Alternativa më e mirë për Netflix: Shërbime falas dhe të paguara si Netflix (Por më mirë!)


Alternativa më e mirë Netflix: Falas & Shërbime të paguara si Netflix (Por më mirë!)

Botuar: 15 korrik 2019


Netflix mban një themel të fortë në industrinë e transmetimit OTT me një pajtim të madh prej 139+ milion, por në asnjë mënyrë, ai mban ndonjë monopol. Ekzistojnë një numër i shërbimeve të tjera streaming që do të bëjnë një punë po aq të mirë në plotësimin e nevojave tuaja të transmetimit. Më poshtë kemi shpërndarë një listë ekskluzive të alternativave të Netflix (të lira dhe të paguara) që ia vlen të kushtojnë vëmendjen tuaj në vitin 2019.

Netflix nuk ka nevojë për hyrje në industrinë e transmetimit. Shërbimi i rrymës me bazë në SH.B.A. aq i popullarizuar sa që emri përdoret mjaft fjalë për fjalë si folje. “Le të jemi Netflix Sonte”, “Koha për disa Netflix dhe Chill”, janë vetëm disa shembuj se si “Netflix” ka zëvendësuar fjalën “streaming” në mendjet e përdoruesve. Sidoqoftë, peizazhi në internet i transmetimit duket se po ndryshon ndërsa pretendentët e rinj kanë zënë vend, duke i dhënë Netflix një konkurrencë serioze.
Pra, nëse jeni duke kursyer para në xhep, duke kërkuar një ndryshim në katalogun e mediave ose thjesht keni nevojë për pushim nga Netflix, provoni këto alternativa Netflix.

Alternativa më e mirë e paguar për Netflix

Video Kryeministri Amazon

Amazon Prime Video është një tjetër lojtar kryesor në industrinë e transmetimit OTT. Në dispozicion në 100+ vende, shërbimi kushton rreth 8,99 dollarë në muaj ose 99 dollarë për një vit. Ajo ofron një vlerë të madhe për paratë ndërsa shoqërohet me shumë abonime të kryeministrit të ofruara nga Amazon.
Ndërsa Amazon ofron një katalog relativisht më të vogël të mediave sesa Netflix, mezi do t’i dëgjoni përdoruesit e Amazon duke u ankuar. Duke ndjekur hapat e Netflix, Amazon Prime Video gjithashtu ofron prodhim origjinal duke përfshirë shfaqje të famshme televizive si Zotat Amertican, dhe Man in the Castle High. Një tipar tjetër i dukshëm është se videoja e Amazon Prime ju lejon të merrni qasje relativisht më të lirë në faqet e tjera të transmetimit të mediave si HBO dhe Showtime në formën e shtesave.

Hulu

Duke përshëndetur nga SH.B.A., Hulu është konkurrenti më i afërt me Netflix në rajon që ofron mijëra filma dhe shfaqje televizive nga rrjetet kryesore si AMC, PBS, Fox 21 Century Fox etj. Megjithatë, Hulu mbetet pas Netflix në popullaritet sepse shërbimi është i kufizuar në SHBA vetëm kur Netflix është në dispozicion në pothuajse çdo vend tjetër të botës. Edhe pse nuk rekomandohet, por përdoruesit mund të zgjedhin gjithashtu një Hulu VPN të besueshëm për të hyrë në shërbim jashtë SH.B.A..
Ashtu si Netflix dhe Amazon Prime Video, Hulu gjithashtu ofron koleksionin e programeve origjinale, përfshirë shfaqje televizive të vlerësuara në mënyrë kritike si përrallën e The Handmaid’s dhe The Act. Shërbimi kushton 8 dollarë në muaj, por mund të keni akses në shërbime të tjera streaming si HBO Cinemax dhe Showtime për disa dollarë shtesë. Diçka që Netflix nuk do të të lejonte kurrë të bëje.
Ka një zonë tjetër në Hulu që rreh lehtë Netflix. Ajo gjithashtu ofron transmetim të kanaleve televizive Live dhe Mbështetje Cloud DVR, kështu që në rast se dëshironi të zbrisni pajtimin tuaj të mirë në TV, Hulu është mënyra për të shkuar.

HBO Tani

HBO ka prodhuar disa nga shfaqjet më të mira televizive të industrisë së argëtimit, por ato janë vërtet të vështira për t’u kapur në kanalin TV kabllor ndërsa transmetohen. Prandaj, nëse dëshironi të shikoni me vëmendje shfaqjet e njohura HBO si “Game of Thrones” dhe “Westworld” sipas lehtësisë, pajtohuni në HBO Tani.
Aq sa joshëse mund të duket, HBO Tani vjen me një çmim të rëndë prej 14,99 $ në muaj për arsye të mira. Ajo i jep një qasje me një klik të gjithë filmave, shfaqjeve televizive, dokumentare, transmetime sportive dhe çfarë jo jo, të HBO-s. Për më tepër, ju mund ta transmetoni shërbimin njëkohësisht në një numër të pakufizuar të pajisjeve të mbështetura.
Përdoruesit gjithashtu mund të zgjedhin HBO Go i cili vjen me pajtimin paraprak të kabllove HBO. Ajo ofron gjithçka që ofron HBO Tani, por ju ende duhet të paguani për pajtimin e TV kabllor.

