Dyqane kafeje me WiFi afër meje

Shumë kafene me reputacion të tillë si Starbucks kanë filluar të japin WiFi falas për kafe për të mbajtur klientët e saj për periudha më të gjata sepse kjo ka provuar të rrisë shitjet. Të dilni në kafenenë tuaj të preferuar me WiFi, ka shumë vështirësi.

Jeta jonë e përditshme vërtitet rreth përdorimit të një lidhje interneti me shpejtësi të lartë për të përparuar me jetën tonë të përditshme. Nëse do të bëni një blerje në internet, të ndërveproni në mediat sociale, ose të qëndroni në kontakt me punët botërore, kërkon që të keni një qasje në internet WiFi 24/7 pranë jush.

Për shkak të nevojës për të patur një lidhje interneti gjatë gjithë kohës, restorantet, kafenetë, parqet aty pranë, kanë pika të nxehta Wi-Fi të shpërndara nëpër qytete të tëra.

Në mënyrë të ngjashme, shumë kafene me reputacion të tillë si Starbucks kanë filluar të japin WiFi falas për kafe për të mbajtur klientët e saj për periudha më të gjata sepse kjo ka dëshmuar se rrit shitjet. Të dilni në kafenenë tuaj të preferuar me WiFi, ka shumë vështirësi.

Për shembull, shumë kafene pune ofrojnë zbritje ose ndonjëherë edhe kafe falas duke u regjistruar në rrjetin e tyre. Pra, kjo siguron një motivim për njerëzit që mund të vizitojnë kafenetë e punës për të zhvilluar takimet e tyre dhe madje edhe kafen e tyre të preferuar të nxehtë duke i pritur në tryezë. Kështu që studentët që kërkojnë një dyqan kafeje për të studiuar ose thjesht për t’u drejtuar në kafene tuaj të preferuar të natës vonë mund të vazhdojnë të lexojnë këtë udhëzues, i cili do t’ju japë udhëzime për ato vende që ofrojnë WiFi.

Dyqane kafeje me WiFi Pranë meje

Starbucks

Ju ndoshta e dini popullaritetin në rritje të donuts donuts në të gjithë botën, veçanërisht në Shtetet e Bashkuara. Por ju mund të mos keni ndonjë ide që donuts ofrojnë lidhje WiFi falas për të gjithë në mijëra dyqane me pakicë në të gjithë globin..

Ende një nga gjigandët më të mëdhenj të kafesë, Starbucks kohët e fundit partnerizoi me Google për të integruar WiFi Falas të tij me qasje të pakufizuar për klientët dhe perspektivat e tij. Dyqanet e kafeneve me WiFi afër jush është ajo që dëshiron çdo individ i cili mund të shijojë kafen e tyre dhe të ketë akses në internet në çdo kohë.

Starbucks ka dyqanet e saj të shpërndara në të gjithë botën, kështu që njerëzit të pyesin se si të gjejnë kafenetë Starbucks me WiFi afër meje nuk duhet të shqetësohen për shkak të disponueshmërisë së saj të gjerë. Të deklaruara më poshtë janë disa nga vendet më të njohura ku do të gjeni Starbucks:

 • Shtetet e Bashkuara
 • Korea e jugut
 • Meksikë
 • Mbretëria e Bashkuar

Dunkin Donuts

Donuts donkins nuk janë të njohura vetëm për ushqimin dhe donat e saj për mrekullim të gojës, por gjithashtu një zinxhir ushqimor që ofron një mjedis të shkëlqyeshëm për të studiuar dhe punuar. Studentët mund të përfitojnë plotësisht nga kjo situatë duke u nisur drejt njërit prej daljeve të donuts Dunkin dhe të studiojnë për provimet e tyre plus të shijojnë latten e tyre të shijshme. Këto kafene janë të hapura vonë natën, kështu që mos hezitoni të kapni një kafshim. Më poshtë u përmendën disa nga qytetet më të njohura në Shtetet e Bashkuara ku mund të gjeni një dyqan Dunkin.

 • Nju Jork
 • Massachusetts
 • Florida
 • New Jersey

Xhoi dhe lëngu

Joe dhe Lëngjet në Mbretërinë e Bashkuar, Londra ofron WiFi falas, si dhe kafe të shkëlqyeshme. Prandaj, ndërsa shëtitni nëpër Londër dhe ndaloni në Joe dhe Lëng për disa smoothie dhe shërbim falas WiFi është një paketë e plotë për shumicën e njerëzve. E themeluar në vitin 2002, Joe dhe kompania e kafesë Juice është cilësuar si shumë e preferuar nga shumë dhe bie në vendin e 3-të për lidhjen më të shpejtë WiFi sipas testeve tona.

 • Nju Jork
 • Massachusetts
 • Florida
 • New Jersey

Tim Horton

Tim Horton vjen në vendin e katërt, pasi ofron shërbimin më të mirë WiFi. E vendosur në Kanada, ju mund të lidheni me pikat e nxehta të kafeneve të saj WiFi dhe të shijoni ekspresin tuaj të shijshëm në paqe. Duke përdorur laptopin ose smartphone tuaj, ju mund të zgjidhni midis dy shërbimeve të tij: WiFi basic dhe WiFi plus. Shërbimi WiFi plus ofron një lidhje me pajisjen dhe u siguron miqve të tij qasje të pakufizuar në internet me shpejtësi të flaktë.

Fasule kafeje dhe gjethe çaji

Kush nuk do të donte të marrë një gllënjkë të asaj kafeje të butë “Dulce de leche”? Epo jo vetëm të përmbysni dhe të keni një trajtim të shijshëm në një nga dyqanet e fasule kafeje dhe çaji. Ajo që ofron më shumë është një lidhje e shpejtë në internet me pajisjen tuaj mobile, me kërkesën e lartë për qasje WiFi në dyqanet e tyre. Shërbimi WiFi është falas dhe ofron një shërbim të lehtë për tu lidhur për të siguruar lidhjen më të mirë të internetit të mundshme.

Gjetja e një WiFi Publik

Në varësi të vendit ku jeni dhe po përpiqeni të gjeni internet pa ISP, mund të gjeni mundësinë për të gjetur një WiFi publik afër afërsisë tuaj, për shembull, në kafenetë, restorantet, bibliotekën, parqet dhe shumë vende të tjera. Sidoqoftë, rrjetet publike mund t’ju bëjnë të prekshëm nga kërcënimet në internet. Ndiqni këto hapa për të qëndruar të sigurt kur përdorni WiFi publik në pikat e nxehta si kafenetë aty pranë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me