Fikse: Nuk ka zë në Netflix – Udhëzues i thjeshtë për PC, Smartphone dhe TV Smart


Fikse: Nuk ka zë në Netflix – Udhëzues i thjeshtë për PC, Smartphone dhe TV Smart

Botuar: 03 Mars 2020


  1. Fiks 1: Rinisni TV Smart tuaj
  2. Fiks 2: Lidhjet e pajisjes me xhirime të problemeve

Lexoni më tej këtë artikull për hapa të detajuar se si të zgjidhni No Error Netflix Error

Fiks pa zë në Netflix

Dekada e fundit është dukur rritje fenomenale në industrinë e argëtimit me video. Operatorët e mëparshëm të njohur të TV Cable dhe dyqanet me qira DVD tani janë bërë praktikisht të vjetëruara, falë emrit të ri në qytet – Netflix. Për shkak të komoditetit që ofron dhe tarifës nominale që kërkon, Netflix ka shtuar miliona klientë në bazën e saj tashmë të madhe të klientëve, dhe numri vazhdon të rritet.

Rritja me shpejtësi të lartë gjithashtu mund t’i atribuohet përmbajtjes së re që Netflix i shton bibliotekës së përmbajtjes çdo muaj. Netflix krenohet me shfaqjet televizive origjinale dhe filmat që pret në platformën e saj. Sidoqoftë, edhe pse shërbimi është kryesisht i përsosur dhe funksionon çudira shumicën e kohës, mund të dilni me disa probleme gjatë transmetimit, çdo herë në një hënë blu.

Ky artikull diskuton çështjen e marrjes së zërit kur luani një video dhe Netflix dhe ofron një udhëzues zgjidhjeje që mund të ndiqni për të zgjidhur problemin.

Si të rregulloni çështjen “Pa zë në Netflix” në Smart TV

Drejtori i Përgjithshëm i Apple, Tim Cook, tha se e ardhmja e TV është aplikacione, dhe përdoruesit e Netflix duket se pajtohen plotësisht me të. Një aplikacion i tillë në TV zgjuar është Netflix, i cili argëton miliona përdorues në të gjithë botën çdo ditë. Sipas disa statistikave të zbuluara nga Netflix, numri i përdoruesve që shikojnë Netflix në një TV të zgjuar është më i larti, i ndjekur nga PC.

Nëse jeni përdorues i zgjuar i TV dhe po përballeni me çështje të shëndosha kur luani një video në Netflix, thjesht ndiqni udhëzimin më poshtë. Një nga rregullimet do të zgjidhë problemin tuaj.

Fiks 1: Rinisni TV Smart tuaj

TV juaj i zgjuar ose kutia juaj e vendosur e transmetimit mund të ketë hyrë në disa gabime të përpunimit për shkak të të cilave prodhimi i tingullit mund të bllokohet. Rinisja e pajisjes mund të ju ndihmojë për të zgjidhur këtë problem, pasi kjo pastron cache përkohshme dhe zgjidh gabimet.

Nëse rregullimi i mësipërm nuk zgjidh problemin tuaj, kaloni në zgjidhjen tjetër.

Fiks 2:: Lidhje me pajisjen me telashe

A jeni i sigurt që të gjitha kabllot tuaja janë të lidhura siç duhet? Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të shkëputni të gjithë kabllot dhe t’i vendosni përsëri në portet e tyre përkatëse.

Si të rregulloni çështjen “Pa zë në Netflix” në PC?

PC është pajisja e dytë më e zakonshme në mesin e përdoruesve të Netflix në të gjithë botën, pas Smart TV. Meqenëse brezi modern është shumë i mësuar të përdorë PC për detyrat e tyre të përditshme, shumë njerëz zgjedhin të shikojnë Netflix në PC ose laptop..

Nëse përballeni me probleme të shëndosha në laptop ose PC kur luani një video, provoni rregullimet e përmendura më poshtë.

Fiksi 1: Ndryshimi i vendosjes audio Netflix

Klikoni në ikonën e dialogut në të djathtën e poshtme të riprodhuesit Netflix dhe sigurohuni që të jetë zgjedhur opsioni jo 5.1. Nëse zgjidhet ndonjë mundësi tjetër, ndryshojeni në jo 5.1. Nëse kjo nuk e zgjidh problemin tuaj, kaloni në zgjidhjen tjetër të dhënë.