Sling TV

E disponueshme vetëm në SH.B.A., Sling TV është një shërbim i transmetimit kabllor i krijuar në vitin 2015. Ai lejon përdoruesit të transmetojnë të gjitha kanalet televizive që janë në dispozicion tradicionalisht në një rrjet kabllor pa një pajtim DISH ose kontratë. Me një çmim relativisht më të ulët prej 25 dollarë, Sling TV ju kursen edhe koston e pajisjeve / pajisjeve me çmim të lartë, duke konsumuar hapësirë ​​nën pajisjen tuaj televizive. Për më tepër, shërbimi ju lejon të zgjidhni pesë ose gjashtë kanale më shumë për 4,99 $ shtesë. Ju gjithashtu mund të shpenzoni pak më shumë për të hyrë në kanale premium si HBO, STARZ dhe EPIX.
Ashtu si Netflix ose Hulu, Sling TV është një shërbim i transmetimit të mediave me mundësi të internetit dhe mund ta shihni në çdo pajisje të mbështetur si Roku, Xbox, TV Android, Chromecast etj..

Fandor

Fandor është më pak i njohur shërbimi i transmetimit, por ai ofron përmbajtje video që nuk do të keni kurrë në ndonjë sit tjetër. Shpesh referohet si “Soundcloud” i transmetimit të videos, ai përmban një bollëk filmash, shfaqje televizive dhe dokumentare që prodhohen në mënyrë të pavarur. Fandori mund të mos jetë një opsion i mirë për ata që dashurojnë filmat kryesorë të Hollivudit, por nëse jeni në skenën e filmave indie, Fandor është basti juaj më i mirë.
Shërbimi aktualisht pret një bibliotekë të madhe mediatike me 6000+ filma së bashku me një ndërfaqe të thjeshtë për t’u përdorur për kërkime të përshtatshme. Fandor kushton rreth 10 dollarë në muaj por nëse nuk jeni i sigurt nëse ia vlen të shpenzoni transmetimin tuaj, mund të zgjidhni së pari një provë falas 14-ditore

Alternativa më e mirë falas për Netflix

Nëse dëshironi të kurseni veten nga kostoja e transmetimit, ju mund të drejtoheni në disa prej këtyre alternativave falas Netflix. Megjithëse ofertat e tyre nuk janë as afër ndonjë prej atyre që paguhen, ato janë ende shumë të mrekullueshme për t’u përdorur pasi nuk duhet të paguani një monedhë.

kërcitje

Zotëruar nga Sony, Crackle është një shërbim falas i transmetimit të mediave që ofron një koleksion të gjerë të filmave, shfaqjeve televizive (të reja dhe të vjetra) mbi një bazë rrotulluese. Do të thotë që të gjithë përmbajtja është në dispozicion përkohësisht dhe nuk do të zgjedhësh atë që dëshiron të shikosh.
Crackle gjithashtu ka koleksionin e vet të përmbajtjes origjinale. Nuk kërkon regjistrim, përvoja e transmetimit është mjaft e mirë dhe nuk ka ndonjë ndryshim domethënës në cilësinë e videos në krahasim me alternativat e paguara si Amazon Prime. Sidoqoftë, reklamat ndonjëherë mund të shqetësohen, por nuk është asgjë për të cilën mund të ankohemi nga një shërbim falas. Një avantazh tjetër i mundshëm është se Crackle është rajonalisht i kufizuar vetëm në SH.B.A. por ekzistojnë rrugëkalime që përdoruesit mund të aplikojnë

Filmat Snag

Snag Films është një tjetër alternativë e shkëlqyer falas e Netflix për transmetim. Ai krenohet me një bibliotekë të madhe mediatike me 10000+ filma dhe shfaqje televizive, të cilat, pa nevojë të themi, nuk janë aq të azhurnuara si çdo alternativë e paguar Netflix e diskutuar më lart.
Duke marrë parasysh faktin se është një shërbim falas i transmetimit, përdoruesit nuk do të kishin parasysh cilësinë relativisht të ulët të videos prej 720p ose edhe më të ulët për filmat e vjetër dhe shfaqjet televizive. Disa përmbajtje janë të disponueshme në cilësi të lartë me 1020p, por kryesisht janë hit ose humbje. Vendosja e reklamave nuk është shumë intruzive dhe ndonjëherë përdoruesit mund të mos shohin ndonjë reklamë fare.

Popcornflix

Muzika Popcorn ka një shumëllojshmëri të filmave dhe shfaqjeve televizive falas nga të gjitha zhanret që janë të gatshëm të transmetohen, madje pa pasur nevojë të regjistroheni për një llogari. Ndërfaqja në uebfaqe është e lehtë për të lundruar dhe e bën shumë të thjeshtë qasjen në përmbajtje video nga zhanre të ndryshme si komedia, aksioni, drama, familja, filmat e huaj, ngrihen komedi, dokumentarë dhe më shumë.
Një dobësi është se cilësia e videos nuk është aq e shkëlqyeshme, dhe ofron pothuajse të njëjtën cilësi si një printim DVD. Reklamat nuk janë shumë tërheqëse por videoklipi nuk ka ndonjë mundësi tjetër përveç kontrollit të vëllimit. Për dallim nga media player Sony Crakcle i cili ofron edhe titra.
Përzgjedhja e filmave është pak e goditur dhe e humbur, me shumë tituj më të vjetër dhe më pak të njohur në vend. ’Shtë e thjeshtë të shfletosh nëpër zhanre, prandaj ia vlen gjithmonë të kontrollosh për të parë se çfarë gjenden atje. Të paktën me filma, ne shpesh mundoheshim të bënim shfaqjet televizive për të luajtur.
Edhe me gjithë ato që konsiderohen, është e vështirë të grumbullohesh falas, dhe nëse i ke lodhur të gjitha pagimet e tua për shërbime streaming, dhe akoma nuk ke asgjë për të parë, mund të ia vlen të kontrollosh katalogun e Snag. Thjesht mund të gjesh një perlë të fshehur.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map