Ekranin bazë
 6. Nisni Netflix >> Vendosni letrat kredenciale
 7. Shijoni Netflix në iPhone ose iPad

Në rast se nuk mund të gjeni aplikacionin Netflix në App Store, kontrolloni se cili version iOS po ekzekuton në iPhone ose iPad tuaj. Pajisja juaj duhet të funksionojë në iOS 12.0 ose më lart për të shkarkuar versionin e fundit të aplikacionit Netflix. Përdoruesit që ekzekutojnë versionet e mëparshme të iOS (5.0 dhe më lart) mund ta shkarkojnë atë vetëm nëse aplikacioni tashmë është shkarkuar më parë në një pikë. Ndiqni hapat më poshtë për të kontrolluar versionin tuaj të iOS.

 1. Shkoni te tings Cilësimet > ‘Përgjithshme > ‘Rreth’
 2. Numri juaj i versionit iOS do të renditet pranë “Versionit”

Nëse jeni duke ekzekutuar versionin iOS 5.0 ose 11.4.1 dhe keni shkarkuar aplikacionin Netflix në iPhone ose iPad tuaj në të kaluarën, mund të shkarkoni përsëri një version më të vjetër të Netflix që është në përputhje me versionin tuaj aktual të iOS.

Si të shikoni Netflix Amerikan në iPhone ose iPad ose IOS

Tani që e keni aplikacionin Netflix të ekzekutohet në pajisjen tuaj, le të zbresim në vlerën më të mirë të këtij udhëzuesi.

Nëse jeni me qendër në SH.B.A. dhe udhëtoni jashtë rajonit, do të keni mundësi të përdorni vetëm bibliotekën e përmbajtjes që është në dispozicion në vendin ku do të shkoni. Kjo do të thotë të kesh lamtumirë me qindra tituj që janë në dispozicion vetëm në bibliotekën e fuqishme të SH.B.A.-së, derisa të ktheheni në shtëpi.

Dalja jashtë Netflix nuk është aq e lehtë sa më parë të ishte diçka aq themelore sa ndryshimi i cilësimeve DNS ose përdorimi i një përfaqësuesi thjesht nuk do të funksiononte. Ajo që ju nevojitet është një mashtrim vazhdimisht pune për të thyer pengesat e bazuara në vendndodhje të lidhura me bibliotekat e përmbajtjes së Netflix. Kjo është ajo ku një Netflix VPN i besueshëm si PureVPN vjen në shpëtim.

Një VPN encryp trafikun tuaj të internetit dhe e drejton atë përmes një serveri VPN të vendosur në një vend të largët, i cili në këtë rast është SH.B.A. Kjo nga ana tjetër, heq të gjitha gjurmët e adresës tuaj të vërtetë IP dhe mashtron Netflix për të besuar se shërbimi po arrihet nga diku tjetër. Shërbimi popullor VPN siç është PureVPN mburret me aq shumë sa 2000+ serverë në të gjithë globin me qindra mijëra adresa IP që janë pothuajse të pamundura për Netflix të zbulojnë pavarësisht se sa të zgjuar dhe efikasë marrin teknikat e tyre të thelluara të inspektimit të paketave.

Bëni Të Gjithë VPN-të Të Punojnë?

Me siguri jo. Një VPN falas ose themelore që ka një rrjet të kufizuar të serverëve është i detyruar të zbulojë dhe listën e zezë nga Netflix për shkak të adresave IP të përdorura në mënyrë të përsëritur. Nëse dëshironi të shikoni Netflix në SHBA në mënyrë të vazhdueshme pa ndonjë gabim të bezdisshëm me përfaqësuesin, zgjidhni një shërbim me reputacion VPN siç është PureVPN.

Farë e bën PureVPN VPN më të mirë për Netflix të SHBA?