Fiks 2: Përditësoni Shoferin Audio

Shkoni në panelin e kontrollit të kompjuterit tuaj dhe shihni nëse drejtuesi juaj i instaluar audio është azhurnuar. Ju mund ta bëni këtë duke kontrolluar numrin e versionit të shoferit dhe duke konfirmuar atë në internet përmes kërkimit Google për të parë nëse është azhurnimi më i fundit. Nëse është një disponim i ri për shoferin tuaj, instaloni atë. Kjo duhet të zgjidhë problemin tuaj. Nëse nuk e zgjidh problemin tuaj, kaloni në zgjidhjen tjetër.

Fiks 3: Rregulloni Cilësimet e PC Audio

Hit Win + R për të hapur dritaren Run në PC tuaj dhe shtypni “mmsys.cpl” në kutinë e kërkimit. Dritarja e cilësimeve të pajisjeve natyrore të zërit do të hapet. Nga skedari Rishikimi, zgjidhni altoparlantët tuaj dhe goditni butonin Set Default. Klikoni në Properties dhe shkoni te skedari Advanced. Sigurohuni që të jetë zgjedhur opsioni “24 bit, 192000 Hz (Cilësia e Studio)”. Nëse jo, ndryshoni formatin tuaj të paracaktuar në 24 bit, 192000 Hz (Cilësia e Studio). Godit në rregull. Kjo duhet të zgjidhë problemet tuaja të lidhura me tingullin në Netflix.

Si të rregulloni çështjen “Pa zë në Netflix” për pajisjet e tjera streaming?

Fiks 1: Provoni të luani diçka tjetër

Ështja mund të jetë për shkak të një gabimi në bibliotekën e përmbajtjes Netflix. Për tu siguruar që çështja nuk është në pajisjen tuaj të transmetimit, provoni të luani një titull tjetër në Netflix. Nëse po merrni daljen e duhur të tingullit në Netflix kur luani një titull tjetër, problemi është në bibliotekën e përmbajtjes Netflix dhe jo me konfigurimin tuaj streaming. Ju mund të kontaktoni Netflix dhe t’u kërkoni atyre që të zgjidhin çështjen.

Nëse duke luajtur një video tjetër nuk jep asnjë prodhim zëri, lëvizni tek zgjidhja tjetër.

Fiks 2: Kontrolloni lidhjet tuaja

A jeni i sigurt që të gjitha kabllot tuaja janë të lidhura siç duhet? Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të shkëputni të gjithë kabllot dhe t’i vendosni përsëri në portet e tyre përkatëse.

Fiks 3: Rinisni pajisjen tuaj

Pajisja juaj e transmetimit mund të ketë rënë në disa gabime të përpunimit për shkak të të cilave prodhimi i tingullit mund të bllokohet. Rinisja e pajisjes mund të ju ndihmojë për të zgjidhur këtë problem, pasi kjo pastron cache përkohshme dhe zgjidh gabimet.

Shijoni Netflix të SHBA me PureVPN nga çdo vend

Netflix është një shërbim i shkëlqyer për streaming në SH.B.A. Jashtë SH.B.A.-së, ajo funksionon po aq e shkëlqyeshme, por nuk ofron të njëjtat tituj. Ka shumë shfaqje dhe filma të mrekullueshëm televizivë që janë në dispozicion vetëm në SH.B.A. Slightlyshtë paksa e padrejtë për përdoruesit e Netflix që jetojnë jashtë SH.B.A.-së pasi paguajnë të njëjtin çmim për pajtimin e tyre, por nuk marrin të njëjtën vlerë për paratë e tyre në krahasim me përdoruesit e Netflix në SHBA.

Nëse jeni të lodhur duke shikuar të njëjtat tituj të mërzitshëm në Netflix, mund të hyni në Netflix SH.B.A. nga çdo vend përmes Netflix VPN. Kur lidheni me PureVPN dhe zgjidhni Netflix të SH.B.A. nga faqet e internetit të njohura, vendndodhja juaj virtuale ndryshohet në SH.B.A., duke lejuar të hyni në të gjithë titujt që janë vetëm në dispozicion në SH.B.A..

PureVPN mund t’ju japë përvojën përfundimtare të transmetimit që ju meritoni. Kjo ju lejon të shijoni një përvojë tërësisht të pandërprerë të transmetimit pa asnjë buffering të vazhdueshëm ose vonesa.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map