11 Faqet më të mira të transmetimit të futbollit


11 Sitet më të mira në internet

Botuar: 8 shkurt 2020


Tifozët e futbollit nga e gjithë bota mund të transmetojnë ndeshjet e futbollit drejtpërdrejt nga kudo me faqet më të mira të transmetimit të futbollit që kemi renditur.

Me qindra e mijëra fluturime të panjohura atje, ju shpesh mund të gjeni veten duke bërtitur në ekranin e TV tuaj pasi video pushoi së luajturi, vetëm kur sulmuesi ishte gati të godiste topin në gol. Epo, nëse kjo ka ndodhur për ju, më shumë sesa duhet të ketë, atëherë mund të vini në vendin e duhur. Ne e themi këtë sepse sot do të flasim për 11 faqet më të mira të transmetimit të Futbollit në dispozicion tani në internet.

Gjetja e një transmetimi live të rastit në internet për ligën tuaj të preferuar të futbollit, pavarësisht nëse është Premier League, La Liga, Serie A, Ligue 1 ose Bundesliga mund të jetë mjaft e lehtë. Sidoqoftë, nga ato që kemi parë, shumica e këtyre janë ose me cilësi shumë të ulët ose janë duke hasur çështje buffering / belbëzimi gjatë gjithë ndeshjes. Këto çështje, kur përputheni me ndeshjen e ekipit tuaj të preferuar, mund të jenë mjaft zhgënjyese.

Kështu që, nëse dëshironi të largoheni nga kjo një herë e përgjithmonë, atëherë shikoni listën e 11 vendeve më të mira të transmetimit të futbollit më poshtë:

 1. BT Sport
 2. Aplikacioni Fubo TV
 3. Sport Sky
 4. Sony LIV
 5. Hotstar
 6. Ripple IS
 7. VIP League
 8. Laola1.tv
 9. Neostreamz
 10. Sport Bein
 11. Hulu Sport

1. BT Sport

BT Sport është kanali më i popullarizuar i transmetimit sportiv në dispozicion në internet. Transmeton Champions League, Bundesliga, Serie A, Ligue 1 dhe shumë më tepër. Shtë një nga kanalet më të mira të transmetimit të futbollit në dispozicion në Mbretërinë e Bashkuar.

2. APP FuboTV

Fubo TV APP është një nga kanalet më të mira në internet për transmetimin e sporteve. Ajo ofron ndeshjet dhe kanalet më të mira për përdoruesit e tij. Dashamirët e futbollit mund të shikojnë ligat e njohura si Premier League, La Liga dhe UEFA Champions League.

3. Sportet Sky

Premier League është ligë më e njohur e futbollit në botë. Për më tepër, mund ta transmetoni lehtë në Sky Sports. Sky Sports është në dispozicion në Mbretërinë e Bashkuar, dhe ju mund të përdorni kanalin nga kudo me PureVPN.

4. SonyLIV

Sony LIV është një tjetër kanal i preferuar i transmetimit të futbollit. Ai lejon përdoruesit të transmetojnë La Liga dhe UEFA League Champions live drejtpërdrejt në shikuesit nënkontinent. Kanali mund të transmetohet falas nga India.

5. Hotstar

Hotstar është një kanal fantastik argëtimi në Indi. Shtë një shërbim i mrekullueshëm i transmetimit që ofron kaq shumë përmbajtje. Me Hotstar, ju gjithashtu mund të shikoni ndeshjet tuaja të preferuara të futbollit, përfshirë orët e rradhës të Premier League. Hotstar ofron aplikacione të dedikuara për Windows, Android dhe iOS.

6. Ripple.IS

Ripple.IS është një shërbim pa reklamim pa reklama që ju ofron saktësisht atë që ju nevojitet. Ju mund të shikoni ngjarjet tuaja të preferuara sportive, përfshirë futbollin në Ripple.IS. Shtë i popullarizuar në mesin e atyre që e pëlqejnë streaming në Premier League angleze.