PureVPN lejon hyrjen në sa më shumë në shtatë biblioteka të njohura të mediave Netflix përfshirë Netflix të SHBA. Disa veçori të tjera të dukshme përfshijnë:

Aplikacion i përkushtuar iOS

PureVPN ka një aplikacion të dedikuar iOS që mund ta instaloni nga App Store brenda disa sekondave. Ky do të jetë portali juaj për një botë të pakufizuar të transmetimit Netflix.

-Ertifikohet Jo-Log

PureVPN respekton rreptësisht nga politika e tij e log-sëve zero. Amongshtë ndër të paktat ofrues të VPN që kaluan përmes një kontrolli të pavarur të sigurisë së politikës dhe sistemeve të tyre të intimitetit për ta provuar atë.

Rrjeti i madh i serverëve

PureVPN krenohet me një rrjet të madh të serverave 2000+ të përhapur në mënyrë strategjike në 180+ vende. Me një adresë të madhe 300,000+ IP në dispozicionin tuaj, shanset për t’u zbuluar nga Netflix duke përdorur një adresë IP përsëritëse janë pothuajse zero. Për më tepër, ju gjithashtu mund të vendosni për një IP të dedikuar specifik për rajonin për t’u siguruar që adresa juaj IP kurrë nuk ndahet me askënd tjetër

Si të shikojmë Netflix Amerikane me PureVPN

Ja çfarë duhet të bëni:

 1. Regjistrohu te PureVPN (Nëse nuk e ke tashmë)
 2. Shkoni te “Dyqani me App” dhe kërkoni “PureVPN” në Shiritin e Kërkimit
 3. Zgjidhni “Merrni” ose Takoni në ikonën Cloud për të shkarkuar dhe instaluar aplikacionin PureVPN iOS nga App Store
 4. Nisni aplikacionin PureVPN dhe identifikohuni me kredencialet tuaja
 5. Nga lista e “Uebfaqeve popullore” në “Netflix” të SHBA
 6. Tani mund të shikoni Netflix amerikan në iPhone ose iPad tuaj nga kudo në botë

Nëse keni një Apple TV 4 ose Apple TV 4K, ndiqni hapat më poshtë për të marrë aplikacionin Netflix në pajisjen tuaj.

 1. Shkoni në ekranin fillestar dhe hapni “Dyqanin e Aplikacioneve”
 2. Kërkoni “Netflix” në dyqanin e aplikacioneve dhe klikoni “Marrë” për të instaluar aplikacionin
 3. Pasi të përfundojë instalimi, do ta gjesh aplikacionin drejt në ekranin fillestar

Si të gjeni Netflix Amerikan në Apple TV

Nëse jeni një pajtimtar i ri i Netflix dhe doni ta shikoni atë në Apple TV tuaj, atëherë jeni për një surprizë të pakëndshme. Kufizimet rajonale të përdorura nga Netflix nuk do t’ju lejojnë të transmetoni ndonjë përmbajtje tjetër përveç asaj që është në dispozicion në bibliotekën tuaj të mediave lokale.

Netflix ka kushtuar biblioteka të përmbajtjes për rajone të ndryshme, dhe disponueshmëria e përmbajtjes varet shumë nga vendi ku jeni vendosur. Për shembull, Netflix Amerikan i cili është më i njohuri dhe më i gjerë është i kufizuar vetëm në SHBA.

Transmetimi i Netflix në Apple TV është një përvojë e shkëlqyeshme, por ju mund ta merrni atë më së miri duke marrë duart tuaja në bibliotekën më të dëshirueshme të Netflix të SHBA. Përmbledhja është aq e thjeshtë sa 123. Duke u lidhur thjesht me serverin PureVPN në SH.B.A., të gjitha përmbajtjet e bibliotekës amerikane do të vihen në dispozicion për ju. PureVPN ka një rrjet të gjerë serverash, të optimizuar mirë për transmetim dhe mban asnjë regjistër të aktiviteteve tuaja në internet.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map