Ku mund të gjej Wi-Fi Falas në Los Angeles?


Ku mund të gjej Wi-Fi Falas në Los Angeles?

Los Angeles, California, është një qytet i bukur me shumë pika mahnitëse dhe paqësore. Qyteti është gjithashtu i pasur me pikat e nxehta të teknologjisë dhe pa Wi-Fi. Sidoqoftë, nëse po mendoni se çdo cep pret një pikë të nxehtë Wi-Fi, atëherë do të gabonit në supozimin tuaj. Duke e marrë veten për t’i bërë gjërat më të lehta për ju, ne kemi krijuar këtë udhëzues se si dhe ku mund të gjeni Wi-Fi falas në Los Angeles. Plus, gjithashtu do të mësoni se si mund të drejtoni me siguri punën tuaj në këto rrjete të hapura pa tërhequr vëmendjen e goberëve në internet.


IMG

Shko te…

Pikat e nxehta publike Wi-Fi nuk duhet të besohen, çfarëdo. Këto janë rrjete të hapura ku çdokush mund të bashkohet, përfshirë hakerat dhe snoopers. Si rezultat, nuk janë vetëm profilet tuaja të mediave sociale ose adresat e postës elektronike që do të rrezikojnë, por edhe detajet e llogarisë suaj bankare dhe informacione të tjera të ndjeshme.

Rreziqet gjithnjë në rritje të Rrjetit Publik Wi-Fi

Për të luftuar një armik, së pari duhet të mësoni më shumë rreth armikut dhe taktikave të tij. Duke kuptuar më shumë rreth armikut, do të jeni në gjendje të mbroheni dhe të merrni masa efikase. Në rastin tonë, armiku është i padukshëm dhe mund të jetë i pranishëm në çdo Wi-Fi publik. Le të shikojmë disa kërcënime të zakonshme që lidhen me publikun Wi-Fis.

Të prekshme nga sulmet:

Nëse besoni se protokollet e sigurisë Wi-Fi si WPA, WPA 2 dhe WPA 3 janë të mjaftueshme për të siguruar aktivitetet tuaja në rrjet, nuk mund të jeni më gabim. Incidentet e kaluara kanë vërtetuar se këto protokolle të sigurisë nuk janë aq të qëndrueshme sa konsideroheshin dikur. Akoma nëse keni dyshime në lidhje me këtë, lexoni më shumë rreth dobësisë së KRACK Wi-Fi.

Në dispozicion të kompleteve për hackim:

Thyerja e sigurisë së dobët të një rrjeti Wi-Fi nuk është shkencë për raketa. Në fund të fundit, ne tani kemi mjete falas dhe të paguara në dispozicion në hapësirën dixhitale që mund të lejojë që edhe një përdorues jo-teknik i Wi-Fi të komprometojë rrjetin dhe të fitojë qasje të plotë në të.

Sulmet burra-në-mesme janë të poshtra:

Nëse jeni një person jo-teknik, nuk do të ishit në gjendje të zbuloni asnjë përpjekje për hakmarrje, e lëre më një shkelje sigurie. Në fakt, edhe përdoruesit e teknologjisë e kanë të vështirë të identifikojnë një sulm të poshtër si MITM, si sulm Burra-në-Mesme. Në këtë lloj sulmi, sulmuesi fiton qasje në rrjet dhe ulet midis dy komunikuesve, d.m.th. ju dhe Wi-Fi, për të monitoruar trafikun tuaj të internetit dhe, në disa raste, modifikimin e tij.

Jo të gjitha pikat e nxehta janë reale:

Hakerët dhe snoopers e dinë rrugën e tyre rreth dobësive dhe shfrytëzimeve të rrjetit. Nuk është e vështirë për ta të krijojnë mënyra për të prishur ndonjë rrjet. Një nga praktikat më të zakonshme por efektive që ata përdorin është krijimi i pikave të rreme të rreme. Hakerët mund të krijojnë pika të zjarrta me qëllim të keq që mund të monitorojnë dhe regjistrojnë të dhënat e përdoruesve.