7. Liga VIP

VIP League vizitohet nga të gjithë në botë dhe është në dispozicion në shtatë gjuhë të ndryshme. Ju mund të gjeni lehtësisht lidhje për të transmetuar drejtpërdrejt ndeshjet tuaja të preferuara të futbollit. Lidhje për të gjitha ngjarjet kryesore sportive si futbolli janë në dispozicion në VIP League.

8. Laola1.tv

Laola1.tv është një sit i ligjshëm që ju lejon të transmetoni falas ndeshjet tuaja të preferuara të futbollit. Ajo ka marrë të gjitha të drejtat për të transmetuar ngjarje të ndryshme sportive drejtpërdrejt nga kanale të shumta televizive. Kjo faqe ka lidhje live për argëtimin tuaj. Isshtë i arritshëm vetëm nga Austria dhe Gjermania.

9. Neostreamz

Neostreamz është një platformë fantastike për transmetimin e ndeshjeve tuaja të preferuara të futbollit. Shtë një platformë publike e azhurnuar nga vetë përdoruesit. Ka shumë lidhje që mund të përdorni për të transmetuar ndeshjet tuaja të preferuara të futbollit drejtpërdrejt në internet.

10. BeIN Sport

BeIN Sports është transmetuesi më i madh përreth. Pothuajse çdo ligë popullore e futbollit mund të transmetohet drejtpërdrejt në internet në BeIN Sports. Inventari i saj i mahnitshëm pret ndeshje nga Champions League, La Liga, Premier League, Ligue 1, Serie A, Copa del Rey, dhe më shumë!

10. BeIN Sport

BeIN Sports është transmetuesi më i madh përreth. Pothuajse çdo ligë popullore e futbollit mund të transmetohet drejtpërdrejt në internet në BeIN Sports. Inventari i saj i mahnitshëm pret ndeshje nga Champions League, La Liga, Premier League, Ligue 1, Serie A, Copa del Rey, dhe më shumë!

11. Hulu Sport

Për dallim nga të tjerët, Hulu është zgjidhja më e lirë për të transmetuar Premier League angleze, MLS Soccer & UEFA League League në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Hulu ka disa kanale sportive të mrekullueshme që përfshijnë Fox, NBC Sports, TNT. Kështu që nëse jeni Fan Footy US, atëherë Hulu është opsioni juaj i domosdoshëm.

Uebfaqet jozyrtare të Streaming të Futbollit

Ndonjëherë, Tifozët nuk duan të paguajnë për të parë veprimet e drejtpërdrejta. Sigurisht, ato janë disa site jo streaming jonike, por gjithmonë ekziston rreziku për të hyrë në to.
Shumica e tyre vijnë me reklama interamive spammy / reklamime të shfaqura që mund ta bëjnë sigurinë e pajisjes tuaj me rrezik të lartë. Kështu që ne ju rekomandojmë të qaseni në faqet e tilla të cilat janë në rrezik tuaj.
Në vijim janë renditur disa site jo zyrtare të transmetimit të Futbollit për lehtësinë.

 1. Cricfree
 2. TotalSportek
 3. Ronaldo7
 4. Stream2Watch
 5. SportLemon

përfundim

Nga lista e mësipërme, mund të shihni se ka mënyra më të mira për të shikuar rrjedhën live të ekipit tuaj të preferuar. Sidoqoftë, ekziston një çështje e vogël që lind këtu, dhe kjo është me bllokimet dhe kufizimet rajonale, por siç thamë më parë, ne do të jemi duke eleminuar çështjet tuaja të transmetimit këtu, ne kemi një zgjidhje edhe për këtë.

Gjithçka që ju nevojitet është një pajtim PureVPN, dhe kjo ka të bëjë me të. Me ndihmën e një shërbimi VPN si PureVPN, nuk mund të transmetoni vetëm përmbajtjen tuaj të preferuar në internet, por gjithashtu të shtoni një shtresë shtesë të sigurisë në lidhjen tuaj online. Shtë në thelb, një fitore.

Pra, në përfundim, faqet e përmendura këtu janë faqet më të mira të transmetimit të futbollit të disponueshëm në internet tani, dhe nëse këto nuk janë të disponueshme për ju, gjithmonë mund të zgjidhni që PureVPN të fitojë qasje.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map