Foxtel vs Kayo: Cili aplikacion i drejtpërdrejtë i transmetimit është më i miri për adhuruesit e sportit?

Botuar: 02 Dhjetor 2019

Foxtel është burimi kryesor i argëtimit televiziv në Australi, duke shërbyer deri në 70% të të gjitha shtëpive Australiane. Aussies shpesh konsiderohen të jenë një nga njerëzit më të fiksuar nga sportet. Kështu, Foxtel ka 8 kanale kushtuar vetëm Sporteve mes të cilave Foxtel Tani është më i njohuri. Sidoqoftë, shërbimi i nderuar me kohën ka një pretendent të ri në qytet që fitoi shikim masiv në sportet e rastësishme – Kayo. Lexoni më tej pasi të zbresim në vlerat e të dy shërbimeve dhe cili është më i miri për adhuruesit e Sportit.

Streaming Sport në Australi

Australianët, pavarësisht se janë një komb i mprehtë sportiv, nuk kishin shumë mundësi përveç Foxtel për të përmbushur nevojat e tyre pak kohë më parë. Sporte të tjera si Major Basketball kanë kushtuar shërbime streaming, por vetëm disa prej tyre janë në dispozicion në Australi. Dhe kjo gjithashtu kërkon që përdoruesit të regjistrohen për një shërbim online të transmetimit si Hulu ose DirecTV. Për tifozët AFL dhe NRL, Telstra ka ofruar shërbime të dedikuara për transmetim për shumë vite, por e meta është se shërbimi është i kufizuar në ekranet e vogla.

Për aq kohë sa dikush mund të kujtojë, Foxtel ka bërë një punë të jashtëzakonshme në shërbim të komunitetit Australian Sporteve me një bollëk të përmbajtjes sportive. Dhe tani, me shtimin e Kayo Sports, loja ka ndryshuar për mirë.

Pra, cili shërbim vlen mirë për paratë tuaja? Le ta gërmojmë.

Foxtel

Foxtel po shërben argëtim sportiv (si pa kordon, ashtu edhe tradicional) përmes një kanalesh të shumtë. Foxtel ka tetë kanale (me secilën kushtuar AFL, Cricket, Rugby League, dhe Motorsport), BelN Sports, Eurosport dhe Racing.com. Disa (jo të gjitha) përfshijnë gjithashtu programe të Red Bull TV. Këtu janë tre mënyra të ndryshme me të cilat mund të përdorni këto kanale duke përdorur një shërbim të lidhur Foxtel.

Cable TV tradicionale

Ju mund të merrni rrjetin tradicional të kabllove për shtëpinë tuaj si shumica e njerëzve me kutinë më të fundit të IQ4 që ofron transmetim 4K dhe regjistrim lokal.

Foxtel Go

Abonimi juaj tradicional Foxtel vjen me një aplikacion Foxtel Go si parazgjedhje, i cili ju mundëson të shikoni përmbajtjen tuaj të preferuar sportiv në lëvizje.

Foxtel Tani

Foxtel Tani është një nga shërbimet e shikuara gjerësisht. Një shërbim i pavarur që vjen si një alternativë e shkëlqyeshme për përvojën tradicionale Foxtel pa koston e madhe të një Box IQ4. Mund të arrihet lehtësisht me një aplikacion ose një kuti të vogël Foxtel Now.

Sport në Foxtel Tani

Streaming sportet në Foxtel Tani nuk vijnë pa kapur. Kur paguani për paketën “Essentials” të nivelit të hyrjes, ju merrni akses në 12 kanale që ofrojnë argëtim të përgjithshëm (jo specifik sportiv), me kanalin Fix Showcase që vlen të përmendet këtu. Për Planin Sportiv, duhet të kurseni edhe disa dollarë të tjerë.