Vazhdoni të përdorni një Wi-Fi Falas në Las Angeles me këtë listë kontrolli të sigurisë

Tani që i kuptoni rreziqet e publikut ose pikat e lira të internetit, është e rëndësishme që të merrni masa të rrepta për t’i shmangur ato:

Lidhu gjithmonë me Wi-Fis origjinale

Rrjetet Wi-Fi vijnë nga dhjetëra herë pasi të keni goditur në një rrugë ushqimore, parku dhe rekreacioni ose ndonjë vend tjetër publik. Dhe pasi që hakerat e dinë se sa përdorues të dëshpëruar janë lidhja falas e internetit, ata e konsiderojnë atë një mundësi të shkëlqyeshme për të joshur në përdoruesit e tillë duke krijuar një pikë të rreme ose me qëllim të keq. Në rrjete të tilla me qëllim të keq, hakeri jo vetëm që mund të spiunojë aktivitetet private të çdo përdoruesi të lidhur me rrjetin, por edhe të modifikojë kërkesat dhe dëmtimet në shumë mënyra të tjera.

Prandaj, gjithmonë rekomandohet të lidheni vetëm me rrjete autentike. Ka shumë të dhëna që fshihen pas një rrjeti të gabuar ose të rremë, siç është emri i një rrjeti me zë të ngjashëm, por me një typo ose ndonjë shkronjë tjetër që mungon ose shtohet. Për më tepër, gjithmonë duhet të pyesni stafin për vërtetësinë e pikës së nxehtë të Wi-Fi.

Gjithmonë Kontrolloni Ndarjen e Rrjetit

Mbani në mend se nëse u jepni hakerave edhe një mundësi më të vogël për të hyrë në pajisjen tuaj, ata do ta bëjnë. Ndarja automatike e rrjetit është një mundësi e tillë që mund të rezultojë në një shkelje të intimitetit tuaj. Mund të shkaktojë edhe më shumë dëme nëse nuk jeni të vetëdijshëm për ndarjen që mund të ishte vendosur të hapet automatikisht kur lidhet me një rrjet të ri. Prandaj, është e domosdoshme të kontrolloni nëse tipari i ndarjes së rrjetit është i paaftë ose jo.

Asnjëherë mos zhvilloni aktivitete konfidenciale në një Wi-Fi Publik

Pikat kryesore të internetit janë rrjetet më pak ideale për pagesa të faturave, transaksioneve bankare ose blerjeve në internet. Në fund të fundit, ne kemi diskutuar më lart për shumë rreziqe që vijnë me rrjete të tilla. Pra, gjithmonë qëndroni larg nga bërja e çdo pune të ndjeshme ndaj intimitetit në një pikë qendrore publike.

Fortifikoni sigurinë tuaj në internet në një Wi-Fi Falas në Los Angeles me një VPN

Meqenëse nuk mund ta ndaloni veten të bashkoheni me një Wi-Fi falas dhe, natyrisht kush mundet, të paktën mund ta zvogëloni rrezikun në zero duke vendosur një rrjet privat virtual, aka VPN në pajisjen tuaj.

PureVPN ju ofron zgjidhje private dhe zgjidhje të përqëndruara në siguri për të gjitha problemet tuaja, qoftë Wi-Fi i pasigurt apo kërcënime të tjera në internet. Ne forcojmë mbrojtjen dhe anonimitetin e të dhënave tuaja me kriptimin tonë të shkallës ushtarake, d.m.th., algoritmi i kriptimit 255-bitësh AES. Pra, pavarësisht nëse bashkoheni në Internet nga një rrjet shtëpie, një rrjet zyre ose një pikë e nxehtë publike, ne ju sigurojmë integritetin e të dhënave tuaja dhe privatësinë e aktiviteteve tuaja të internetit..

Për të dyfishuar sigurinë tonë për sigurinë e nivelit më të lartë, ne madje ofrojmë një veçori të dedikuar Wi-Fi, Secure Wi-Fi. Ju duhet vetëm të ndryshoni në tipar dhe të shkoni në lidhje me aktivitetet tuaja në internet në çdo rrjet me paqe të plotë të mendjes.

Përveç mbrojtjes së të dhënave dhe konfidencialitetit, mund të përdorni gjithashtu shërbimin tonë VPN edhe për disa qëllime të tjera. Për shembull, ju mund ta prishni vendndodhjen tuaj për të hyrë në përmbajtje ose shërbim specifik të vendit. Ju mund të fitoni qasje të hershme të zogjve në lojërat tuaja të preferuara në internet. Për më tepër, ju madje mund të rezervoni fluturime me një çmim relativisht më të lirë.

Gjeni WiFi Falas në

 • Shtetet e Bashkuara
 • Nju Jork
 • feniks
 • San Diego
 • Filadelfia
 • Çikago
 • Houston
 • Florida
 • McDonalds
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map