FORGIMET PWR PARAQITJEN E PORTES

Me botën e lojrave në internet që po futet në rrjedhën e parë, miliona lojtarë nga e gjithë bota po regjistrohen çdo ditë për të luajtur lojërat e tyre të preferuara. Sidoqoftë, me këtë rritje të shpejtë, duket se jo të gjithë po marrin përvojën e njëjtë, të lëmuar të lojës.

Kjo kryesisht për shkak të rasteve të vonesave dhe vonesave në rrjet. Pra, për të luftuar çështje të tilla bezdisëse, ne jemi këtu me një rregullim një herë e përgjithmonë i cili përfshin përcjelljen e portit për lojëra. Shpresojmë që të kaloni në këtë udhëzues do t’ju ndihmojë të luani lojërat tuaja të preferuara siç janë ato për qëllim, duke ju lejuar të luani sa më mirë nga aftësitë dhe aftësitë tuaja. Pra, pa ado më tej, le të fillojmë.

Doesfarë bën Port Forwarding A për lojrat?

Arsyeja për këtë është e lidhur me atë se si funksionon përcjellja e portit. Për ata prej jush që nuk janë të vetëdijshëm se çfarë është e gjithë kjo, le të ju ndihmojmë. Përcjellja e portit është kur ju komandoni ruterin tuaj të rrjetit që të ndjekë një rrugë ose rrugë specifike. Kjo do të thotë që lidhja juaj nuk do të duhet të shikoni përreth, ajo do të ndjekë të njëjtën rrugë çdo herë. Prandaj, duke ulur ndjeshëm kohën e nevojshme për lidhjen për të arritur në destinacionin e saj përfundimtar.

Për t’ju bërë të kuptoni më mirë këtë, na lejoni t’ju japim një shpjegim të jetës së vërtetë. Imagjinoni se po shkoni në një udhëtim për të, le të themi, Las Vegas. Tani, nëse duhet të ndaleni vazhdimisht për të hapur hartën dhe të kontrolloni se ku duhet të shkoni, koha në të cilën do të merrni për të arritur destinacionin tuaj do të rritet në mënyrë eksponenciale në krahasim me nëse do të dini saktësisht se ku të shkoni.

Kështu funksionon dërgimi i portit për lojrat. Në vend të lidhjes tuaj duke kërkuar rrugën për në serverin e lojrave, ju e paracaktoni atë rrugë në mënyrë që ai të di saktësisht se ku të shkojë. Si rezultat, kur bëhet fjalë për përmirësimin e performancës, lojërat e përcjelljes së portit janë mënyra për të vazhduar.

Si të transferoni përpara në ruterin tuaj për lojëra kompjuterike

Tani që keni një ide se çfarë është përcjellja e portit dhe çfarë efekti mund të ketë ai në lojrat tuaja në internet, le të flasim tani se si mund ta vendosni. Meqenëse është e lidhur direkt me lidhjen tuaj të internetit, mënyra për ta vendosur atë është përmes ruterit tuaj.

Tani, kjo mund të duket si një detyrë komplekse për disa, pasi rrëmuja në cilësimet e ruterit tuaj mund të jetë mjaft konfuz. Sidoqoftë, nëse ndiqni udhëzuesin tonë hap pas hapi të përmendur më poshtë, jemi të sigurt që do të bëheni brenda asnjë kohe.

 • Hapni një shfletues në internet dhe lundroni në adresën IP të routerit tuaj
 • Gjeni seksionin e dërgimit të portit të ruterit
 • Vendosni adresën IP të kompjuterit tuaj ose tastierën e lojrave në kutinë e duhur në ruterin tuaj
 • Vendosni portet TCP dhe UDP për lojën tuaj në kutitë përkatëse në ruterin tuaj
 • Me raste, duhet të rindizni ruterin tuaj që ndryshimet të hyjnë në fuqi

Lojërat më të njohura

Këtu është një koleksion i madh i Lojërave të Lojërave të shkruara nga lojtarë nga faqja jonë me kap fotografi me ekran me rezolucion të lartë.

PARAQITJA PORTORE P FORR

Call of Duty: Black Ops IIII

PARAQITJA PORTORE P FORR

Fortnite

PARAQITJA PORTORE P FORR

Rrëzimi 76

PARAQITJA PORTORE P FORR

Fusha e Betejës V

PARAQITJA PORTORE P FORR

Thirrja e detyrës: Lufta e Dytë Botërore

PARAQITJA PORTORE P FORR

Red Dead Redemption 2

Shtesa Port Forwarding e PureVPN

i lehtë & Mënyrë e sigurt për të hapur të gjitha portet

Shtesa krejt e re e Forwarding Portit PureVPN bën gjithçka për ju, në mënyrë që të mos keni nevojë të bëni përsipër detyrën e ndryshimit të cilësimeve të ndryshme të ruterit. Plus, me ndihmën e kësaj shtese të re, ju keni mundësinë të përcillni ose hapni çdo portë UDP / TCP që forcon lidhjen tuaj me serverin e lojës. Dhe kjo vetëm maja e ajsbergut.

Luaj Fortnite në internet duke hapur portet e saj me Portin e PureVPN Forwarding shtesë në vetëm 0,99 dollarë

Përfitimet e përdorimit të shtesës shtesë të Portit PureVPN

Këtu janë disa përfitime të tjera të përdorimit të shtesës Port Forwarding të PureVPN:

  • Hap ose përcjell çdo portë UDP / TCP nga çdo pajisje
  • Aftësia për të hyrë në PC ose laptop nga kudo tjetër
  • Shpejtoni shkarkimet tuaja P2P
  • Përdorni Port Forwarding për të konfiguruar CGNAT (Ndalesa e klasës së transportuesit)
  • Përdorni Port Forwarding për të hapur porte specifike për lojrat në internet
  • Përdorni Port Forwarding ndërsa jeni i lidhur me një VPN

IMG

Udhëzues Forwarding Port në Lojërat PC

 • Si të hapni portet për thirrjen e detyrës: Opsionet e Zeza 4
 • Si të hapni portet për Fortnite
 • Hapja e Porteve për Legends Apex
 • Si të Port Forward Fallout 76
 • Si të hapni portet në fushën e betejës së routerit tuaj V
 • Hapja e porteve për thirrjen e detyrës: Lufta e Dytë Botërore
 • Si të Portoni Përpara PlayerUnknowns Betejat
 • Si të portoni përpara Red Dead Redemption 2
 • Port Forward Tekken 7
 • Efekt masiv Andromeda
 • Lojtarët fushat e betejave të panjohura
 • Port përpara për Nderim
 • Hapja e Porteve për Betejën V
 • Port Forward Quake Champions
 • Port përpara Agimit të Luftës III
 • Sniper Elite 4 Multiplayer
 • Lloji natyror i Hapur në Mbingarkesë
 • Sniper: Ghost Warrior 3
 • Dërgimi i portit për thirrjen e detyrës: Opsionet e Zeza IIII
 • Si të portoni përpara luftën e përparuar
 • Si të hapni portet në ruterin tuaj për CSGO
 • Si të portoni përpara Unitetin e Krijuar të Assassin’s
 • Si të transferoni Minecraft përpara
 • Si të Porto Forward Halo 5: Kujdestarët
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me