Disney + nuk po punon me VPN?

Botuar: 30 Dhjetor 2019

Ndërsa abonimet e Disney Plus nuk janë akoma të disponueshme në shumë vende, përdorimi i PureVPN është mënyra më e mirë për ta zhbllokuar atë. PureVPN po ofron një proces të ri 7-ditor me vetëm 0,99 dollarë për t’ju ndihmuar të merrni akses nëse Disney Plus nuk po punon me një VPN nga kudo. Tani mund të shikoni filma emocionues të Disney Plus dhe të parandaloni stresin e bllokimit me lehtësi.

VPN nuk po punon me Disney +?

Shikimi i një filmi Disney është mënyra më e mirë për të lëshuar stresin pas një dite të vështirë në punë. Disney zotëron një portofol të madh me përmbajtje të mahnitshme që çdokush do të donte ta binte pa pushim.

Më parë, një pjesë e madhe e përmbajtjes Disney ishte në dispozicion në kanale të ndryshme transmetimi në internet. Ky ishte pak problem për dikë që kishte vetëm abonim në një ose dy kanale në maksimum.

Për fat të mirë, Disney erdhi me një zgjidhje të mahnitshme duke lançuar shërbimin e tyre shumë të transmetimit i cili përmban të gjithë përmbajtjen e tyre origjinale. Pra, nëse jeni një tifoz i MCU ose një tifoz i Star Wars, mund t’i shikoni të gjitha këto filma me lehtësi në kanalin Disney +.

Disney Plus është një shërbim relativisht i ri streaming, që tashmë po merr të gjitha hipotezat në botë. Që nga fillimi i saj, ne e pamë atë të përballet me shumë ndërprerje vetëm sepse kishte shumë njerëz që pajtoheshin dhe e përdorin atë në të njëjtën kohë.

Pavarësisht vizave, Disney Plus është në dispozicion vetëm në disa vende. Deri tani, është në dispozicion vetëm në SH.B.A., Kanada, Australi, Hollandë dhe Zelandën e Re. Do person që përpiqet të hyjë në kanalin nga jashtë këtyre vendeve do të merrte mesazh gabimi:

“Na vjen keq, Disney + nuk është në dispozicion në vendin tuaj”

Llojet e saj tejkalojnë disponueshmërinë e tij, dhe ka shumë njerëz që janë duke u përpjekur të hyjnë në shërbim përmes një VPN. Por po ia dalin mbanë? Shumica e tyre nuk janë. Pra, a ka ndonjë rrugëdalje të lehtë? Nuk është, dhe ju mund të lexoni në lidhje me të më poshtë.

VPN nuk po punon me Disney Plus? Provoni këtë…

Kaloni te PureVPN sepse aktualisht është i vetmi shërbim VPN që punon me Disney+.

PureVPN është testuar plotësisht dhe mund të zhbllokojë SHBA, Britani të Madhe, CA, AUS dhe versione të tjera të Disney + nga kudo. Serverat mbahen të optimizuar për të ofruar shpejtësinë më të shpejtë me cilësi HD.

PureVPN vjen me një garanci të kthimit të parave 31-ditore, që do të thotë që mund ta provoni falas dhe të bëheni një përdorues me pagesë pasi të jeni të kënaqur me shërbimin.

Pse Disney + nuk po punon me VPN?

VPN është një mjet thelbësor që ju lejon të keni akses në shumicën e faqeve në internet dhe kanale nga kudo. Sidoqoftë, ka disa uebfaqe dhe kanale që nuk janë të disponueshme edhe nëse përpiqeni ta përdorni atë me një VPN. Faji, në këtë rast, është me shërbimin VPN që po përdorni.

Ashtu si Netflix, Disney ka marrë një qëndrim të ashpër kundër shërbimeve VPN. Madje ka raporte që disa prej llogarive të përdoruesve ishin të ndaluara sepse ata u përpoqën të hynin në kanal me një VPN. Në një skenar të tillë, duhet të përdorni një VPN për të hyrë në Disney Plus? Kjo varet nga shërbimi i VPN që po përdorni.

Deri tani, ka një pjesë të vogël të shërbimeve VPN që po ofrojnë qasje të pakufizuar në Disney Plus. Një nga këto shërbime VPN është PureVPN, e cila lejon përdoruesit të transmetojnë Disney Plus nga kudo. Pra, nëse po përdorni PureVPN për të hyrë dhe transmetuar Disney Plus, atëherë nuk duhet të shqetësoheni për ndonjë kufizim sepse jeni në zonën e sigurt.

Si ju ndihmon PureVPN të Hyni Disney Plus?

Toshtë e lehtë për të hyrë në Disney Plus nga çdo vend i botës nëse keni PureVPN. Siç u shpjegua më lart, PureVPN është një nga shërbimet e pakta VPN që ofrojnë qasje të pakufizuar në Disney Plus nga kudo. Pra, nëse jetoni në një vend ku Disney Plus nuk ka dalë ende, atëherë mund të përdorni PureVPN për të hyrë në kanal.

PureVPN është një shërbim fantastik i transmetimit VPN që ofron shpejtësinë më të shpejtë ndërsa transmeton Disney + nga kudo.

PureVPN është VPN më e mirë që ju mund të merrni duart tuaja. Ajo ofron liri të plotë në internet për të gjithë qytetarët, me qasje në kanale të njohura si Netflix, Disney +, dhe më shumë. PureVPN mban një rrjet të gjerë të 2,000+ serverëve të optimizuar në 140 vende. Këta serverë trajtohen nga specialistë, në mënyrë që të mos shihni kurrë një rënie të performancës.

Ju mund t’i merrni të gjitha këto dhe më shumë me PureVPN. Kështu që merrni PureVPN sot dhe gëzoni qasje të pakufizuar në Disney Plus nga kudo në botë!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me