5 Kodi Më i Ndërton Me Blerje Zero

Botuar: 16 korrik 2019

Dëshironi të transmetoni kanale në Kodi pa ndonjë buffering? Pastaj përdorni këtë udhëzues dhe instaloni ndërtesat më të mira të Kodi në çdo pajisje të tillë si Android, IOS, Mac ose Amazon FireStick. Kjo është një listë e azhurnuar, kështu që ju nuk do të përballeni me ndonjë problem në përdorimin e shtesave më të mira të mundshme. Gjithashtu, mund të përdorni PureVPN në pajisjen tuaj për të rritur transmetimin pa buffer në Kodi dhe për të shmangur stresin e bllokimit.

Arefarë janë Kodi Ndërton?

Kodi është shumë i personalizueshëm falë natyrës së tij me burim të hapur, dhe bashkësia e shtesave Kodi lëshon shpesh versione të modifikuara të aplikacionit të quajtur Kodi ndërton. Pavarësisht nëse keni nevojë për një ndryshim në ndërfaqen e përdoruesit ose qasje të shpejtë në përmbajtjen tuaj të preferuar, këto ndërtime mund t’i shërbejnë qëllimit tuaj pa telashe për të instaluar një duzinë depo.
Pasi të instalohet Kodi, duhet shumë kohë dhe përpjekje për të rregulluar. Gjetja e lëkurave, shtesave të veçanta dhe cilësimet që i përshtaten qëllimit tuaj, madje mund të jenë shteruese për disa. Sidoqoftë, Kodi ndërton ofron një dyqan me një ndalesë për të gjitha këto shtesa dhe lëkurë, duke e bërë të lehtë për të shkarkuar dhe transmetuar shpejt përmbajtjen.

Ndërtimet më të mira të Kodit për vitin 2019

Tani që versioni i fundit i Kodi Leia është stabilizuar, pothuajse të gjitha ndërtimet që kanë punuar në krypton 17.6 të mëparshëm tani mbështesin gjithashtu versionin 18.3. Një numër ndërtimesh që mbështesin vetëm versionin Leia janë lëshuar gjithashtu, duke e bërë terrenin relativisht të hollë për versionin më të vjetër. Më poshtë, ne kemi renditur pesë ndërtimet më të mira të Kodi që ofrojnë transmetim më pak buffer. Disa punojnë në Leia 18.3, disa në 17.6, dhe disa punojnë në të dy.

Asnjë Magjinë e Kufijve

Nëse jeni një përdorues afatgjatë i Kodi, atëherë duhet të keni dëgjuar për këtë. No Limits Magic ka qenë rreth e rrotull si një ndërtim i njohur Kodi deri sa u prek me shtesa të gabuara. Por me fat për ju, ajo është rikthyer në jetë me azhurnimin e fundit që përmban një ndërfaqe të butë të përdoruesit dhe një gamë të gjerë të shtesave Kodi që funksionojnë.
Pavarësisht nëse jeni një transmetues i rastësishëm ose i shpeshtë, asnjë ndërtim i Limit Magic ka mijëra opsione të përmbajtjes për t’ju mbajtur të kënaqur, përfshirë filma, shfaqje TV, sporte, dhe më shumë. Disa shtesa që ia vlen të përmenden do të ishin AdultHideout, Bennu, Castaway, cCloud TV, Champion Sports, Covenant, DC Sports, GoodFellas 2.0, dhe VideoDevil, ndër të tjera. Punon me të dy versionet Kodi Krypton 17.6 dhe Leia 18.2-3.

titan

Titani është relativisht i ri në skenë, por ka fituar komente të shkëlqyeshme si nga përdoruesit afatgjatë, ashtu edhe nga përdoruesit e rinj të Kodi. Ajo vjen e pajisur me një gamë të gjithanshme të shtesave nga kategori të ndryshme si Live Sports, Filma, YouTube dhe TV Live për kanalet kryesore televizive kabllore në Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA.
Titanium është shtëpi për disa prej shtesave më të njohura si Gaia, Yoda, 13Clowns, Supremacy, Stream Hub, Deceit dhe Incursio, për të përmendur disa. Titani gjithashtu lejon përshtatje të lehtë. Ai përdor lëkurën e famshme Xonfluence, por ju mund të zgjidhni nga ton opsione të tjera. Shtë në dispozicion për të dy versionet Kodi Krypton dhe Leia.

Misfit Mods Lite

Disa ndërtime të Kodi për vitin 2019 duket se po fryjnë funksionalitetin e aplikacionit me shtesa të panevojshme të shpërndara në kategori të panumërta. Misfit Mods Lite është një ndërtesë e thjeshtë për t’u përdorur që kërkon hapësirë ​​minimale dhe në këtë mënyrë, funksionon në mënyrë perfekte në pajisje si Amazon Fire Stick.
Një nga lojtarët më të vjetër në komunitetin e ndërtimit të Kodi, ai ofron një shumëllojshmëri të shtesave të videove për filma, shfaqje TV dhe ngjarje live. Të gjitha këto shtesa vendosen menjëherë në menunë kryesore, gjë që çon në një përvojë të rrjedhjes së rrjedhës. Shtë në dispozicion vetëm për Kodi Leis dhe përmban shumë shtesa të njohura si Project M, Crackle, ESPN 3, The Pyramid, SportsDevil, YouTube, Monster Munch, dhe më shumë.

riorganizuar

Nëse jeni duke përdorur Kodi 18 në një RAM të ulët dhe pajisje të përpunimit të energjisë, siç është Firestick, atëherë ndërtimi i Streamline Kodi është një ndërhyrje pa mend. Duke qenë aq i lehtë sa 220 MB në madhësi, është një ndërtesë e lehtë por e fuqishme Kodi që ofron disa prej shtesave më të mira për nevojat tuaja të transmetimit.
Ndërfaqja është mjaft e qetë dhe ju lejon të zgjidhni nga shumë burime për të transmetuar përmbajtje video, e cila shpesh është në dispozicion me cilësi të lartë 1080p. Lëvdatë disa nga shtesat më të njohura të Kodit si Magic Dragon, Exodus Redux, YouTube dhe At The Flix, Streamline ka të gjitha tiparet e duhura për ta shndërruar Kodin në një shpërndarës të plotë të mediave pavarësisht nga madhësia e tij e vogël.

Xanax

Xanax është një ide e të njëjtëve zhvillues të Kodi që na dha ndërtimin shumë të popullarizuar Durex. Edhe pse Durex është ndërprerë, Xanax po mban trashëgiminë përpara dhe po e bën rrugën e tij të duhur në listën e ndërtimeve më të mira të Kodi në vitin 2019. Xanax është mjaft i ngjashëm me Durex për sa i përket UI, UX, madje dhe madhësisë.
Përdoruesit që janë ende në kërkim të një alternative Durex mund të drejtohen te Xanax. Në asnjë mënyrë nuk është një klon, por një version i avancuar me funksionalitet shumë më të mirë. Xanax është në dispozicion për Kodi Leia dhe Krypton dhe pret një katalog të ngurtë të shtesave Kodi si Yoda dhe Maverick TV.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me