Kinë VPN


Kinë VPN

Firewall i Madh parandalon qytetarët kinezë të shijojnë internetin e hapur dhe të lirë. Ndërsa një VPN mund të përdoret për të shfletuar pa kufizime, jo të gjithë punojnë në Kinë. Nëse dëshironi një VPN të besueshëm në Kinë, PureVPN është zgjidhja më e mirë pasi ju mundëson të shkoni në aktivitetet tuaja në internet me liri të plotë.


Kinë VPN

10 Logins Multi

Lidhni dhe siguroni pajisje të shumta me VPN më të mirë për Kinën.

Aplikacionet PureVPN janë në dispozicion për: pajisje

Gjithashtu i pajtueshëm me tastierat të cilat përfshijnë SmartTV, Kodi, Amazon zjarr, Chromecast, Routers, kompjuterë dhe pajisje të tjera Smart.

Merrni adresën kineze IP

Nëse jetoni në Kinë dhe po planifikoni të shkoni me pushime ose të punoni jashtë vendit në të ardhmen e afërt, një VPN është vetëm mjeti që ju nevojitet. Me të, përdoruesit e VPN mund të lidhen me një adresë IP kineze dhe lehtë të fitojnë qasje në mediat sociale të njohura dhe faqet e transmetimit në Kinë.

Qasja në përmbajtjen kineze

Me një nga numrin më të madh të serverëve në industrinë VPN, anashkalimi i Firewall-it të Madh bëhet lehtë me PureVPN. Thjesht zgjidhni një server VPN në Kinë, goditni lidhjen dhe do të keni mundësi të përdorni internetin dhe përmbajtjen tuaj të preferuar pa ndonjë pengesë.

Serverët tanë VPN të Kinës

PureVPN ka një rrjet global të serverëve prej 2,000+ servers nëpër 141+ vende në mbarë globin, me 6 prej atyre serverëve VPN në Kinë të vendosura në qytetet Guangdong dhe Shanghai. Serverët tanë VPN në Kinë janë të vetë-menaxhuar, duke ju lejuar të përdorni PureVPN në çdo kohë, në çdo vend me 99,00% në kohë.

ne premtim ju!

Rrethrrotullimi i Madh i Firewall

Me një rrjet global prej 2,000+ serverësh që përfshin 141+ vende dhe qasje në 300,000+ IP IP, PureVPN fuqizon përdoruesit e tij në Kinë për të anashkaluar Firewall-in e Madh dhe për të hyrë në gjithçka që dëshirojnë. Duke përdorur VPN-në tonë për Kinën, ju mund të shijoni Internetin se si ishte menduar të ishte: i lirë nga çdo kufizim ose censurë!

Mbrojtja kundër mbikëqyrjes

PureVPN kodon të gjithë lidhjen tuaj të Internetit dhe ju lejon të maskoni adresën tuaj të vërtetë të IP, duke e bërë të vështirë për qeveritë e prishura dhe ISP të spiunojnë aktivitetet tuaja në internet. Pra, pajisuni me VPN më të mirë të Kinës dhe shfletoni Internetin në mënyrë të sigurt duke mbajtur të dhënat tuaja nga rënia në duar të gabuara.

Qasja në faqet e internetit të padisponueshme

Kina e ka bërë të vështirë për të fituar aksesin në faqet e internetit tuaj të preferuar, duke bllokuar emra të mëdhenj si Facebook, Twitter, Google, WhatsApp, Skype, Instagram, etj. Me PureVPN, ju mund të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale në atë të çdo vendi në botë dhe përjetoni internetin pa kufizime.

5 pyetjet kryesore që njerëzit bëjnë rreth përdorimit të një VPN për Kinën

VPN për Kinën

Bëni VPN-të që ende punojnë në Kinë?

Ndërsa një VPN mund të përdoret për të shfletuar Internetin me liri, e vërteta nuk është se të gjithë ata funksionojnë në të vërtetë në Kinë. PureVPN është një nga disa VPN që akoma vepron pasi besojmë fuqimisht se të gjithë kanë të drejtë të kenë qasje të sigurt dhe të pakufishme në internet.

Si mund të marr një adresë kineze IP?

Nëse jetoni jashtë vendit dhe doni të përdorni faqet e internetit dhe shërbimet me bazë në Kinë, do t’ju duhet një adresë kineze IP. Mënyra më e lehtë për të marrë një është të përdorni një VPN për Kinë si PureVPN. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkarkoni aplikacionin në pajisjen tuaj, të kyçeni me letrat kredenciale dhe të lidheni me një server në Kinë.

A mund të përdoret WhatsApp në Kinë?

Po! Edhe pse aplikacioni popullor i mesazheve nuk është i disponueshëm në Kinë, mund ta përdorni me ndihmën e një VPN. Thjesht merrni një adresë IP nga një vend tjetër ku WhatsApp është i arritshëm, dhe qëndroni në kontakt me miqtë, familjen dhe kolegët.

Whatfarë janë faqet e internetit të bllokuara në Kinë?

Kina ka bllokuar rreth 10,000 faqe interneti deri më sot duke përdorur teknologjinë e saj të filtrimit të internetit të quajtur “The Great Firewall”. Disa nga domenet më të spikatur të paarritshëm në vend përfshijnë Facebook, Flickr, Tinder, Instagram, Hootsuite dhe Twitter.

A është ilegale të përdorësh një VPN në Kinë?

Dicka e tille. Ndërsa qeveria kineze ka ndaluar përdorimin e VPN-ve të paautorizuara, ky ligj vlen për bizneset e jo për individët. Kjo tha, ka pasur incidente të qytetarëve që gjobiten për përdorimin e një VPN. Prandaj, përdoruesit duhet të bëjnë kujdes kur lidheni me një VPN për Kinën.

Rrjeti i Serverëve tanë të Paqësorit të Azisë

Këtu janë serverët tanë vetëm për rajonin e Azisë Paqësorit. Ju gjithashtu mund të shikoni listën tonë të plotë të serverëve.

 • Afganistan
 • Armeni
 • Azerbaixhan
 • Bangladesh
 • Bahrain
 • Combodia
 • Kinë
 • Gjeorgji
 • Hong Kong
 • Indi
 • Indonezi
 • Japoni
 • Zelanda e Re
 • Kuwait
 • Korea e jugut
 • Malaysia
 • Macau
 • Mongoli
 • Pakistan
 • Filipinet
 • Qatar
 • Arabia Saudite
 • Singapore
 • Sri Lanka
 • Taiwan
 • Tajlandë
 • Emiratet e Bashkuara Arabe
 • Uzbekistan
 • Vietnam
 • Australi
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map