Foxtel Tani Planet Sportive

Mbështeten planet e shërbimitCostDL?
Foxtel TaniTë gjitha paketat: Vetëm plani i shërbimit, 10 zhanre të përmbajtjes104 dollarë në muaj (minimumi)jo
Foxtel TaniThelbësore + Paketa Sportive: Plani i Shërbimit Vetëm, Zhanret e Përmbajtjes54 $ / muaj (minimale)jo

Planet e mësipërme mund të duken pak në fundin më të lartë të diapazonit të çmimeve, por ofrojnë sa më shumë vlerën që mund të dilnit nga një shërbim sportiv i rrjedhës. Ju keni qasje në të gjitha 13 kanalet specifike të sportit Foxtel. Sidoqoftë, kanali Fox Footy është zëvendësuar me lojën Footy për shkak të çështjes së fundit të të drejtave AFL.

Sport në Kayo

Kayo është shfaqur si një forcë përçarëse që ka marrë transmetimin në internet të sporteve në një nivel tjetër. Ajo funksionon krejt ndryshe se Foxtel. Në vend që të pritni kanale sportive të shumta, nëse ofron një menu të thjeshtë me të gjithë përmbajtjen tuaj të preferuar sportive, duke përfshirë përsëritjet sipas kërkesës së ngjarjeve të përfunduara dhe natyrisht, mbulimin live

Duke qenë pjesë e së njëjtës kompani, burimi kryesor i përmbajtjes sportive të Kayo është Foxtel, me dallimin e të pasurit një front të dedikuar sportiv. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni sportin tuaj të preferuar në ekran dhe ta lejoni Kayo të bëjë pjesën tjetër. Nëse është AFL dhe NRL, Tenis, Basketboll, MotoGP, ose kriket, nëse po ndodh drejtpërdrejt, mund ta shikoni në Kayo.

Një meritë tjetër që vlen të përmendet këtu është se edhe nëse ju mungon një transmetim i drejtpërdrejtë, gjithmonë mund të ktheheni më vonë dhe ta shikoni atë që nga fillimi. Nga ana tjetër, ju duhet të prisni pafuqishëm që ripagimet në Foxtel Tani të vihen në dispozicion ose të mbështeteni në mëshirën e shërbimit pa ajër për të kapur një theksim ose një ripërsëritje. Me Kayo, rishfaqja është në dispozicion sapo ndeshja të fillojë. Pra, edhe pse loja është ende në vazhdim, ju mund të zgjidhni për të parë që nga fillimi. Këtu keni një listë të rrjedhave sportive të disponueshme në Kayo.

  1. AFL
  2. Rugby League
  3. kriket
  4. futboll
  5. Unioni Rugby
  6. Motorsport
  7. Basketboll, Tenis, MMA, Golf

Karakteristika si foto në foto, zgjidhni kamerën tuaj, kaloni në momentet kryesore dhe SplitView ofron një përvojë të pashembullt të transmetimit sportiv.

Planet Sportive Kayo

Karakteristikat e planit rmimi
themelorPlani i shërbimit vetëm &1 zhanër përmbajtjesh35 dollarë në muaj (2 javë provë falas, pa kontratë)
primPlani i shërbimit vetëm & 1 zhanër përmbajtjesh25 dollarë në muaj (2 javë gjykim falas, pa kontratë)

E meta e vetme në Kayo është se lejon vetëm transmetim HD ndërsa Foxtel ofron rezolucion 4k me kutinë e tij të fundit të IQ4.

Foxtel vs Kayo – Kush mban titullin?

Kayo ofron sport dhe asgjë më shumë. Pra, nëse jeni një tifoz i sporteve hardcore që nuk ju pëlqen argëtimi i përgjithshëm, Kayo është basti juaj më i mirë. Ajo siguron më shumë përmbajtje sportive sesa mund të konsumoni ndonjëherë në një gamë çmimesh relativisht më të lirë se Foxtel. Sidoqoftë, nëse ju pëlqen që herë pas here të kënaqni me përmbajtje transmetuese përveç sporteve, Foxtel është ajo për të cilën duhet të regjistroheni..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me